Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Broadway: Pracovně na hřišti i v hospodě

Hrstka nejudatnějších ze Tří mušketýrů vyrazila o prázdninách změřit síly a výdrž na MoravuS původním záměrem posílit tělo i ducha vypravili se ti nejudatnější ze Třech mušketýrů směrem k Novému Městu na Moravě, aby v nedalekém městečku Hlinné společně pod záminkou sportovního víkendu změřili svaly, síly, hlasivky a v neposlední řadě také žaludky a výdrž. A vaše sonda do zákulisí Divadla Broadway byla u toho!

Odborná přednáška Martina Pošty v oslavanském pivovaru se těšila velkému zájmu médiíÚkol zněl jasně: V pátek - přesněji v době, kdy je slunce na obloze nejvýše, dostavit se včas a bez zbytečných otázek k odjezdu. V průběhu víkendu striktně se držeti obdržených pokynů, poslouchat, neodmlouvat a chovat se tak, Ředitel divadla Broadway Petr Dodal, producent Oldřich Lichtenberg a do třetice Bohouš Josef mezitím pokřtili nový zlatavý mok z Oslavan jménem Kleopatra aby čas strávený aktivní činností předčil i ta nejoptimističtější očekávání a byl ke spokojenosti všech, zejména pak hlavního vedoucího (rozuměj produkční DB Natálky Němčekové). A tak se všichni patřičně snažili.

Někteří dokonce více, než si organizace žádala. Největší snahu projevili Bohouš Tomáše Trapla zaujalo v Oslavanech vedle plných půllitrů i pivovarské Josef, Dušan Kollár, Petr Poláček, Martin Pošta, Tomáš Trapl a Marián Vojtko, kteří podporovali dobrou náladu (především tedy svou vlastní) již v průběhu cesty hromadnou dopravou z místa A do místa B (rozuměj penzion Apollo v Hlinném na Moravě). Pohled na jejich příruční zavazadla, skládající se převážně z plechovek zlatavého moku a několika lahvinek dobrého pití, Tekutá Kleopatra smířila i zaryté nepřátele - Marcus Antonius (M. Vojtko), Caesar (M. Pošta) a Octavián (B. Josef) v přátelském objetípodpořených pár tahy z trávy (které samozřejmě dle slov zúčastněných přicházely odkudsi zvenku), dával tušit, že ona trasa, čítající z bodu A do bodu B sotva 150 km, bude rozhodně pestřejší než večerní zprávy. Opravdu byla!

Zhruba po pěti(!) hodinách, jež vyplňovaly časté a ještě častější zastávky Petr Poláček a Alan Bastien byli exponáty hasičského muzea naprosto unešenis krycím názvem "Aral" (všichni zpěváci tou dobou trpěli akutním zánětem močových cest), s patrným skřípěním kol zastavil autobus u pivovaru v nedalekých Oslavanech, aby zde dostavivší se protagonisté muzikálu Tři mušketýři Alan Bastien byl u hasičů ve svém živlu - že by uvažoval o změně profese?společně s producentem Oldřichem Lichtenbergem a ředitelem divadla Petrem Dodalem pokřtili nové pívo pívečko Kleopatra! Křtili je opravdu s chutí, a proto od majitele pivovaru vyfasovali pro případ nejvyšší nouze ještě pár bas lahvové Kleopatry na šťastnou cestu.

Křtu však předcházelo (k velké radosti Alana Bastiena) nezbytné Jeden z moderátorů sportovního odpoledne - Aleš Háma v celé své krásepoznání místního hasičského muzea. Alan byl ve svém živlu! "Skoro" až s předstíraným zájmem, nadšeně a důkladně prozkoumal funkci kdejakého hasicího či kropicího stroje, nevěřícným pohledem obdivoval letité uniformy a doslova se rozplýval nad vitrínami vystavených hornin (souvislost mezi kameny a stejnokroji zůstala všem návštěvníkům i Alanovi utajena).

Snaha naplnit předem stanovený program do poslední odrážky byla skutečně veliká! Podle pečlivě vypracovaného plánu se jedlo do plnosyta (jenom Pepa Vojtek si stěžoval, Athos Pepa Vojtek v Hlinném trochu fušoval indiánům do řemesla…že jeho česnečku obešel česnek velkým obloukem - vysvětlení: spletl si ji s kulajdou), pilo do plnopita a veselilo se až do pozdních nočních hodin. Dokonce i zdánlivě nesplnitelný úkol, přivítat o páté ranní slunce, byl naplněn!

