Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovory po premiéře muzikálu Dracula (1. část)

Zde si můžete přečíst první část rozhovorů s Monikou Absolonovou, Kamilou Nývltovou a Leonou Machálkovou, které nám poskytly po premiéře muzikálu Dracula 5. 2. 2009.

Monika Absolonová a rozhovor na schodechMonika Absolonová - Uvolněná a spokojená

Monika Absolonová působila velmi uvolněně. Čišela z ní radost, spokojenost. My jsme si ji odchytili v okamžiku, kdy z šatny vyrazila na párty, a hned nám ochotně odpovídala na naše otázky.

Lorraine (Monika Absolonová) s Draculou (Daniel Hůlka)Jak se po premiéře cítíte?
Mám hrozně hezký pocity, zatím. Ještě jsem nedorazila nikam dál, takže jsem neslyšela pochvaly nebo kritiky. Co mi došly smsky, tak byly krásný. 

Jaká je Lorraine po tolika letech?
Pro mě hrozně hezká role, protože mi je strašně blízká. Monika Absolonová prošla velkou změnouJestli mi nějaká role byla blízká, tak takhle moc, vším.

Jak jste se v roli herecky posunula?
Já myslím, že posunula (smích). Lorraine je víc opilá. Když je nešťastná, tak je v druhé půlce opilá.

Rovnou se zeptám na placatici.
V té placatce není nic, bohužel. Ale já bych ani nic pít nemohla.

Lorraine v CasinuČí to byl nápad? Vy ji máte a Leona Machálková ji na generálce neměla.
Aha. Nápad to byl pana režiséra, že máme být opilé. Tak tam mám placatku neustále. Když něco dělám, dělám to pořádně. 

Jako Lorraine máte krásné kostýmy. V kterém z nich se cítíte nejlépe?
Ve všech. Myslím, že od Romana Šolce mi jdou všechny dobře. S kolegou Mariánem VojtkemTřeba když mám jít na ples, jdu v krásných plesových. 

Oblíbená scéna?
"Jak mám to ponížení snést", strašně. A ještě v Casinu před tím, když máme s Draculou diskusi - hádku. To mě baví, protože jsou tam strašně fantastický texty.

 

 

 

Kamila Nývltová - Sandra ji baví víc

Kamila Nývltová s Eduardem Klezlou při děkovačceKamilu Nývltovou si většina z nás pamatuje jako jednu ze soutěžících v X Factoru. Přestože nezvítězila, podařilo se jí úspěšně vstoupit do světa muzikálů. Má za sebou již hlavní roli v muzikálu Kleopatra a nyní nastudovala dvojroli Adriany/Sandry v Draculovi. Tato mladá a talentovaná zpěvačka působila při našem rozhovoru velmi mile a bezprostředně. 

Vy jste poprvé spolupracovala s režisérem Bednárikem. Jak jste s ním vycházela?
Kamila při rozhovoru s Petrou GregorovouJá jsem s ním žádný konflikt neměla. Myslím, že nikdo. Někdy byl trošku přísnější, to zas musím říct, ale někdy byl zase úžasný. Myslím, že kdyby na nás občas nekřičel, tak by se z toho zbláznil. Krotit tanečníky a třeba nás zpěváky, když nás to rapne, tak i zlobíme, tak na to musí být i přísná ruka. 

Vy jste Kleopatru zkoušela ve zkráceném čase. Až teď jste si užila dlouhé zkoušení. Jaký je rozdíl?
Kamila Nývltová jako Adriana s Danielem HůlkouŽe se mi po tom bude hrozně stýskat, protože vlastně ty lidi jsem viděla každý den. Takže se zítra probudím a budu si říkat, že už nepůjdu na zkoušku a bude mi to chybět. Ale zase se budeme setkávat. Asi bylo lepší, že se zkoušelo déle, že jsem s těmi lidmi byla víc. Do Kleopatry jsem vstoupila a za sedm dní jsem musela hrát.

 

První dojmy?
Jsem spokojená. Myslím, že se to lidem líbí, že jsou nadšení, že na to budou chodit rádi. Ten muzikál je úžasný. Před 13 lety, když jsem seděla v Paláci kultury, mi bylo 7, a ani ve snu by mě nenapadlo, že v tom za 13 let budu hrát. 

V první polovině hrajete něžnou Adrianu, v druhé polovině úplně odlišnou Sandru. Která se vám hraje líp.Jako Sandra v Draculovi
Líp se mi hraje ta drsnější, jsem ještě taková puberťačka.

Co jste dělala před premiérou?
Vstávala jsem o půl 11, pak jsem se jen tak válela, vykoupala jsem se, trošku jsem se rozezpívala a pak jsem šla sem. 

Měla jste před představením trému?
Musím říct, že dneska jsem měla. Před Kleopatrou jsem ji vůbec neměla. Ale dneska jsem se docela bála, ale ono to pak hned přejde.

 

 

Leona Machálková - Adriana byla mojí životní rolí

Leona Machálková s Petrou GregorovouMnoho novin a časopisů psalo, že Leona Machálková byla ve špatné náladě. Prý těžce nesla, že nezpívala na premiéře. Nevím, z čeho tak usuzovali, ale při našem rozhovoru byla nesmírně milá, vstřícná a ochotná si povídat, a to i přesto, že jsme ji zastihli až ve chvíli, kdy už spěchala na párty za svými přáteli. 

Vy jste byla na generálce v poslední písni dost dojatá.
Lorraine (Leona Machálková) s dvěma muži jejího života bratrem Stevenem (Josef Vágner) a Draculou (Josef Vojtek)Mně zemřela babička. Já se dojímám tak jako tak. Ale dozvěděla jsem se to mezi představeními. Říkala jsem si, nesmíš brečet, nesmíš brečet, ale pochopitelně člověk už byl u konce, říkala jsem si o nic nejde a ty nervy trošku povolily. Ale ona ta hudba je stejně silná a dokáže dojmout i sama o sobě. 

Jako Lorraine to Leoně Machálkové sluší. Spolu s Pepou VojtkemVy jste zpívala roli Adriany, Sandry i Lorraine. Která z těch rolí vám byla nejbližší?
Já jsem Lorraine zpívala déle než Adrianu. Adrianu jsem zpívala rok. Potom Lucka Bílá odešla z muzikálu Dracula a další 2 roky jsem zpívala Lorraine já. Nicméně to srdce mi stále tluče pro Adrianu, ta mě bavila neuvěřitelně. Myslím, že i pro mě byla osudová.

Vy jste byla dnes v roli diváka. Jak byste zhodnotila kolegy?
Leona Machálková v krásném kostýmuJá myslím, že byli skvělí. Ono hrát premiéru je vždycky strašná zodpovědnost a ten nervík tam je. Protože to není jen o tom hrát sám za sebe, ale zodpovědnost za inscenaci, autory, aby to vyznělo, jak má.

 

Kde vás můžou fanoušci slyšet a dočkají se nové desky?
Pravidelně koncertuji se svojí kapelou, spolupracuji s Big Bandem a letos se hodně těším na to, že jsem hostem na koncertu Karla Gotta k jeho 70tinám. To bude velmi příjemná záležitost. CD připravuji a spolupracuji na něm s Romanem Holým. 

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.