Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Carmen se poodhaluje

Na začátku se sešli tito lidé, aby připravili velkolepý mezinárodní muzikálový projekt...Dlouho se vedly o tomto muzikálu spekulace. Dokonce proběhlo tiskem, že Petr Kratochvíl kupuje Hudební divadlo Karlín. Vše je jinak. A jak? Tak to si teď, ještě než se dozvíme více věcí o připravovaném díle, přečtěte.

Hudební divadlo Karlín (Egon Kulhánek) se poprvé spojilo a v koprodukci s Divadlem Ta Fantastika (Lucie Bílá, Petr Kratochvíl) připravují světový muzikál Carmen! Jedná se o světovou premiéru amerického muzikálu u nás! Carmen bude jistě největší muzikálovou událostí tohoto roku. Premiéra bude 2. a 3. října 2008 v Hudebním divadle Karlín.

Egon Kulhánek je spoluatorem předlohy...Hlavní roli Carmen bude zpívat Lucie Bílá. Zajímavost: právě Lucie je jedna z mála, která dokázala skladby Carmen zazpívat v rozsahu, ve kterém je složil Frank Wildhorn.

Obsazení dalších rolí a jejich alternací bude zveřejněno až 30. dubna 2008. Do této doby se totiž americká část produkce definitivně rozhodne, zda divadlem navržení kandidáti na jednotlivé role si je také zazpívají.

Lucie Bílá - to bude krásná Carmen, že?!Velkou zajímavostí je jistě to, že příběh zpracovali Egon Kulhánek spolu s Adamem Novákem, který zároveň přeložil texty písní. Jak prozradili, oba se námětem Carmen jen inspirovali a rozhodně se nejedná o nový kabát známé opery. Režírovat bude Gabriel Barre, hudbu složil Frank Wildhorn (Jekyll & Hyde), libreto Norman Allen a texty v angličtině napsal Jack Murphy. O kostýmy se postará Andrea Bartha (Čardášová princezna).

Frank Wildhorn - můžeme se těšit na krásnou muziku...Muzikál Carmen je bezpochyby událostí číslo jedna konce stávající a začátku nové divadelní sezony. Praha tak bude mít svůj světový muzikál, na jehož tvorbě se spolupodílela. Tento počin může producentům na Broadwayi i ve West Endu nejlépe přiblížit zemi, kde snad ještě platí, "Co Čech, to muzikant." I když po zhlédnutí konkurzů do různých pěveckých soutěží - a někdy i muzikálových konkurzů - o tomto rčení hodně pochybuji...

 

Hudební ukázka z připravovaného muzikálu Carmen exkluzivně pouze u nás

Na tiskové konferenci (článek se připravuje) se našemu serveru podařilo dojednat exkluzivitu pro naše příznivce a čtenáře: po dohodě s Frankem Wildhornem a Jackem Murphym máme jako jediní - exkluzivně - umožněno mít na našem muzikálovém webu ukázku písně Viva v její anglické verzi. Ukázka je stažena z oficiálního webu Jacka Murphyho (www.jackmurphymusic.com). Toto demo z muzikálu Carmen (hudba F. Wildhorn, text J. Murphy, libreto N. Allen) nahrálo GlobalVision Studios, zpívá Cheryl Freeman.

Pokud si tuto nahrávku stáhnete, nesmíte ji vystavit na žádných jiných webových stránkách, nicméně můžete ji linkovat na tyto stránky nebo stránky Jacka Murphyho.

Aktualizace: 2. dubna ráno jsme byli informováni, že z hlediska amerického autorského práva nemůže mít tuto ukázku na svém webu ani Jack Murphy. Takže i když máme svolení obou autorů, musíme ihned ukázku stáhnout.
Vedení HDK, které o stažení požádalo, se nám omluvilo za komplikaci, jelikož vědělo, že na rozdíl od jiných webů, kde se tato ukázka bez souhlasu autorů objevila, my jsme měli k jejímu publikování souhlas obou autorů.

Fotografie Michal Škvor, text Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.