Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Z fotoobrázků Evy Pilarové dýchla v Divadle Hybernia poezie

Eva Pilarová se v Divadle Hybernia představuje nejen jako zpěvačka, ale i jako úspěšná fotografkaEva Pilarová patří bez nejmenších pochyb ke stálicím české hudební scény. Ne každý z návštěvníků jejích koncertů ji však vnímá také jako úspěšnou fotografku. Výstava jejích „fotoobrázků“, jak je sama nazývá, která byla otevřena ve foyeru Divadla Hybernia ve středu 2. listopadu 2011 v 17 hodin, by mohla být dobrou příležitostí, jak to napravit. A protože jsme byli s Musicalnetem u toho, pojďme se na výstavě společně zastavit.

Kalendář s fotoobrázků Evy Pilarové byl pokřtěn šampaňskýmNedávno skončená úspěšná výstava se přestěhovala z Písecké brány do Divadla Hybernia, kde se stane součástí doprovodného programu k vánočnímu galakoncertu s názvem Eva Pilarová a hosté, který se uskuteční 30. listopadu 2011 v 19.30 hod. Vystoupí na něm Vojta Dyk, Matěj Ruppert, Petr Vondráček se svou skupinou Lokomotiva, Milan Bürger, dětský pěvecký sbor Sedmihlásek. Dalším významným hostem večera bude americký jazzový zpěvák Lee Andrew Davison, v jehož podání zazní třeba slavné „Rolničky“. Eva Pilarová svůj kalendář zájemcům ochotně podepsalaNesmíme samozřejmě zapomenout ani na skvělou doprovodnou kapelu Evy Pilarové pod taktovkou Víta Fialy.

Na vernisáži se také křtil kalendář Evy Pilarové pro rok 2012, ve kterém si můžete „fotoobrázky“ této umělkyně odnést i domů. Zpěvačka pohovořila o své zálibě ve fotografování a prozradila, že její tvůrčí schopnosti v tomto směru naplno rozvinul až digitální fotoaparát a práce s Photoshopem. Slavnostního křtu kalendáře se ujali zpěvák Marián Vojtko a módní návrhář Osmany Laffita. Oba se krátce chopili mikrofonu a nešetřili slovy chvály a obdivu. Poté kalendář společnými silami pokřtili, a to klasickým způsobem – zkropením sprškou šampaňského.

Eva Pilarová se samozřejmě s kmotry svého kalendáře Osmanym Laffitou a Mariánem Vojtkem musela i vyfotitLegendární zpěvačka s nezaměnitelným hlasem v Divadle Hybernia představuje průřez svou fotografickou tvorbou z posledních let, kde dává vyniknout právě kombinaci digitální fotografie, dotvořené v počítači. Fotoobrázky Evy Pilarové sklízejí úspěchy na výstavách po celé České republice, zpěvačka vystavovala například několikrát v Praze, dále v Jihlavě, Plzni, Olomouci, Nymburku, Brně, Mělníku, Táboře, Žatci, Holešově, Písku a mnoha dalších městech. I v zahraničí se těší velkému zájmu sběratelů uměleckých fotografií, výstavy proběhly ve Vídni, Moskvě a Doněcku.

Evu Pilarovou na vernisáž doprovodil i její manžel Jan KolomazníkNávštěvníci Divadla Hybernia mohou na výstavě vidět barevné fotografie Prahy, New Yorku a Moskvy, ale také přírodní motivy, například krajinu kolem zpěvaččiny milované chalupy v Severních Čechách. V kalendáři najdete fotografie z míst, kde se Eva Pilarová cítí dobře, jsou to pražská zákoutí, zejména její milovaná Praha 6, kde žije. Budete-li mít tedy cestu centrem metropole, neváhejte a přijďte se pokochat. Eva Pilarová doufá, že vám její fotoobrázky přinesou stejnou radost, jakou prožívala ona při jejich focení. Za sebe mohu říci, že na mě dýchla až pohádková poezie. 

Lampa Západ slunce Na chalupě Kaplička
Nový Svět Nostalgie Východ slunce Pod Královkou

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.