Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Lucie Bílá: Už teď dřu

Lucie Bílá - Eponina, Lorraine, Agnes, Johanka, Morgana, Božena a nejnověji také CarmenZde si můžete přečíst rozhovor s Lucií Bílou, který nám poskytla na apríla roku 2008 po tiskové konferenci k muzikálu Carmen, kde bylo odhaleno, že právě ona v něm ztvární hlavní roli. Ačkoliv je rozhovor dělán prvního dubna, žádný apríl to není! Dostat se však k ní přes všechny další redaktory byl úkol téměř nadlidský, ale nakonec se podařilo, a tak si můžete rozhovor vychutnat. Co tedy Lucie o své nové roli prozradila?

Po dlouhé době půjdete ze svého malého jeviště na velké. Nebude to pro vás nezvyk?
Carmen Lucie BíláTeď mám turné, kde mám několik tisíc lidí v hale. Já jsem zvyklá na velké jeviště a velké publikum. Samozřejmě, že malé jeviště a malé divadélko má v sobě kouzlo a vystupuji tam ráda, ale tohle dává nové možnosti. Je to úplně všechno jinak. Já mám ráda barevnost. Jsem ráda, že současně můžu studovat dvě role, protože ta Němcová! to bude nádherný představení, ale zase úplně jinak. Ve srovnání nebo vyvážení jako když jsem měla Draculu a Krysaře.

Vy teď současně zkoušíte jak Němcovou!, tak Carmen?
Já teď mám zatím taneční průpravu v Carmen a Němcovou už zkoušíme naplno, protože premiéra bude za chvíli, v květnu.

Ta znamená pro Lucii Bílou návrat na velké divadelní jevištěTakže v Carmen bude hodně tancování?
No, není to statická role. Ale těším se, protože ta pohybová stránka je pro mě zas něco jiného. Mám z toho radost, protože už dřu opravdu třetí měsíc a doufám, že to na mě za ten rok bude znát.

Nabídku jste na tuto roli dostala po svém koncertě v Lucerně?
Ne, ne, bylo to už předtím.

Rozmýšlela jste se dlouho?
Nooo, chvilinku, ale opravdu ta moje podmínka byla, že nemůžu jen tak odejít do jiného divadla a zapomenout na to svoje. To propojení nám přišlo jako geniální tah. Myslím, že to bude hodně zajímavý i pro diváky, protože ti naši diváci přijdou do Karlína a karlínští zase obráceně. Můžeme si být i platní. A budeme si ještě platní, protože to možná není naše poslední produkce, kterou děláme společně.

Autor hudby a hlavní hvězda muzikálu - Frank Wildhorn a Lucie BíláHudbu jste slyšela až v Americe?
Ne, tu jsem slyšela hned, jak jsem dostala nabídku. Já jsem samozřejmě zvažovala prostor, možnosti, ale jakmile jsem dostala do ruky scénář a muziku, nebyl problém.

O hudbě se říká, že byla psaná přímo pro vás?
Já jsem slyšela jen část věcí, ale některý jsou opravdu pro mě. Třeba mi o Vánocích přišla SMS z New Yorku - Napsal jsem ti píseň, tak podle mě to byl jeden z nejhezčích vánočních dárků a opravdu nejlepší písnička z Carmen.

Slyšela jste už nějakou hudbu Franka Wildhorna?
Slyšela. Slyšela jsem jeho práci i písničky, které složil pro americké hvězdy. Je to velmi vnímavý autor.

Bílá jen záříMuzikál plánuje vycestovat i do světa. Myslíte si, že byste i tam mohla zpívat, nebo aspoň jednou k určité příležitosti?
Myslím si, že mohla, ale jde o to, jestli bych chtěla. Necháme to otevřený, ale jsem tu pro naše publikum. Já jsem ráda tady. Mám za sebou za minulý rok fantasticky velké turné v u nás, teď jedu na velké turné po Slovensku. Ty haly jsou plný a je to tak krásný. Navíc si myslím, že si Carmen užiju pro českého diváka.

Mluvila jste o kostýmech.
Ty jsou bomba. Jsou to moderní věci a něco bych si i dovedla představit na svých koncertech.

Ještě bych se zmínila o Ta Fantastice. Vy jste měla alternovat Báru Basikovou v Dámě s kaméliemi. Nakonec jste tuto roli nechala jen Báře. Budete v budoucnu v tomto muzikálu účinkovat nebo o tom ani neuvažujete?
Popravdě řečeno, když se začala Dáma s kaméliemi uvádět, tak jsme se domluvily, že tento projekt uděláme společně a Kvůli novému projektu odřekla Lucie Bílá účinkování v muzikálu Dáma s kaméliemi že se navzájem budeme jistit. Pak jsem ale zjistila, že mám tolik projektů a tolik věcí, navíc musím být i za hlavu toho divadla. Tak jsme se prostě domluvili s Petrem Kratochvílem a produkcí, že moje jméno zaštítí nové projekty a že necháme Dámu Barunce. Já si do ní možná někdy vstoupím, ale určitě ne v tomto okamžiku. Barunka to dělá tak dobře, že se mi nechce vůbec jí do toho vstupovat. Tak jí to nechám. Ona alternaci nepotřebuje. Dáma se nehraje zas tak často, protože v divadle máme hodně děl a ty se střídají 3x, 4x do měsíce, a to ona odzpívá sama. Já kdybych jí do toho vstoupila, tak by to mohlo z dálky vypadat i tak, že já slíznu smetánku a ona to odedřela. To by mě přišlo strašně nefér.

Na úkor Němcové! končí Elixír života?
Ano, to je pravda, ale to tak je. Člověk nemůže mít všechno.

Fotografie Michal Škvor, rozhovor Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.