Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hříšný tanec se začíná zkoušet

Historie muzikálu Hříšný tanec
Píše se rok 1987 a do kin je poprvé uveden film, který se později stane legendou. Jmenuje se Dirty Dancing. Příběh se odehrává v létě roku 1963 a pojednává o dívce Frances, které ale nikdo neřekne jinak než Baby. Ta se svou rodinou přijíždí do horského hotelu, kde se seznamuje s učitelem tance Johnym a jeho partnerkou Penny. Baby se zalíbí jeho styl tance, hlavně však toho, který se veřejně neukazuje a říká se mu "dirty". Čím více s ním tančí, tím více je do něj zamilovaná. Nakonec ho svádí a prožívá s ním velmi krásné chvíle. Ve chvíli, kdy je Johny obviněn z krádeže, říká všem veřejně o svém vztahu s ním. Ten musí ihned odjet, ale vrací se na závěrečný večer, kde všem hostům i zaměstnancům vše vysvětlí a tančí závěrečný tanec právě s Baby. Vše se v dobré obrací a oba mladí lidé dostávají požehnání rodičů Baby.

Píše se rok 2001 a Zbyněk Fric, který účinkuje v muzikálu Starci na chmelu dostává nápad: udělat muzikál na motivy ve světě známého filmu Dirty Dancing (Hříšný tanec). Jde tedy se svým nápadem do společnosti Bouard, která v té době uvádí v GoJa Music Hall muzikál Pomáda. Tam se nápad zalíbí a tak se pomalu začne - nejdříve skrytě, posléze již více veřejně - s realizací nápadu. Začíná se shánět režisér, prostory, herci, technické zajištění, sponzoři, začínají tiskové konference a všechen ostatní kolotoč, aby mohlo být 1. 11. 2001 v novém prostoru kina Blaník toto dílo uvedeno.

O čem je muzikál Hříšný tanec
Muzikál Hříšný tanec byl volně inspirován stejnojmenným filmem z roku 1987. Děj je přibližně shodný s filmem, odlišnosti tu však jsou. Postavy zde účinkující mají jiná jména - místo anglických česká, která ne vždy reflektují jejich originály, některé skladby a scény jsou zcela vypuštěny, naopak některé jsou připsané - jako například role matky Baby (Jany), která byla značně rozšířena a psána "na tělo" Heleně Vondráčkové. A tak se před námi rozvíjí dobře známý příběh mladé dívky, která neuměla tančit, postupně se však zamilovala do učitele tance, který z ní udělal nejen skvělou tanečnici, ale také opravdovou ženu. A ona jemu zase pomohla najít sama sebe.

Tuto hru v Čechách bude výhradně uvádět společnost Bouard od 27. 3. 2003.

Poznámka: Původně se měl uvádět od 1. 11. 2001 v divadle Blaník - dříve kino Blaník v Praze. Nakonec se v Čechách vůbec neuvedl.

Začátek zkoušek na muzikál Hříšný tanec, 1. 8. 2001

1. 8. 2001 začínají zkoušky na nový český muzikál Hříšný tanec. Zkoušky se budou konat až do poloviny října ve všech sálech Dance Perfect na Národní třídě. V jednom sále probíhá taneční příprava company a vedlejších rolí, v menším sále trénují tanec představitelé hlavních rolí a také zde probíhají první korepetice sólistů. Ty se posléze přesunují o patro výše, kde se budou střídat na korepeticích company a sólisté, zatímco v dolních sálech budou probíhat pohybové zkoušky a pohybové aranže spolu s poloakrobatickou přípravou. Na chodbách je možno vidět mnoho účinkujících, jak se spolu domlouvají, jinde se dělá prezence, ujasňují se detaily ve scénáři, berou se míry na kostýmy, dělají se první rozpisy zkoušek a rozvrhy tréninků. Všude je cítit velký zájem, nadšení a příjemné napětí.

7360-30a 7360-34a 1695-03 1695-04
7360-27a 7360-29a 7360-35a 7360-36a
1695-06 1695-10 1695-13 1695-14

Hudební korepetice a pohybové aranže 29. 8. 2001

29. 8. 2001 jsou zkoušky v plném proudu. Režisér Ján Ďurovčík se již stěhuje do Prahy a tak s ním připravujeme rozhovor. Zároveň jsem se podíval, jak probíhají korepetice na muzikál pod vedením Jána Ďurovčíka, Vladimíra Berana a Eduarda Klezly. Souběžně s korepeticí probíhaly pohybové zkoušky, kde se nacvičovaly obraty kolem těla a zvedačky. Každý den jsou všechny sály plné zkoušejících, kteří pilně trénují.

31. 8. 2001 společnost Bouard, která je provozovatelem muzikálu Hříšný tanec a Pomáda, veřejně oznamuje, že z provozních a technických důvodů posunují premiéru Hříšného tance na druhou polovinu května 2002 v rekonstruovaném kině Blaník. Je to už druhá úprava premiéry - první bylo místo premiéry - původně měla být v kině Blaník, ale to vzhledem k mnohem rozsáhlejší rekonstrukci nemohlo být otevřeno v závazném termínu. Proto měla být premiéra v GoJa Music Hall ve stejném termínu. Pro neshody s agenturou GoJa se společnost Bouard rozhodla pro posunutí premiéry tak, aby mohla být uvedena v multifunkčním prostoru Blaník a vše mohlo být v klidu a kvalitně připraveno.

9718-08 9718-06 9718-10 9718-11
9718-28 9718-12 9718-15 9718-16
9718-24 9718-19 9718-20 9718-26


Hříšný tanec nakonec asi nebude

29. 11. 2001 mi Helena Vondráčková potvrdila, že nebude účinkovat v muzikálu Hříšný tanec kvůli opožděné premiéře. Zároveň začínají na veřejnost prosakovat zprávy, že i po předání prodělečného muzikálu Pomáda společnosti GoJa, nemá společnost Bouard, která je majitelem licence, dost financí, aby mohla v termínu květen 2002 uvést tento muzikál. Posléze Bouard zrušil veškeré zkoušení s tím, že nejdříve musí připravit zázemí. Mnozí z branže ale hovoří o prvním muzikálovém krachu či blamáži.

duben 2002 je měsícem změn. Společnost Bouard mlhavě reaguje na dotazy ohledně premiéry v květnu. Též účinkující potvrzují, že k žádným obnoveným zkouškám nebyli pozváni. Objevuje se informace, že společnost Bouard v čele s Michalem Tomanem je před bankrotem a muzikál Hříšný tanec se snaží prodat, aby takto neskončila. V zasvěcených kruzích se hovoří o likvidaci muzikálu jinými zájmovými kruhy. Podle všech náznaků se - bohužel - tento muzikál v Čechách uvádět nebude. Alespoň v tomto roce určitě ne.

6. června 2002 společnost Bouard oznamuje na svých internetových stránkách, že do konce června bude známo místo premiéry. A zároveň oznamují, že konečný termín je 27. 3. 2003. Z dalších informací je důležité, že stále hledají partnera, který by zaštítil přípravu. Autoři Ján Ďurovčík a Eduard Krečmar s tímto postupem souhlasí. Takže je tu šance, že by se po více jak roce a půl mohla konat ohlášená premiéra. Stále se zde řeší spory s Celebrity service Janise Sidovského.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.