Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Frank Wildhorn v Praze kontroloval Carmen

Fran Wildhorn, Noid a ředitel HDK Egon KulhánekPraha se pomalu stává druhým domovem amerického skladatele Franka Wildhorna. Tento autor několika úspěšných broadwayských muzikálů začal po premiéře muziklálu Jekyll & Hyde exkluzivně spolupracovat s Hudební divadlem v Karlíně. Z této spolupráce vzešel muzikál Carmen a Frank se přijel podívat, jak se ta jeho Carmen v Praze zabydlela.

Frankovi se Na neplánovanou návštěvu Prahy přiletěl Frank Wildhorn 11. března 2009. Večer zhlédl představení s Lucii Bílou jako Carmen a tak jeho „inspekce" proběhla na výbornou. Frank poprvé navštívil Prahu v roce 2005 při příležitosti uvedení muzikálu Jekyll & Hyde. Jako jedna z prvních jsem ho vyzpovídala o Praze a jeho projektech (viz. náš článek zde) a připravili jsme i videorozhovor po premiéře Jekylla Hyda. Frank se tehdy rFrank a jeho Carmen Lucka Bíláozplýval nad uměním Terezy Duchkové a naznačoval, že pro ní napíše nějaký projekt. Zda to již tehdy byla Carmen, ví jen on.

Tereza Duchková se ale přestěhovala do Holandska a stáhla se z naší umělecké scény. Egon Kulhánek pak doporučil Frankovi Wildhornovi naší nejznámější a nejoblíbenější „muzikálovou divu" Lucii Bílou. A představitelka Ohnivá Carmen Lucka Bíláohnivé Carmen byla na světě a začala se psát historie spolupráce mezi Hudebním divadlem v Karlíně, Frankem Wildhornem a Lucií Bílou. Té dokonce Frank nabídl účinkování v Americe, které Lucie zatím nepřijala.

Frank Wildhorn tedy byl s úrovní Carmen v Praze více než spokojen a také plánuje to, že do Prahy přiveze americké producenty, aby sami ocenili umění našich muzikálových představitelů. Kromě Lucie Bílé mu padl do oka i Václav Noid Bárta, kterému slíbil napsat několik písní na jeho sólové album.Frank Wildhorn na jevišti s představiteli Carmen

Nezbývá než doufat, že Frank Wildhorn zachová České republice přízeň a třeba se do Prahy podívá další z jeho muzikálových počinů. A kdo ví, třeba jednoho dne Lucka Bílá dobyde svým zpěvem samotný New York.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.