Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Sliby se maj´ plnit o Vánocích

Janek Ledecký během vánočního koncertu v HyberniiPřestože se muzikály Janka Ledeckého na pražské scéně uvádějí zatím výhradně v divadle Kalich, jejich autor se 22. prosince společně se svými hosty objevil v rámci svého vánočního koncertu na prknech „konkurenční“ Hybernie.

Vokální skupina Yellow sistersZatímco v devadesátých letech byl Janek Ledecký znám především jako zpěvák hitů „Na ptáky jsme krátký“ nebo „Pěkná, pěkná, pěkná“, v současné době je na něj pohlíženo jako na autora muzikálů Hamlet a Galileo. Na svém koncertu tyto dvě stránky své tvorby Jako doprovod si zpěvák pozval Nosticovo kvartetopropojil a diváci, kteří se dostavili v hojném počtu, slyšeli písně vánoční i nevánoční.

Na celý večer však nebyl sám. Jako hosty si pozval Nosticovo kvarteto Kytaru měnil Janek skoro s každou písnía k jeho kytaře (možná by bylo výstižnější napsat „kytarám“, neboť na celý koncert jich měl připraveno více a téměř po každé písni je měnil) se tak přidaly i čtyři smyčce. Dalším hostem pak byla vokální skupina Yellow sisters. Ačkoli v překladu je název skupiny „žluté sestry“, čtveřice dívek se objevila v bílém. Možná to měla být symbolika sněhu a tím pádem i Vánoc...dostalo se i na elektrickou, ale možná taky ne. Těžko říct…

Podle reakcí publika bylo znát, že Janek Ledecký má početnou skupinu svých věrných fanoušků. A v čase vánočním zvláště. Schválně – jaká píseň s vánoční tématikou (odmyslíme-li si koledy) vás napadne jako první?

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.