Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Bídníci s novou Eponinou

Bídníci se po pauze opět vrátili na Výstaviště a přivedli s sebou i zbrusu novou Eponinu

Muzikál Bídnici se po dlouhé pauze opět vrátil na prkna divadla Goja Music Hall. Uvádět se bude v těchto termínech: 12.- 14. a 19.- 21.dubna, 11.,12.,18. a 19. května.

Měli jsme možnost zúčastnit se zkoušek tohoto muzikálu, tzv. oprašovaček. Vedle divákům dobře známého bídníkovského ansámblu se na jevišti Pyramidy objeví i muzikálový nováček - finalistka třetí řady soutěže Superstar Leona ČernáUskutečnily se 11. 4. odpoledne, tedy den před prvním představením pro veřejnost. Nemohl chybět režisér Petr Novotný, který byl sice trochu podrážděný, ale to jen díky tomu, že se nezačalo zkoušet včas. Nutno však podotknout, že během zkoušek už do dění na jevišti příliš nezasahoval.

Tu a tam někoho postavil jinak, ale k žádným zásadním změnám nedošlo. Pohyb po barikádě není legrace a tak je každá pomocná ruka dobrá...Hned na začátku upozornil, že chybí dva muži a dvě ženy v company, a představil novou tvář v muzikálu Leonu Černou. Ano, pokud se vám zdá toto jméno povědomé, tak vězte, že se nemýlíte. Leona byla úspěšnou finalistkou třetí řady soutěže Česko hledá Superstar.

Právě kvůli Leoně jsme na tuto zkoušku přišli i my. Poprvé si totiž zkusila na jevišti roli Eponiny (alternace Magda Malá, Leona Machálková, Martina Placrová), a to v kostýmu a s kolegy. Vždy předtím zkoušela sama, bez nich. Leona se na roli typově určitě hodí. Sólová píseň Eponiny v podání Leony ČernéHerecky i hlasově ji zvládá a do největšího hitu, písně "Samotářka", se opravdu opřela.

Bohužel, byl to její první kontakt s kolegy, jak už jsem zmínila, a tak bylo znát, že je zatím nejistá. Pohyb po jevišti ji dělal trochu problémy a v roli, která má být plná energie, působila málo průbojně a akčně. Věřím ale, že s postupV muzikálu se budou potkávat hned dva finalisté ze Superstar - Leona Černá jako Eponina a Tomáš Savka v roli Mariaem času se to všechno zlepší. S počtem odehraných představení se potřebná jistota určitě dostaví.

 

Po zkoušce jsem Leoně položila pár otázek a zeptala se jí na její pocity...

Po zkoušce se s námi Leona podělila o své pocity z účinkování v muzikálu...Kdo tě do muzikálu oslovil?
To je takové nevyjasněné, protože mě to zavolala moje managerka.

Eponina (L. Černá) poprvé a naposledy v náručí svého vysněného prince - studenta Maria (P. Vítek)...Viděla jsi už muzikál předtím, když se uváděl?
Neviděla a zrovna dneska jsem chytla i první generálku, protože nepřišla žádná jiná Eponina. Tak je to docela masakr.

Jak se ti dneska hrálo?
No, já myslím, že jsem nehrála, že jsem zatím přežívala. Doufám, že už to bude jen lepší.

Poznávat kolegy v civilu bylo pro Leonu na první zkoušce trochu problematické...Ty jsi zkoušela bez herců a company. Jaké to bylo poprvé s nimi?
No, právě je to všechno jiné. Ten prostor je jiný, nevím, co mám využívat, kam chodit, kde jsou ty lidi. Teď je nepoznávám, protože na generálce nemají kostým. Takže to je další zádrhel.Leona a Pavel Vítek jako Marius

Jak dlouho jsi zkoušela?
Tady na divadelních prknech jsem byla asi čtyřikrát s Kačenkou Dočekalovou (poz.red. asistentka režie a choreografka) a panem Petrem Novotným. Předtím jsem se to učila z not, ale taky ne moc dlouho. Viděla bych to asi tak Na nastudování role Eponiny měla Leona Černá rekordně krátkou dobu...měsíc na přípravu. A řekla bych, že bych klidně půl roku přípravy skousla.

Už víš, kdy budeš mít premiéru?
Mělo by to být tuto sobotu (pozn.red. 14.4.), což mi přijde jako šibeniční datum. Jsem na to sama zvědavá.

Jak jsi zvládala naučit se tak náročné pěvecké party?
...a tak na ní ještě místy byla znát nejistota z pohybu po jevišti či problémy s množstvím textuStuduji na konzervatoři Jaroslava Ježka obor muzikál a mám tam zpěv, takže s profesorkou Lívií Ágovou jsme studovaly ty písničky. Spíš než bych se bála toho, že je to pěvecky náročný, tak je tam strašně textu. Bojím se, že mi všechno vypadne. Zrovna dneska se to taky stalo.

Jak se ti líbí v muzikálovém prostředí?
Tak to je super, akorát se tady pořád rozkoukávám v zákulisí. Kudy kam tady ty chLeona Černá - nová Eponina z muzikálu Les Miséráblesodbičky vedou. Znám tady pár lidí, ale je to strašný mišmaš. Každou chvílí se tady někdo objeví, kdo mě zdraví, já nevím, jestli říct dobrý den nebo ahoj.

Objevily se už nějaké rady? Chtěl ti někdo pomoct?
Tak zatím mi tady radili všichni, jakoby se mi snažili pomoct. Když na podiu chytnu nějaký špatný směr, tak do mě šťouchnou jako že ne. Jsou milí.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.