Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Frank Wildhorn poodhalil roušku tajemství nového muzikálu

Videorozhovor s Frankem Wildhornem 11.3.200511. března 2005 udělala Veronika Břešťanová video rozhovor z Frankem Wildhornem ohledně premiérového uvedení muzikálu Jekyll & Hyde. Frankovi se premiéra moc líbila, hlavně tím, že představení bylo jiné než v jiných zemích. Při té příležitosti také řekl, že se s Egonem Kulhánkem (ředitel divadla) a Adamem Novákem (dramaturg, překladatel) dohodl, že udělá muzikálový projekt, který bude mít světovou premiéru v Praze.

Adam Novák přichází s Frankem Wildhornem

Čas se naplnil, nový muzikálový projekt se pilně připravoval a vstoupil z fáze inspirace a přípravy do fáze tvorby hudby a libreta. Z tohoto důvodu se Frank Wildhorn setkal s vedením divadla, aby na místě probrali různé aspekty celého díla.

Frank Wildhorn na poradě s vedením HDK o nově připravovaném muzikálovém projektuFrank byl v Praze tři dny, během nichž řešil s vedením HDK technické podrobnosti nového muzikálu na motivy Bizetovy Carmen, prohlédl si zrekonstruované divadlo a sešel se s některými interprety. Také jednal o dalších projektech, které s připravovaným muzikálem nemají nic společného. Utajování všech informaci včetně názvu muzikálu vyvolalo zájem nejen bulváru, který o schůzkách přinášel "pravdivé" informace. Pavel Košatka předává do rukou Franka Wildhorna petici za zachování muzikálu Jekyll & Hyde na prknech HDK Největší zájem proběhl o schůzku s Lucií Bílou, která se setkala s "muzikálovou mafií" (jak uvedl bulvár).

U příležitosti přítomnosti Franka Wildhorna v Praze došlo k předání petice za zachování muzikálu Jekyll & Hyde přímo do jeho rukou, za přítomnosti celého vedení Hudebního divadla Karlín. Předávajícími byli členové Fanklubu Mariána Vojtko, Všichni účastníci setkání pohromadě kteří shromáždili přes 600 podpisů. Frank Wildhorn prohlásil: "Pokud zde muzikál Jekyll & Hyde skončí, pak jen proto, aby uvolnil místo novému muzikálu, který bude mít světovou premiéru právě v Hudebním divadle Karlín. Myslím, že bude tak dobrý, že zažene vaši lítost ze stažení Jekylla & Hyda." Dále doporučil, aby se fanoušci Mariána spojili s Jekkies (fanoušci muzikálu Jekyll & Hyde ve světě, kteří vytvořili komunitu), se kterými si mohou vyměňovat informace. Líbila se mu i navrhovaná možnost koncertní verze tohoto muzikálu na prknech HDK.

13. listopadu 2007 jsem udělal další rozhovor a Frankem Wildhornem pro změnu já. Týkal se nově připravovaného muzikálu, kde hudbu píše Frank Wildhorn , texty Jack Murphy a libreto Norman Allen (český překlad Adam Novák).

Frank Wildhorn poskytl našemu server exkluzivní rozhovorPřed dvěma lety jste pro náš server dělal videorozhovor, kde jste se hodně rozplýval nad tím, jakým způsobem byl ztvárněn muzikál Jekyll & Hyde v Praze. Dokonce jste říkal, že několik nápadů zde použitých se Vám natolik líbí, že je použijete i v jiných provedeních ať už to bylo létání v síti nebo čočka v laboratoři. Použil jste to už někde?
Ano… velmi dobře si na ten rozhovor pamatuji. Já jsem to navrhoval několika producentům a režisérům, ale na představení jsem pak nebyl, tak nevím, jestli to použili nebo ne. Ale rozhodně jsem vyprávěl, jak byla tato pražská produkce skvělá.

Když se muzikál Jekyll & Hyde uváděl, bylo to v náhradním prostoru protože tento byl vytopen - nyní jste tedy viděl hudební divadlo v Karlíně v celé jeho kráse.
Moc bych si přál, aby to bylo začínalo tady v Karlíně.

Frank a jeho muzikál zase spoluTaky jste říkal, že připravujete nový projekt. Jak se Vám líbí připravit projekt do takto krásného divadla?
Moc, proto jsem tady.

Jste spokojen s členěním jeviště, orchestřiště, hlediště?
Je to překrásné, to vy víte. Je to jedno z nejhezčích divadel v Evropě, které jsem viděl. A bude to pro mne veliká čest udělat show tady pro tohle divadlo.

Hudební divadlo Karlín se tak díky Vám stane jediným českým divadlem, kde bude uvedena světová premiéra světového muzikálu.
To je pravda.

M. Škvor se ptal, A. Novák překládal a F. Wildhorn odpovídalMůžete prozradit něco víc o novém projektu, který sem chystáte? O čem bude pojednávat?
Ještě ne… Brzy se to dozvíte. Brzy…

Když Vás karlínské divadlo tolik okouzlilo - připravujete už teď pro toto divadlo další projekt?
Já mám velice výborný pracovní vztah s Egonem Kulhánkem a Adamem Novákem, takže si myslím, že tento náš vztah přinese další ovoce. Hlavně proto, že se mi líbí způsob, jakým čeští zpěváci interpretují moji hudbu. Zpívají s obrovským nasazením a vášní. A tak já to píšu. Takže je to velice dobrý pracovní vztah.

Děkuji za rozhovor.

Fotografie, text a rozhovor Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.