Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Angelika a její první narozeniny

Oldřich Lichtenberg dorazil osobně, Michal David se objevil jen na plátněOd premiéry muzikálu Angelika uplynul 6. března 2008 právě jeden rok. Za tu dobu bylo uvedeno přes 200 repríz, výběrové CD získalo platinovou desku, světlo světa spatřilo též DVD k muzikálu a jedno z představeních navštívila i autorka literární předlohy Anne Golon. Proto se roční výročí stalo dobrým důvodem pro malou oslavu.

Překvapený producent a zápas se svíčkamiPřed samotným představením diváky v sále osobně přivítal jeden z producentů Oldřich Lichtenberg a prostřednictvím videozáznamu i autor hudby Michal David. Dalším překvapením pro diváky, ale i pro přítomného producenta, byla hromadná gratulace všech účinkujících, kteří mu písní "Hodně štěstí, zdraví..." a dortem popřáli k blížícím se narozeninám. Ale neměl to být jen spolumajitel divadla Broadway, kdo měl být ten večer obdarován. Na jednoho vylosovanéhNicolas Bohuše Matuše patřil k pěvecky nejvýraznějšímo šťastlivce z hlediště totiž čekal dar v podobě leteckého zájezdu do Bulharska pro dvě osoby.

V divadle Broadway většinou bývá zvykem okořenit výroční představení i trochou humoru, ovšem 6. březen se stal výjimkou. Linda Finková a její trochu upravený kostým

Různé vtípky, které ten večer zazněly, vykrystalizovaly již během onoho roku uvádění, takže pro diváka, který toto dílo neviděl poprvé, nebyly neznámé. Jednalo se skutečně o normální představení. Pokud ovšem za "normální" považujete možnost získání zájezdu a následující raut, kterého se mohli zúčastnit všichni diváci.

Komické vsuvky se nijak nelišily od běžného představeníJedinou viditelnou změnou posledních několika představení je tedy pouze trochu upravený kostým Contoire v podání Lindy Finkové. Příčina této inovace je jednoduchá - alespoň částečně zakrýt bříško, jež je důkazem jejího těhotenství.

Perský princ v podání Pavla VítkaPokud jde o výkony jednotlivých aktérů, pak už tradičně herecky vyčníval Desgrez Tomáše Trapla a pěvecky Nicolas Bohuše Matuše. Tím ovšem neříkám, že ostatní byli špatní.

Například u Dashy je znát velký posun od prvních generálek, a i když v první půlce místy působí zakřiknutě a v některých pasážích nejistě, ve druhé části se jí nedá téměř nic vytknout. Závěr první půle Velmi dobrý výkon předvedl i Peyrac Zbyněk Fric, za který při děkovačce zaslouženě sklidil největší ovace.

Kromě již zmíněných představitelů mohli diváci vidět a slyšet Pavla Vítka, Tomáše Savku, Šárku Vaňkovou, Víléma Čoka nebo Tomáše Bartůňka s Dušanem Kollárem, kteří svým hlasem dávají vyniknou i malým rolím.

Zbyněk Fric a Dasha při fináleA výherce zájezdu? Na samotné losování došlo až po přídavku, kdy Dasha, která se zmínila, že v hledišti má několik známých, vytáhla z truhly útržek od lístku, jenž jako výherkyni určil paní sedící v přízemí, v páté řadě a na sedadle pět.

Moderátorem tohoto slavnostního okamžiku se stal Gendére Michal Tůma, Dasha a Jovanka Skrčeská při výročním představení ke kterému se při předávání poukázky na výhru aktivně přidal i Tomáš Trapl.

Na následujícím rautu se objevili nejen ti, kteří ten večer vystupovali na jevišti, ale přišli i jiní. Například Ivan Vyskočil nebo Šárka Marková.

Výherkyně zájezdu a aktivní moderátor - Tomáš TraplJak to tak podle informací dní minulých vypadá, druhých narozenin se Angelika asi nedočká. Poslední představení se plánuje na 28. června. Zda-li to bude derniéra, nebo se tento muzikál po vzoru Golema jen na nějaký čas odmlčí, se zatím neví. Jedno je ale jisté. Od září se do Broadwaye vrací Kleopatra.

Fotografie Michal Škvor, text Marcela Lávičková

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.