Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

V Divadle Na Vinohradech v Praze se chystá Roztančené divadlo

V kavárně Divadla Komedie se představily soutěžní páry Roztančeného divadlaV kavárně Divadla Komedie se 15. září konala tisková konference k 5. ročníku Roztančeného divadla, jehož finálový večer se odehraje v Divadle Na Vinohradech v neděli 23. října 2022 v 19 hodin. Jedná se exkluzivní autorský projekt Martina Šimka a Terezy Řípové, který byl poprvé odstartován v Městském divadle Mladá Boleslav na podzim roku 2016. Mikrofonu se na tiskové konferenci ujala Adéla Gondíková a Martin Šimek. Ve Vinohradském divadle se utká osm soutěžních párů z osmi zavedených pražských divadelních scén o titul nejlepšího tanečníka nové divadelní sezóny. Vítěz bud mít mimo jiné na jeden den propůjčený luxusní Mercedes, samozřejmě s plnou nádrží. Na tiskovce jsme pro vás odchytili dva zástupce muzikálových scén – Nikolu Ďuricovou a Martina Schreinera a připravili jsme pro vás s nimi dva exkluzivní rozhovory, které najdete na konci tohoto článku.

Dana Morávková bude tančit na Divadlo Bez zábradlíA na koho se můžete těšit letos? Slavnostním večerem, který je věnovaný společenským tancům, provede moderátorská dvojice Světlana Witovská a Jan Řezníček za doprovodu kapely Gin in Jam. Program zpestří operní a muzikálová zpěvačka Monika Sommerová. Posuzovat výkony Dany Morávkové a Daniela Jurči za Divadlo Bez zábradlí, Anety Krejčíkové a Štěpána Dostála za Divadlo Na Fidlovačce, Anny Fialové a Daniela Kecskemétiho za Národní divadlo, Nikoly Ďuricové a Adama Koutka za Hudební Divadlo Karlín, Martina Krause a Veroniky Saic za Divadlo Metro, Tomáše Dastlíka a Veroniky Jirků za Divadlo na Vinohradech, Martina Schreinera a Elišky Stehnové za Divadlo Broadway a Richarda Trsťana a Vandy Bartošové Dětinské za Divadlo Palace bude porota složená z řad osobností z různých oborů. Letos přijali tento zodpovědný úkol zpěvačka Helena Vondráčková, moderátorka Daniela Písařovicová, hudební skladatel, zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý.

Autoři projektu Roztančené divadlo Tereza Řípová a Martin Šimek a moderátorka Adéla Gondíková"Těší nás, že se tento projekt rozrostl do takového formátu a můžeme již popáté pozvat diváky na pražské finále, kde se utkají herci o titul krále/ královny roztančeného jeviště. Výběr účinkujících je vždy souhra náhod, kdy oslovíme naše přátele nebo umělce, se kterými se třeba setkáme v rámci práce. S ohlédnutím na předchozí ročníky si, myslím, mohu dovolit tvrdit, že se nám podařilo dát dohromady skvělé taneční týmy a jinak tomu nebude ani letos," říká tanečník a choreograf Martin Šimek, zakladatel tanečního projektu. A jeho kolegyně Tereza jej doplňuje: "Nejvíce mě na tom baví ta synergie a nasazení, se kterým jdou jednotliví účinkující do finále. Samozřejmě předchozí tomu řada tréninků, ale divadelní duch je zkrátka nevysvětlitelná záležitost."

Tomáš Dastlík bude tančit za Divadlo Na VinohradechKdo převezme putovní skleněnou trofej po předchozích vítězích, kterými byli herci David Gránský, Vladimír Polívka, Jiří Hána a Oskar Hes se dozvíme v neděli 23. října na Finálovém galavečeru, který se uskuteční v Divadle Na Vinohradech od 19 hodin. Čtenáři mají zatím možnost tipovat vítěze v online soutěži, která probíhá na webových stránkách www.roztancenedivadlo.cz. Předprodej vstupenek byl spuštěn 15. srpna 2022. Vstupenky lze zakoupit na divadlonavinohradech.com nebo na pokladně divadla. Průběh příprav projektu a jednotlivých párů lze sledovat na sociálních sítích Roztančeného divadla. FB – Roztančené divadlo, IG - @roztancenedivadlo.cz a na YouTube Roztančené divadlo.