Zásluhou zpěváků Mariána Vojtka a Martina Pošty, ...zato Richelieu Marián Vojtko je zřejmě jen indián teoretik... kteří reprezentaci divadla vzali opravdu vážně a s Kleopatrou ve skle vraceli se do svých dočasných ubikací spořádaně už za svítání :). Nutno ovšem dodat, že hlavním hřebem večera se stala "hudební" vložka místní kapely Jásalka. České i světové hity představila Jásalka ve vskutku originálním podání (všichni litovali neúčasti prof. Klezly), a tak si posluchači (=celé osazenstvo penzionu Apollo, neboť nebylo úniku) přáli jediné... …aby dojásala!

Na tradiční mušketýrský fotbalový zápas (tentokrát při letním deštíku) si ředitel Divadla Broadway Petr Dodal obul své vínové kopačky pro štěstíSportovní sobotu odstartoval rybolov. Protože ale vyžadoval velmi časné vstávání, pruty údajně nahodili pouze manželé Dodalovi a Lichtenbergovi. Nikdo je vzhledem k okolnostem nespatřil, avšak zlí jazykové pochybují o korektnosti lovu. Objevily se dokonce zprávy o tom, že chycený kapr byl zakoupen v nedalekém supermarketu za zvýhodněnou cenu (akce 2 + 1 zdarma), posléze umístěn do blíže neurčené nádoby a spolu s nádobou usazen na dno rybníka přímo pod splávek paní Lichtenbergové.

Výklad pravidel kulečníku od Pepy Vojtka přinesl kýžené ovoce - Kristina Kloubková vyhrála za tuto disciplínu svítilnuNásledovaly souboje na ostří nože (kordy už byly tou dobou uloženy v rekvizitárně Divadla Broadway). Soutěžilo se v hodu na koš, kde zúročil svoji basketbalovou průpravu Petr Poláček. Kolem kulečníkového stolu nejúspěšněji tancovaly Neúspěšný lukostřelec Alan Bastien sklízel ovace alespoň na podiuLibuška Hůlková s Kristinou Kloubkovou a v lukostřelbě se o první pozici dělili Marián Vojtko s Dušanem Kollárem. Těsně za nimi skončil Alan Bastien, zdrcen, že nevyhrál.

V počtu připomínek na nestabilitu terčů, nevyhovující luk, nesprávné počasí a předpojatost rozhodčích byl ale suverénním vítězem! Jako náplast za neadekvátní podmínky střelby obdržel při nedělním vyhodnocení sportovních disciplín vyprošenou, leč silně zapáchající, baterku. Dětské kratochvíli - jízdě na koloběžce - propadli v Hlinném i velcí chlapiMěl velikou radost, která ještě nabrala na intenzitě v okamžiku, kdy jeho partnerka Kiki Kloubková vyhrála za svůj výkon v kulečníku další, stejně páchnoucí, svítilnu. A jak kdosi v davu správně postřehl: "Budou smrdět oba!"

Tělovýchovné odpoledne pokračovalo na hřišti v Novém městě na Moravě, kde se konal napínavý závod na "kolofrndách", zpestřený vystoupením protagonistů muzikálu. Zbyněk Fric dal před kolektivními sportovními radovánkami přednost klidným procházkách se svým psem BaronemAktuální zpravodajství o dění na trati i v náklaďáku (= improvizované jeviště) přinášeli "life" redaktor Aleš Háma s komentátorem Jakubem Wehrenbergem. A tak jsme se kupříkladu dozvěděli, že ačkoli manšaft z Broadwaye, skupina "Masturbejšn" ve složení Kollár, Vojtko, Polák, Josef a Trapl skončila SKORO první (z celkového počtu 2), celkově získává zlato, neboť soupeři měli pozitivní test na doping. Komentátor sportovního odpoledne Aleš Háma testoval svěřeného Divili jsme se, proč za uměleckou skupinu Masturbejšn nenastoupil též přítomný Zbyněk Fric, jak nám ale záhy vysvětlil, on už TO prý nedělá...

Soutěžení umělců a prezentace jejich pěveckých kvalit pokračovala při večerním karaoke. Zpívali s mikrofonem i bez něj, s opičkou i bez opičky, s hudbou i bez textu. AVeselí a soutěžení vydrželo umělcům až do pozdních večerních hodin - jen to sportovní kolbiště vyměnili za pěvěcké... protože fantazii a improvizaci se meze nekladly, byly slyšet mušketýrské a rebelovské songy ve zcela originálních verzích.

Rána bývají krušná, a proto je lepší nevstávat! Tohoto hesla se zřejmě drželi společensky unavení Petr Poláček a Bohouš Josef, kteří časně zrána zakotvili na zadních sedačkách autobusu (staré dobré Karosy - rok výroby se neodvažujeme hádat) a v nezměněné poloze vydrželi po celou cestu z bodu B do bodu A nerušeně "přemýšlet". Možná, že nabírali síly na další ročník. Kdo ví... :)

Fotografie Martin J. Polák, text Kateřina Kotalová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.