Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Letní workshopy ProArt proběhly

Radka FišarováProArt již tradičně pořádal workshopy zaměřené na tanec, zpěv, divadlo a fotografii. Když jsem se dozvěděl, že jako lektorka bude vystupovat i Radka Fišarová (také již "tradičně"), věděl jsem, kam mám v posledním červencovém týdnu zamířit.

Radka předvádí správný výraz při zpívání

Radka Fišarová je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka, kde studovala u profesora Klezly. Ten je znám z druhého kola soutěže Česko hledá Superstar z role porotce, ale jeho působení spočívá spíše v oblasti muzikálů, kde působí jako hlasový poradce (Kleopatra, Rebelové, Lucrezia Borgia) a mnohé další. Je příznačné, že jeho žákyně, která se dokázala v konkurenci prosadit, vyučuje zpěv naVýslovnost a hlasitost jsou dalšími důležitými prvky… workshopech. Výborné je, že neučí jen teorii, ale sděluje posluchačům i své praktické poznatky, návody na zvládnutí různých nestandardních situací, zvládnutí techniky zpěvu v nepříznivých podmínkách a mnoho dalšího, takříkajíc ze života. Zájem byl opravdu veliký.

Žáci se aktivně zajímali o její názory, diskutovali s ní o navržených postupech, Radka se svými studentkami zkouší vícehlasé písně pro rozezpíváníale hlavně zpívali a nechali si radit. Měli však na to relativně málo času, každý měl jen jednu vyučovací hodinu a pak přišel na řadu další. A zazní několik návodů, rad a postřehů, které žáci přijmou a hned se zkusí opravit. A nebyly to žádné jednoduché písně - zazněly tu například Memory (Cats), Aquarius (Hair), Pátá (Rebelové) a mnohé další. Když jsem tiše opouštěl tvořivý prostor, uvědomil jsem si, jak důležité je, aby měl "vyučující" stálý kontakt s realitou, uměl látku vysvětlit tak, aby ji pochopili všichni, ale hlavně musí "žáka" zaujmout. A to se Radce Fišarové bezezbytku podařilo.

Fotografie a text Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.