 

Soutěžní páry pro rok 2022
Divadlo Na Fidlovačce Aneta Krejčíková & Štěpán Dostál
Národní divadlo Anna Fialová & Daniel Kecskeméti
Divadlo Bez zábradlí Dana Morávková & Daniel Jurča
Hudební Divadlo Karlín Nicola Ďuricová & Adam Koutek
Divadlo Palace Vanda Dětinská & Richard Trsťan
Divadlo na Vinohradech Veronika Jirků & Tomáš Dastlík
Divadlo Broadway Eliška Stehnová & Martin Schreiner
Divadlo Metro Veronika Saic Šmiková & Martin Kraus
 
 
Galerie - soutěžní páry
Divadlo Na Fidlovačce – Aneta Krejčíková & Štěpán Dostál (Aneta se z tiskovky omluvila) Národní divadlo – Anna Fialová & Daniel Kecskeméti Divadlo Bez zábradlí – Dana Morávková & Daniel Jurča Hudební Divadlo Karlín – Nicola Ďuricová & Adam Koutek
Divadlo Palace – Vanda Dětinská & Richard Trsťan Divadlo na Vinohradech – Veronika Jirků & Tomáš Dastlík Divadlo Broadway – Eliška Stehnová & Martin Schreiner Divadlo Metro – Veronika Saic Šmiková & Martin Kraus

 

Rozhovor s Nikolou Ďuricovou

Nikola ĎuricováDobrý den, Nikol, mě by moc zajímalo, jak se těšíte na Roztančené divadlo, co od toho očekáváte?
Já se moc těším a samozřejmě chci vyhrát (smích).

Tak to vám samozřejmě přejeme...
Né, tomu se směju... Já to beru tak trochu jako taneční trénink. Musím říct, že když jsem dostala tuhle nabídku, tak nějaké období před tím jsem řešila, že bych chtěla začít chodit na nějaký tanec. Nedefinovala jsem si to, jestli to má být společenský nebo nějaký moderní, streetový nebo tak, ale nějakým způsobem jsem si to přitáhla. Takže když přišla tahle nabídka, tak jsem byla velmi nadšená a těšila jsem se na to. A říkala jsem si: Jo, ale myslím si, že to bude úplně na pohodu. Když jsem byla na základní škole, tak tam jsme měli taneční i nějaké základy všech tanců, tak jsem si říkala, hm, tak to dám levou zadní. Pak jsem přišla na první trénink a můj taneční partner Adam Koutek mě začal trénovat a učit a já zjistila: Týjo, to vůbec není tak jednoduché, jak jsem si myslela. Pořád vlastně bylo všechno špatně. Naklonění hlavy, ruce, jak mají být, kroky. Já jsem si před tím říkala, že tančím v muzikálech, nějaké zkušenosti tedy mám, tak tohle lehce zvládnu. Jenže první tréninky mi Adam pořád pouštěl jinou muziku. Ještě jsme totiž tehdy neměli tu soutěžní hudbu, na niž budeme tančit v soutěžní galavečer. A já z toho byla najednou zmatená.  V muzikálu se choreografii učím přesně na slova v textu, nebo podle hudby, kde je nějaký důraz nebo akcent. A najednou jsem si musela kroky počítat. K tomu jsem přišla po prázdninách a skoro nevěděla, která je pravá, která levá...

Tak ještě máte do finále trochu času, a pak život je o tom naučit se zase něco nového, ne?
Ano. Já jsem strašně ráda, protože pro mě je to také výzva a zároveň je to teď nový koníček. Jediné co je občas pro mě náročnější je, že musím na tréninky vstávat brzo ráno, ale když si obuju taneční obuv tak přijde radost a ustoupí i únava. Teď začala nová divadelní sezóna, tak je náročnější najít společné volno.

Každý den?
To ne, to ne...

Zase abyste to za týden pauzy nezapomněla, že...
Netrénujeme každý den, ale potom před galavečerem budeme snad trénovat častěji.

Tak já vám jen popřeji, ať vám ten Mercedes s plnou nádrží vyjde.
Samozřejmě, že bych se nezlobila za výhru, ale i kdyby nevyšel, tak pro mě je to celkově challenge a hodiny tance, což je skvělé a to jsem vlastně chtěla.

