Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Producenti zakončují úspěšnou sezonu

Závěrečná děkovačka muzikálu ProducentiKoncem června završilo karlínské hudební divadlo další úspěšnou sezónu - po dlouhé době konečně ve svém domovském působišti. Jednou z posledních inscenací před divadelními prázdninami byli také Producenti. Představení odehrané 21. června proběhlo pro diváky jako obvykle a přeci, ač to mnozí netušili, bylo něčím zvláštní.

Švédská sekretářka Ulla (T. Duchková) je prostě okouzlující... Ona čtvrteční repríza byla totiž pro Terezu Duchkovou v roli vnadné švédské sekretářky derniérou - ale jen pro končící sezonu. S vizáží a naivitou Marilyn Monroe, nedokonalou angličtinou (tedy češtinou) okouzlovala hlavní hrdiny účetního Lea Blooma i producenta Maxe Bialystocka a samozřejmě i diváky jako švédská kráska Ulla.

Ulla Inga Hansen Benson Yonsen Tallen-Hallen Svaden Svanson… zkráceně jen Ulla, ...a muži jí doslova padají do klína (Leo Bloom - R. Vojtek)je hlavní ženskou rolí v muzikálu. Na scéně se sice neobjevuje tak často, její výstupy a zejména kostýmy jsou však pastvou pro nejedno pánské oko - ať se na jevišti ukáže v některé z mnoha společenských rób, jako chodící symbol Hitlerovy třetí říše s rafinovaně umístěnými svastikami v plánovaném divadelním propadáku o nechvalně proslulém rakouském malíři pokojů nebo ve slušivých vězeňských minišatech.Také broadwayský producent Max Bialystock (P. Štěpánek) nemá o obdivovatelky nouzi, zvláště, když mu za jeho společnost dámy platí (Drž mě, hlaď mě - T. Zelinková)

Vedle Terezy Duchkové se ve čtvrtek divákům představili i Roman Vojtek coby neurotický, hysterický, do Ully po uši zamilovaný a po hvězdné kariéře broadwayského producenta toužící účetní Leo Bloom a Petr Štěpánek jako vychytralý, leč neúspěšný divadelní producent a štědře placený  "společník" starých dam Max Bialystock. Peněz však není nikdy dost a tak Max (P. Štěpánek) spolu s Leem (R. Vojtek) vymyslí, jak získat balík - musí jen přemluvit nejhoršího režiséra všech dob Rogera (M. Pošta) ke spolupráci na největším propadákuAutora nejhoršího divadelního kusu "Hitler je úsvit" Franze Liebkinda ztvárnil Roman Škoda a role režiséra a posléze i hlavní role tohoto propadáku se chopil znamenitý Martin Pošta.

Druhou alternací švédské sekretářky je Ivana Chýlková, která je karlínským divákům známá coby Lina v muzikálu Zpívání v dešti. Z původně očekávaného propadáku - muzikálu o Hitlerovi - se však překvapivě stává hit a plán obou producentů se hroutí... Je otázkou, zda budeme v budoucnu vídat Ully tři - kromě již zmíněných alternací  i Terezu Zelinkovou. Ta roli Ully, kvůli neplánované indispozici obou zmiňovaných alternací, operativně nastudovala za necelý den a na jevišti podala překvapivě výborný výkon.

Na scénu karlínského divadla se Producenti  po letní pauze vrátí 20. září. Uvidíme, kolika podob se vnadná švédská "asistentka pomlčka recepční" Ulla dočká…

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.