Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Rozhovor - Petra Janů

Minirozhovor s Petrou Janů

 S Petrou Janů jsem se poprvé setkal v muzikálu Hamlet v roli královny Gertrudy. Samozřejmě jsem znal její písně mnohem dříve, ale co se muzikálu týče, bylo to první setkání. A musím říci, že byla v tétoi roli velmi přesvědčivá. Když jsem se s ní potkal na Hamlet Cup Open, nemohl jsem se jí nezeptat…

Petra Janů v civilu… Co pro Vás znamená role královny Gertrudy v Hamletovi?

Je to moje srdeční záležitost. Když mi Janek pustil demosnímky , tak jsem hned věděla, že jsem ztracená, že do toho půjdu. A teď musím potvrdit, že jsem tou rolí nadšená. Střetávají se v ní dvě ženy - matka a milenka. Z toho vzniká přímo bouře různých vášní k ostatním postavám a to se dobře hraje i zpívá. Cítím, že to tak vnímají i diváci.

 Kromě toho, že mě role moc baví, jsem se v divadle Kalich dostala do skvělé partičky lidí. Takže to vlastně není práce, ale zábava a seberealizace. Na každé představení se moc těším a v tom malém souboru si dobíjím energii.

Jakou roli pro vás hraje muzikál… a Petra Janů jako královna Gertruda jako žánr?

Muzikály mám ráda od doby, když jsem v divadle Semafor začala profesionálně hrát a zpívat. Hrála se tam Kytice, což vlastně byl už tenkrát muzikál se vším všudy. Měl asi 600 repríz a árii bludičky zpívám při nejrůznějších příležitostech dodneška.

Muzikály jsou moje krevní skupina, a jsem spokojená s tím, že jsem mohla účinkovat v Bídnících, Snech svatojánských nocí, v Někdo to rád horké a nyní v Hamletovi. Věřím, že to není poslední muzikálová role, že ještě nějaké přijdou a držím si v tom ohledu palce.

foto a otázky připravil Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.