Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Veselá derniéra Elixíru života

Dobro a Zlo svedlo v Ta Fantastice svůj boj o duši Dr. Maxe Wolfa už naposledyV divadle Ta Fantastika nejsou derniéry příliš častým jevem. Od té poslední (Johanka z Arku 17. května 2003) uběhlo už 5 let. Stejně jako Johanka, ani muzikál Elixír života nekončí kvůli nezájmu diváků, ale proto, aby uvolnil místo dalšímu projektu tohoto divadla. Jak se přiznala sama Lucie Bílá, spolumajitelka divadla, "Elixír života končí na úkor nového muzikálu Němcová!".

Elixír života skončil, aby na prknech divadla Ta Fantastika ožila NěmcováElixír života měl premiéru 14. 10. 2005,což není zase tak dávno. Myslím, že měl na scéně divadla své místo a je škoda, že skončil. Zvlášť proto, že to byl jediný "veselý muzikál" na repertoáru. V dnešním uspěchaném světě totiž spousta lidí jde do divadla právě proto, aby se pobavila, zasmála a přišla na jiné myšlenky. I když Lucie Bílá není zastánkyní derniérových vtípků, její kolegové si drobné žertíky neodpustiliNěkdo sice může namítnout, že se stále ještě hraje Láska je láska, ale to přece jen není muzikál v pravém slova smyslu.

Poslední představení bylo zkrátka tak trochu zvláštní. Hned vysvětlím, jak to myslím.

Asi každý, kdo jde na derniéru, tak nějak počítá s tím, že ne všechno bude jako v každém jiném představení. Čeká na jevišti vtípky a drobné zlomyslnosti. Až na pár drobností se ale veškerá derniérová neplecha odehrávala v mezích scénářeKdo však byl na Elixíru života poprvé a zároveň i naposledy, musel mít pocit, že tady se nic nepatřičného nedělo.

Na první pohled nikdo nepoznal, co si herci přidali a co tam prostě patřilo.

Možná to bylo i tím, že spolumajitelka divadla Lucie Bílá není příznivkyní derniérových taškařic. Sama kdysi řekla, Největším překvapením pro diváky bylo společné vystoupení obou alternací Anděla - Viléma Čoka a Vladimíra Markaže platící divák má vždycky právo na plnohodnotné představení. A toho se patrně většina umělců držela.

Jediný moment, kdy si každý v hledišti musel všimnout, že se něco děje, nastal v okamžiku, kdy se na scéně objevili dva Andělé. K hrajícímu Vladimíru Markovi ze zákulisí přišel v civilu jeho alternant Vilém Čok a společně zazpívali. Za tohle improvizované vystoupení byli oba odměněni velkým potleskem.Nejvíce se na derniéru připravil Anděl Vladimír Marek - terčem jeho vtípků se stal jak Ďábel Václav Noid Bárta...

Diváci, kteří toto představení již dříve viděli, si tedy mohli všimnout jen několika málo derniérových vtípků.

Asi nejvíc jich měl připravených Anděl Vladimír Marek. Při společné scéně s Ďáblem Václavem Noidem Bártou zareagoval slovy "to Noide" místo "to nejde". Pobavil tím nejen diváky, ale i Noida.

...tak i sama představitelka hlavní hrdinky Heleny/Edity Lucie Bílá ...Další vtípek následoval ve scéně, kdy Vladimír Marek má říci Lucii Bílé - tentokrát alias Heleně: "Opakuj si, jsem Edita!" Místo toho jí vybídl: "Opakuj si, jsem Helena!", na což mu Lucie pohotově odpověděla, že ale ona opravdu Helena je.

V další scéně dokonce Andělovi upadlo křídlo. Těžko říct, zda nešťastnou náhodou nebo úmyslně. Každopádně Vladimír Marek hned využil situace a začal se s ním okamžitě ovívat jako vějířem.

Atmosféra posledního představení v závěru rozezpívala i Miroslava TáborskéhoAsi nejvíc si derniéru užívala dvojka Noid - Kumpricht. Během představení se dost často vzájemně odbourávali. Stačilo, aby se na sebe podívali, a některé písně pak v záchvatu smíchu dokončili jen stěží. Při závěrečné písni se rozezpíval i Nejvyšší L. Kumpricht se s Ďáblem V. Noidem vzájemně odbourávaliMiroslav Táborský. Nejdříve začal odvážně sám, pak mu pomohla i Lucie Bílá.

Děkovačka trvala několik minut a ovace diváků byly skutečně veliké. Největší potlesk patřil Lucii Bílé a Lukáši Kumprichtovi. Na závěr ještě Lucie Bílá poděkovala všem sponzorům, bez jejichž pomoci by inscenace nemohla vzniknout.

Pověstné neposedné šaty Marilyn Monroe v květnu také dovlály... A kdo si v posledním představení zahrál? Jak už jsem zmínila, byli to Lucie Bílá, Lukáš Kumpricht, Václav Noid Bárta, Vladimír Marek a Miroslav Táborský. Dále jsme mohli vidět Radima Schwaba, Petra Opavu, Zlatu Kinskou, Janu Zenáhlíkovou, Veroniku Ladzianskou, Michaelu Zemánkovou a Lenku Bílkovou.

Na poslední představení se přišli podívat třeba Ondřej Soukup, Lucia Šoralová,Rozloučení s Elixírem si diváci i účinkující opravdu užili QAŠA, Jefim Fištejn, Anna Ungrová z X faktoru nebo herec Daniel Bambas.

Nakonec bych ještě jednou ráda zmínila autory a inscenační tým, kteří za úspěchem muzikálu Elixír života stáli: hudba Ondřej Soukup, texty Gábina Osvaldová, scénář Jefim Fištejn, režie Jozef Bednárik, scéna Juraj Fábry, kostýmy Ludmila Várossová, choreografie Leona QAŠA Kvasnicová.

 

Anděl Vilém Čok po představení v obležení dam ''Nejvyšší'' Lukáš Kumpricht s maminkou Lucie Bílá s výslužkou... ...a věrnými fanoušky

Fotografie Michal Škvor, text Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.