Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Křest debutového alba Alana Bastiena

Jíst se toto album nedá, ale poslouchat rozhodně anoV pasáži Lucerna, konkrétně v Jáva café, se 23. června křtilo první sólové album Alana Bastiena nesoucí zpěvákovo jméno. Fakt, který ocenili fanoušci tohoto zpěváka, kterého můžeme vídat v muzikálu Tři mušketýři v roli Gaskoňce  d´Artagnana. Kdo čekal, že „svěcenou vodou“ se stane tradiční šampaňské, byl na omylu. A ještě jedno velké překvapení se na tento večer chystalo, ale o něm neměl Alan nejmenší ponětí.

Alan během podvečera dostal několik darů - meč byl jeden z nichAle všechno postupně. Nejprve by mělo být objasněno, proč se křest konal právě v Jáva café. Důvod je jednoduchý - majitelem je totiž Mário Čermák, jeden z tanečníků účinkujících v muzikálech divadel Broadway a Hybernia. Spjatost majitele s těmito scénami dokazuje i fakt, že na stěnách kromě fotografií s indonéskou tématikou visí i portréty Moniky Absolonové, jež se stala tváří restaurace.

Jedinou kmotrou mezi třemi kmotry byla Monika AbsolonováMezi hosty této slavnostní události byla řada herců a tanečníků z obou divadel. Ani v jednom znich sice Alan nedostal premiérovou příležitost zahrát si v muzikálu, ale i tak ho rolí d´Artagnana jedna ze scén uvedla do povědomí muzikálových diváků. Ze všech, kteří na křest dorazili, zmíním Šárku Vaňkovou, Petra Poláčka, Libušku Vojtkovou nebo Ivana Vyskočila. Chybět pochopitelně nemohla ani Kristina Kloubková - Bastienová, která se kvůli zranění nohy pohybuje, pro tanečnici poněkud nezvykle, o berlích.

Samotný křest - aneb škoda kapky, která padne vedleA lidé, se kterými se Alan setkává v divadle, se také autorsky podíleli na jeho albu. Ať už je to Michal David, Lou Fanánek Hagen či Juraj Bernáth. Velmi výraznou stopu pak na albu zanechal textař Rudolf Kubík. Ale i sám zpěvák si složil hudbu na svoji prvotinu.

Alan Bastien prezentuje svoje debutové albumProducentem a zároveň jedním ze čtyř kmotrů byl Michal David, jemuž zpěvák velmi děkoval za spolupráci při nahrávání desky. Dalšími kmotry se trochu překvapivě stali dva členové zlatého hokejového mužstva z olympijských her v Naganu – Pavel Patera a Martin Procházka. A poslední, kdo uchopil do ruky láhev nealkoholického piva, jímž se CD křtilo, byla Monika Absolonová. Jak Alan přiznal, je to právě ona, kdo je mu po Kristině ve světě českého šoubyznysu nejbližší. 

A co bylo společným přáním všech kmotrů? Pochopitelně to, aby se CD, na němž se nachází i píseň "Jediná" ze Tří mušketýrů, dobře prodávalo a hlavně líbilo. Nezbývá než se k tomuto přání přidat...

Fotografie Michal Škvor, text Marcela Lávičková

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.