A co chystáte na muzikálovém poli, co chystáte za nové projekty, nebo kde budete účinkovat?
Já už jsem tenhle rok měla náročné období. Zkoušela jsem dokonce dva muzikály najednou, a to v Hudebním divadle Karlín Slunce, seno, jahody Ondřeje Gregora Brzobohatého a v Divadle Na Fidlovačce v produkci Honzy Svěráka Branický zázrak, takže to jsme teď odpremiérovali, takže jsem ráda, že si chvilinku mohu odpočinout od zkoušení muzikálu a mohu se těšit z hraní představení v divadlech. V Hudebním divadle Karlín mě ještě můžete vidět v muzikálu Rebelové v Divadle Broadway v Lásce nebeské a v Liberci v muzikálu Hledá se tenor. Taky se těším ze zkoušení Roztančeného divadla. Novinku ale mám. Teď jsme pracovali s rapperem Raegem na novém singlu "Musíš jít dál", který nám teď vyšel, a je to zároveň soundtrack k filmu Bastardi 4, který právě dotočil a chystá premiéru Tomáš Magnusek.

Tak to se máme na co těšit.
Máte se určitě na co těšit. A dál mě ještě čeká krásný dabing pro film Disney Plus, tak na to se také moc těším.

Tak ať vám to všechno vyjde. Budeme držet palce a děkuji za rozhovor.
Já děkuji za rozhovor.

 

Rozhovor s Martinem Schreinerem

Martin SchreinerAhoj, Martine, jak se těšíš na Roztančené divadlo?
Já se na to těším moc, protože mě baví tanec. Nevím, jestli mi to půjde, protože to je vlastně – jak jsem zjistil – protipohyb toho, na co jsem zvyklý, a vlastně je to v tom páru, protože když člověk stojí na jevišti sám nebo v nějaké partě lidí, tak si hlídá samozřejmě svůj prostor, ale nemá v blízkosti tu partnerku, o kterou vlastně musí na tom parketě hrozně pečovat. Například když běháme v tom quickstepu – máme quickstep a jive – a když běháme například nějaké ty rychlé běhy, tak musím vlastně přemýšlet o tom, že ona dělá větší kruh než já, musím k ní být hodně ohleduplný. Tak je to takové nové celé pro mě, no. Tak doufám, že to nějak zvládneme.

Tedy když tančíš v muzikálu, tak jsi tam sám nebo v company?
No, jako že si hlídám jen svůj prostor, ale není tam ta partneřina, ta blízkost.

Já jsem teď viděla Alenku v říši divů a ten tvůj tanec motýla byl něco úžasného, to bylo snad jedno z nejzábavnějších čísel představení... Máš úžasný nadhled.
Jo, to mě opravdu baví. Děkuji.

A myslíš, že máš v Roztančeném divadle šanci na vítězství, nebo se tam jdeš ukázat a zatančit si?
Mně jde o to, abychom si to hlavně užili, abychom to zatancovali s tím, že si řekneme: Jo, hele dobrý, povedlo se to, nemusíme se za to stydět.

Takže Mercedes s plnou nádrží tě neláká?
Ale tak láká samozřejmě, ale ne jen na víkend!

Jaké další muzikály chystáš, v čem je možné tě teď vidět? Protože naši čtenáři si rádi přečtou něco právě o muzikálech, tohle je bude zajímat nejvíc.
Tak v Divadle Broadway teď chystáme Okno mé lásky s písničkami Olympicu, takže přijďte, budeme rádi. Tam vlastně hraju svoji dosud největší roli, takže to pro mě je velká výzva, a říkal jsem si, že to bude i velká dřina, a taky je, protože choreografie dělá Aneta Antošová, která vyžaduje po lidech opravdu maximum. Ale zase se jí to daří z nás dostat, troufám si říct. Myslím si, že to bude vypadat dobře, protože na tom opravdu dřeme. Režie se ujal Radek Balaš, který je na tom téměř podobně jako Aneta, takže je to dril, ale to je to, co mě posouvá dál.

Tak to se těšíme. Kromě Okna mé lásky je tedy možné tě vidět ještě v Alence v říši divů v HDK...
A na Broadwayi samozřejmě ve všem jako dřív: Láska nebeská, Muž se železnou maskou, Kat mydlář, Ostrov pokladů a v říjnu nasazujeme zase Branický zázrak Na Fidlovačce. Tak bych rád vaše čtenáře na tyto muzikály pozval.

Děkuji za rozhovor a v Roztančeném divadle budeme držet palce a přát co nejlepší umístění!
Děkuji.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.