Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Carmen se představil na Apríla

Lucie Bílá na plakátech, které uvidíte za chvíli všudem kolem VásDnes, na Apríla, se konala v Hudebním divadle Karlín tisková konference k světové premiéře muzikálu Carmen. Hudební divadlo Karlín až do poslední chvíle tajilo vše, co se tohoto projektu týkalo. Teprve teď pomalu začalo odhalovat víc. Ale opět jen velmi zvolna. Až do dneška se proto do tisku dostalo opravdu minimum zpráv, a to se ještě jednalo spíše o spekulace, než o skutečně ověřené informace.

Producent Egon Kulhánek a koproducent Petr Kratochvíl aneb dva ředitelé divadelNejvětším překvapením je asi spolupráce dvou dosud konkurenčních divadel, která díky tomuto projektu vznikla. Hudební divadlo Karlín se poprvé v historii spojilo v koprodukci s Divadlem Ta Fantastika. Za HDK je producentem Egon Kulhánek a za Ta Fantastiku Lucie Bílá a Petr Kratochvíl. Záštitu nad muzikálem převzal primátor hlavního města Prahy MUDr. Pavel Bém. Uvidíme, co nám spolupráce přinese.

Celý tým muzikálu CarmenNa tiskovce byli přítomni autoři Frank Wildhorn (hudba) a Jack Murphy (texty). Norman Allen (libreto) se kvůli zaneprázdněnosti omluvil. Více se o americké trojici dočtete v připravovaných rozhovorech. Inscenační tým zastupovali Gabriel Barre (režie) a Andrea Bartha (scéna a kostýmy). Nechyběl samozřejmě Egon Kulhánek, Petra Kratochvíl ani Lucie Bílá. Zúčastnil se i Adam Novák, který muzikálové texty přeložil do češtiny. Ještě bych uvedla, že o choreografii se postará Pavel Strouhal a o světelný design Pavel Dautovský.Gabriel Barre spolu s Jackem Murphym a tlumočnicí - dobrá nálada z nich jen sálá

A teď něco víc o Carmen samotné. Hned po premiéře muzikálu Jekyll & Hyde přišel Frank Wildhorn s tím, že by pro Karlín rád připravil nový muzikál. S námětem mu pomohl Jack Murphy. Bude se jednat o velkolepou show v brodwayském stylu s krásnou hudbou a hvězdným obsazením. V muzikálu nebudou chybět dokonce ani cirkusová čísla, jak jste si mohli všimnout už na plakátech. Ohnivá a sexy Carmen Lucie Bílá To vše již předem slibuje mimořádný divadelní zážitek.

Mimochodem cirkusové prostředí bylo snem Egona Kulhánka, a tak si ho do děje propašoval. Carmen zpracovali Egon Kulhánek a Adam Novák. Samotný děj je původní knihou i známou operou pouze inspirován. Jak oba uvedli, příběh se bude odehrávat v současnosti a hlavní rozdíl oproti knize i Bizetově opeře je v tom, že Carmen v Hudebním divadle Karlín skončí s nadějí v srdci. "Je to příběh ženy, která se vyvíjí" uvedl režisér Gabriel Barre.

Všemi opěvovaná Lucie Bílá spolu s americkým týmemNázev muzikálu bude pro Českou republiku Carmen. Vedení divadla se tak rozhodlo proto, aby byl název srozumitelný českému divákovi a dokázal si pod ním představit konkrétní příběh. Přece jen u Viva amor!, jak bude muzikál možná uváděn ve světě, by mohlo docházet k různým zkomoleninám.

Petr Kratochvíl zdůraznil, že Divadlo Ta Fantastika bude i nadále hrát. Koproducent Petr Kratochvíl měl na tiskovce dobrou náladu...Zmínil se i o projektu Němcová! a uvedl, že Lucie Bílá bude hrát každou neděli. Také podotkl, že doufá, že mu Carmen vydělá peníze. Hned ho však opravila Lucie Bílá, že to byl aprílový žert a on to tak nemyslel.

Frank Wildhorn mluvil o tom, jak Lucii Bílou uviděl poprvé na koncertě a později i na DVD, a jak ho okouzlila. Podle jeho slov by obstála všude ve světě. Její výkon srovnával s Whitney Houston nebo Lizou Minnelli. Zmínil se, že kromě Carmen by chtěl pro Hudební divadlo Karlín napsat další muzikál.

... Lucie Bílá a Egon kulhánek se dobře baviliLucie Bílá svoje povídání začala tím, že o sobě dlouho neslyšela a ani nečetla tolik krásných věcí. Vždyť všichni chlapi ji tam jen chválili... "Jsem ráda, že svět přijel za mnou." To byla její další slova. Moc ji mrzelo, že o roli dříve nemohla nikde mluvit. Bylo to kvůli zákazu, který dostala od ředitele HDK Kulhánka. Na roli se moc těší a především na spolupráci s režisérem, který má její naprostou důvěru. Na konkurzy dorazilo přes 350 lidí, toto je jen maličká skupinka z nich"A jak spolu budeme komunikovat? Budeme spolu komunikovat uměním."

Na castingy se přihlásilo 350 lidí. Zítra ve 13 hodin proběhne poslední část konkurzů a z nich si Američané vyberou konečná jména a obsazení. Jak uvedl Egon Kulhánek: "Zítra by to mělo být uzavřené." Také potvrdil, že Lucie Bílá bude mít alternaci. Dvě hvězdy HDK: Egon Kulhánek (námět) a Lucie Bílá (Carmen)Zatím se stále ještě rozhoduje mezi dvěma zpěvačkami. Sama Lucie Bílá řekla, že se pokusí hrát co nejvíc představení a že obě alternace budou vyvážené.

Velkou novinkou spojenou s tímto muzikálem bude čtecí zařízení. To bude určeno pro zahraniční diváky, které by tak vedení divadla rádo přilákalo do hlediště. Egon Kulhánek uvedl, že poprvé se objeví u Carmen a postupně Exkluzivní fotografie Lucie Bílé pro náš server bude u každého představení.

V jednání je i CD k tomuto muzikálu. Kulhánek řekl, že je pro divadlo je velmi těžké, CD vydat, protože k nahrávce musí sjednat celý orchestr, a to je velmi finančně nákladné.

Premiéra muzikálu je naplánována na 2. 10. 2008 a vstupenky jsou již měsíc v prodeji. Ještě před ní divadlo uspořádá několik veřejných generálek, takže pokud budete mít štěstí, můžete vidět Carmen dokonce ještě několik dní před oficiální světovou premiérou.

Fotografie Michal Škvor, text Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.