Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Na bobovce je blaze...

Vymýšlení strategie za přítomnosti fotografů...Hudební divadlo Karlín - jako každoročně - přišlo s další sportovní výzvou: neobvyklý souboj herců a zpěváků muzikálu Kapeska, který bude mít v této sezoně v divadle premiéru, a účinkujících z muzikálu Jak se dělá muzikál, který si premiéru odbyl loni. Oba muzikály mají jedno společné: jsou určeny především pro mladé publikum, ale užije si je celá rodina nebo dospěláci samostatně. I další věci mají společné: jsou vtipné, účinkují v nich převážně mladí umělci a všechny to baví. Dnes se postaví proti sobě v souboji o nejrychlejšího jezdce na bobové dráze Prosek (která ovšem leží ve Vysočanech).

Noid s Ivou zkouší tandemové ježděníNejdříve se zástupci jednotlivých osmičlenných družstev seznámili v testovací jízdě s profilem trati, a byli obsluhou upozorněni, že opravdu lze z trati vypadnout. Stranou nezůstali ani redaktoři a fotografové - mohli si tak na vlastní kůži ověřit, jak obtížné je projet trať rychle a přitom z ní nevypadnout. Poté, co si všichni projeli trať - někteří již odvážně testovali rychlost, někteří jeli na pohodu, pár jedinců jelo dokonce tak pomalu, že jste si po dobu jejich jízdy mohli klidně opéci buřta a ještě ho sníst - přichází rozhodující bitva dvou muzikálů.

Martina Pártlová je pěkná ďáblice... i co se jízdy týčeJako první nastoupili na trať zástupci Kapesky - Martina Pártlová, Lukáš Adam, Kateřina Průšová, Gabriela Urbánková, Ernesto Čekan, David Bouša, Jiří Zonyga a Filip Hořejš. Svírajíce páku brzdy čekali na startovní semafor, který jim odpočítal poslední vteřiny do rozjezdu. Pak se odrazit a moc nebrzdit, mile nebo alespoň inteligentně se usmívat na přítomné fotografy a novináře, případně nějakým chytrým zvoláním ("Jedu") pobavit přihlížející. Což o to, v horní části to ještě jde, ale pak vám vítr urve slova od úst, hvízdá vám kolem uší, odstředivá síla se vás snaží vyhodit z koryta ven, strach vám stoupá od nohou do celého těla a začíná vás paralyzovat. Brzdíte, ale už je moc pozdě, škrtáte rukou o okraj koryta - krvavá vzpomínka vám na ní zůstane ještě několik dní. Cílová rovinka, rychlá brzda před poslední ostrou zatáčkou a adrenalin v srdci způsobuje, že byste vyběhli celý kopec nahoru, a ani byste se moc nezadýchali.

Iva Pazderková mi poslala krásný vzdušný polibek... Ivo, děkuji!Poté, co odjeli závodníci Kapesky, přichází skupina, která už ví, Jak se dělá muzikál. Neohroženě sedají do strojů, nervy napnuté. Jak se Ivo Hrbáč, Iva Pazderková, Antonín Procházka, Ines Ben Ahmed, Barbora Šampalíková, Dominika Býmová, Václav Noid Bárta a Denny Ratajský přibližují na startovní čáru, u některých neohroženost přechází v překvapení, do čeho že se to nechali "naroubovat". Tři, dva, jedna a start. Jak rychle jedu? Za kolik projedu trať? Nesejmu toho blízko dráhy stojícího fotografa…? "Ahoj Michale"  další slova odnáší vítr a již vidíme jen jeho záda. Někdo, jako třeba Noid, frčí jak blesk, přilepený k základně bobů, někdo - zářným příkladem je Iva Pazderková - projíždí s velkou elegancí, že mi stačí poslat i vzdušný polibek.

Vítězové jednotlivých kategoriíNakonec byli vyhlášeni vítězové v kategorii dospělých a ve zvláštní kategorii dětí. Vyhlášení provedl ředitel divadla Egon Kulhánek a vynikající echo neboli ozvěnu mu dělal Honza Křehla. Na druhém místě se umístili členové muzikálu Jak se dělá muzikál - nejrychlejším členem byl Ivo Hrbáč, ale jak uvedl ředitel divadla, dle zavedených zvyklostí vyhrává to družstvo, které se umístilo jako druhé. Po hrubém nesouhlasu Kapesky však kapituloval, a vyhlásil vítěze: právě Kapesku. A překvapivě vyhrála Martina Pártlová, která se stala i absolutním vítězem.

Ivo se umí prosadit i z druhého místaV kategorii dětí zvítězila Ines ben Ahmed, ačkoliv jedna z nejlehčích, zajela celkově nejrychlejší čas - byla jen o pět sekund pomalejší než Martina. Všichni místo klasických pohárů dostali krásné boby s tabulkou, kde je uvedeno dosažené pořadí. Po vyhlášení vítězů si vzal slovo Ivo, aby všem přítomným vysvětlil, jak Kapeska vyhrála jen díky velké náhodě. Když však začala hovořit Martina, zakryl jí svými boby ve vítězném gestu obličej, takže všichni mohli její projev jen poslouchat. Martina se však ničeho nezalekla a elegantně odstranila překážku před svým obličejem, aby pak svůj proslov uzavřela. 

Velký potlesk všech přítomných herců, fotografů a novinářů tak nakonec patřil všem, kteří se zúčastnili, zajezdili si a přežili. Následovalo podvečerní ochutnávání dobrot ve stavu tekutém i pevném, které produkce nechala připravit.

 

Nejrychlejší žena Martina Pártlová 1:02:19
Nejrychlejší muž Ivo Hrbáč 1:03:10
Nejrychlejší dítě Ines Ben Ahmed 1:07:21
Vítězný muzikál Královna Kapeska 10:18:16
Druhý vítězný muzikál Jak se dělá muzikál 10:59:23

 

 
Kristýna Pixová je výkonná nejen v Pixa production Mládí vpřed, a klidně v tandemu Ivo Hrbáč a jeho vítězná jízda Nabírá režisér Antonín Procházka nové zkušenosti pro další muzikál?
Véčkem zdraví ruka z paluby... David Bouša jel s hudebním doprovodem... Jiří Zonyga to má v paži... ''Tak uhýbej mi z cestičky, nemám brzdové destičky...'' aneb fotograf v akci
Mladí umělci i staří bardi si měli co říci Vítězové jednotlivých kategorií Producentské duo Pixových Včelka Mája od mladých umělců pro Karla Gotta s přáním brzkého uzdravení pod taktovou Noida

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.