Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikáloví umělci upekli Housku

Již potřetí se v úžasném prostředí hradu Houska na mělnicku konala letní happeningová akce. Sešli se zde umělci ze všech sfér, aby naplnili hradební zdi svým kumštem.

4.ročník setkání - Noc s hvězdami na hradě HouskaV 16 hodin to propuklo. Na nádvoří a na terase, jež jej lemuje, v očekávání stálo na 1000 diváků. Mírný šum a na otevřené prostranství, obklopená ze všech stran, vbíhá Ina Urbanová se svým ojedinělým pěveckým projevem ala Tina Turner – Aplause! Nastupují “svalovci”. Opravdu ojedinělá recesní kulturistická show Víta Chaloupky. Musíte to vidět (já taky).

A poté tradičně nastupují muzikály. Starci na chmelu se svojí “bossanovou” vehnali některým divákům slzy do očí a Pomáda zase svým rytmem zvedala lidi ze židlí. Atmosféra tohoto hradu je nezaměnitelná! Nakonec, se vzpomínkou na našeho kamaráda, skvělého muziZavítal sem i muzikál Pomádakálového herce, Dana Vašuta, všichni svorně zazpívali píseň z legendárního muzikálu HAIR “Kéž slunce svítí”. Ti diváci, kteří vydrželi do půlnoci společně s umělci prošli noční stezku odvahy, kde sice (opět) chyběl zdejší černokněžník (snad příště), však nahradilo jej pár opravdu nepříjemných “živých” strašidel.

Nutno zmínit, že celá akce je benefiční a veškerý výnos ze vstupného jde na opravy hradu. Příště bude zase skvělejší! Myšlenka této již tradiční akce vznikla v hlavě duchovného otce tohoto projektu Martina Franceho. Ten v roce 1999 oslovil majitele hradu Miroslava Simonka, jemu se nápad zalíbil a bylo!

Nejen nádvoří, ale i ochozy jsou plné návštěvníkůNa prvním ročníku se podíleli a zároveň se stali kmotry: Roman Vojtek – známý to muzikálový bard, TANJA, Gabriela Bartíková a samozřejmě Martin France.To bylo ještě bez aparatury a za účasti 80 diváků. Druhý ročník již navštívilo 250 diváků, aby zhlédli vystoupení muzikálových herců z Pomády.

Pokud vás to zaujalo a chystáte se navštívit čtvrtý ročník, poznamenejte si do diáře první srpnovou sobotu roku 2002. Chybět rozhodně nebudou kmotři a protože se o "Housce" čím dal více mluví uvidíme zda příště nebude už na celý víkend, za účasti jak jinak než dalších nových muzikálů. Tak příště!

Honza Urban

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.