Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Gorth, mystický filmový muzikál

Pavel Žďárek jako GorthGorth je bytost stojící mimo náš svět a čas, která je blíže neznámými mocnými jiného světa vyslána jednou za sto let na naši planetu, aby zde během noci našla člověka, kterému splní jakékoliv přání. Zatím Gorth vyvoleného vždy našel, ale tentokrát se připlete k přepadení Zuzky, majitelky baru, kterou mimoděk zachrání. Tím zasáhne do děje ve městě, jenž ovládá gang, který volá po pomstě. Všechny tyto komplikace směřují k tomu, že Gorth bude mít co dělat, aby svou misi i tentokrát splnil.

Zde vidíte průběh natáčeníKdyž jsem dostal pozvánku na premiéru filmového muzikálu Gorth, byl jsem zvědav, jak bude vypadat další český filmový muzikál - od doby Rebelů (2001), Krysaře (2003) a Kvasky (2006) jsem žádný nezaznamenal. A tak jsem se 22.1. vypravil do kina Atlas, kde proběhla premiéra.

Společné foto při natáčení jedné ze scénPrvní věc, která mnohé může překvapit je hudba. Ta totiž přechází z jednoho motivu do dalšího, a je přítomna i v podkresu scén, kde se zrovna nehovoří.

Hlavní osobou celého 35 minutového muzikálu je Pavel Žďárek, který vše produkoval, napsal si hudbu, kterou také otextoval, převedl vše do scénáře, zrežíroval a zároveň si zahrál hlavní roli Gortha. Film vznikal od roku 2004, natáčení proběhlo v květnu 2006 a neobešlo se bez problémů. Pavel Žďárek (Gorth) a Zuzana Špirochová (Zuzana)Původní představitelka hlavní role Veronika Čechová odřekla, narychlo se tedy hledala náhrada. Našla se. Přímo ve štábu - hlavní ženskou postavou se stala Zuzana Špirochová, do té doby kostymérka filmu. Její role je zajímavá také tím, že jako jediná má svůj part předdzpívaný, ostatní totiž museli svůj part nazpívat i zahrát.

Gorth a Zuzana v závěru filmuOd roku 2006 do roku 2008 probíhaly postprodukční práce - střih, mix hudby, vytváření digitálnách efektů a další práce.

Natáčelo se v opuštěné teplárně Běchovice, Kralupech nad Vltavou, Kladně a v Radotíně. Film vznikl za čtyři noci a tím se dá přirovnat k muzikálu Krysař, který byl natočen během 24 hodin.

Speciální efekty jsou povedenéVýsledek působí uceleně, kamera je vedena zkušeně, i když v některých místech je zbytečně rozkývaná. V některých částech filmu bych očekával jinou skladbu a četnost střihů. Speciální efekty jsou udělány velmi dobře, působí profesionálně a jsou zde použity velmi vhodně a v malé míře, což je velmi chvályhodné.

Herci na place v teplárně BěchoviceNa hercích je možno rozpoznat, že nejsou profesionály, ale to nijak nesnižuje jejich výkon, spíše naopak - své role nehrají, ale prožívají. Pěvecká část je překvapivě dobrá a čistá. Písně střídají několik žánrů a každý z nich vhodně vyjadřuje danou náladu. Netradiční je i postup vzniku: vytvořená kostra příběhu, hudba napsaná na míru a k ní vytvořený obraz. Většinou se totiž na hotový příběh vybírá a upravuje hudba. Námět i prostředí jsou vybrány dobře, zapadají do celkové koncepce filmu.Kameraman Radek Císař v akci

Podle slov Pavla Žďárka filmový muzikál Gorth zamíří na různé festivaly, a bude se snažit dostat i k dalším diváků prostřednictví televize a kina. My vám zde přinášíme alespoň ukázku.


Tvůrčí tým:

Hudba, text, scénář, režie: Pavel Žďárek
Kameraman: Radek Císař
Střih: Radek Císař a Marek Dubina
Kostýmy: Zuzana Špirochová
Produkce a skript: Monika Škorpilová

Hereci a zpěváci:
Jan Doležel
Jan Vošahlík
Michal Cerman
Monika Škorpilová
Ota Klodner
Patrik Podroužek
Pavel Žďárek
Petr Kroj
Petr Tomek
Zuzana Špirochová
Jiří Havel (zpěv)

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.