Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hamlet je mrtvý…

Bohouš Josef a Dagmar HavlováKrál je mrtev, ať žije král! – řekla paní prezidentová

Divadlo Kalich se v pátek 15. 2. 2002 rozloučilo s  muzikálem Hamlet. Derniéra Shakespearova – Ledeckého dramatu, byla pětistým představením prince dánského, nakonec jsme ale zjistili, že nebyla poslední!

Hamlet ve své hudební Dagmar Havlová v zákulisípodobě má pořád takový úspěch a je natolik vyprodaný, že jenom na chvíli uvolní prostor obnovené premiéře Krysaře, ale od května se do Kalichu opět vrátí. Mezitím o úspěšné představení projevilo zájem několik zahraničních produkcí, takže se zdá, že český projekt navštíví opět cizinu. Janek Ledecký to nechtěl zakřiknout, a tak jen prozradil, že míří na východ i na západ.

Slavnosti, kde na čas Hamlet předal žezlo Krysaři,Zdeněk Troška a Michal Kocourek se zúčastnili všichni stálí herci divadla Kalich, svou přízeň netajila ani Dagmar Havlová. Přes veškeré oficiality, kterých se musí zúčastňovat jako manželka prezidenta, se pořád cítí výborně mezi herci malého divadla. Nešetřila chválou ani svou podporou pro sympatický projekt.

Zdeněk Troška se pilně při oslavě rozhlížel po zdejších protagonistech a jak ho známe, už měl v Dagmar Havlová a Pavel Zedníčekhlavě nápad na obsazení svého příštího filmu. Jako mega úspěšný režisér si určitě měl o čem povídat s M. Kocourkem – ředitelem divadla.

Ani Pavel Zedníček se tu neocitl náhodou – i toho můžete v Kalichu vídat, ale muzikálovou roli nemohl přijmout z časových důvodů. Určitě se v dalších muzikálech

Týden po slavnostním uzavření Hamleta už se mění jeviště z ponurého dánského království v městečko, které navštívil krysař. Tyhle dvě představení si překážet nebudou – budou se o divadlo dělit až do doby, kdy spatří světlo světa plánovaný Galileo.

Foto: Martin J. Polák
Text: Milena Pekárková

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.