Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Popelka očima našeho fotoreportéra Michala Škvora

Na prknech GoJa Music Hall ožil klasický příběh o chudé PopelceVe dnech 6. a 7. října 2001 se v pražské GoJa Music Hall konala premiéra pohádkového muzikálu Popelka.

I já jsem se zúčastnil premiéry - té druhé v pořadí – ale podle lidí, kteří viděli obě dvě, byly rovnocenné. Protože jsem byl v tomto divadle fotografovat již poněkolikáté, mohu posoudit, že představení ve svých dvanácti předpremiérách prošlo četnými vylepšeními, z nichž například rozšíření světelného parku, a tím lepší pokrytí pódia světlem, mi připadá významné. Bylo možno také zapracovat na zvuku, který zní v sále bez diváků vždy podivně. Vylepšení doznaly i vnitřní prostory divadla, které jsou v porovnání s dřívějšími produkcemi skutečně nesouměřitelně lepší.

Posuzovat dílo není mou profesí. Ale řeknu na rovinu, líbilo se mi.

Popelčiny nevlastní sestry jsou opravdu sourozenci k pohledáníTrocha toho šafránu, který je možný jen na divadle: to když si vypravěč Vlasta Korec hned v úvodu neodpustil narážku na sobotní vítězství 6:0 našich fotbalistů nad Bulharskem, a publikum ho spontánně odměnilo rozjařeným potleskem. A mohla začít – Popelka…

Také při závěrečných ovacích, když bylo vyvoláno jméno režiséra Martina Novotného, přišel na scénu malý klučina. Moderátorka duchapřítomně uvedla “režiséra po omlazovací kůře”. Opět vtipný tah - byl to syn pana Novotného, ten samozřejmě v zápětí přišel osobně na scénu. Nevymýšlím si, když řeknu, že lidé tleskali, dupali, pískali a výskali, aby vyjádřili své nadšení.

Ani macecha není z vyvdané dcery příliš nadšená…Po představení jsem měl tu výsadu sledovat euforickou náladu v šatně, zatímco spousta dětí čekalo u dveří, aby se jim mohla podepsat Popelka, princ, král, macecha nebo dokonce i její dvě nezvedené dcery.

Nejspíše si budete myslet, že si všímám podružností. Vnímám věci jako fotograf, který by měl zachytit onu jiskřivou atmosféru, která premiéry tak ráda provází. Fotografie však, stejně jako třeba divadelní kritika, nemůže vylíčit docela vše. Nejlepší je osobní prožitek a pro ten se jistě na Popelku bude chodit.

Během rautu, jehož se zúčastnilo mnoho celebrit, jsem položil stejnou otázku oběma hlavním představitelům - Dashe a Shimimu, kteří tento den hráli:

Popelka - brunetka to je Dasha Dasho, jako Popelce se ti hraje nejlépe s jakým Princem?
On má každý něco. Nejlépe si asi rozumím s Danem Bartákem, protože je to spolužák ze školy :-)

Shimi, se kterou Popelkou se ti jako Princi hraje nejlépe?
Obě dvě Popelky jsou skvělé. Jediný rozdíl je v tom, že Šárka je blondýna a Dasha tmavovláska :-)

Ve Spirále naproti se hraje Romeo a Julie. Nechtěl by sis zkusit roli spíše dramatickou - Romea?
Určitě bych to vyzkoušet chtěl, i když je pravda do dalších muzikálových projektů jsem se již moc nehrnul, protože Pomáda a role Doodyho mi sedla na tělo.

Popelka - muzikál pro dětiMyslím, že na závěr se sluší zmínit se, kdo vytvořil realizační tým nově uváděné Popelky:

Autorky námětu Vlasta Janečková a Jarmila Tunovská
Choreografie Dana Morávková
Hudbu složil Zdeněk Barták
Texty písní napsal Michal Prostějovský
Pěvecké nastudování Irena Pluháčková
Producent František Janeček
Výkonná produkce Filip Janeček a Jaroslav Topercer, asistentka produkce Lída Novotná

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.