Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Marián Vojtko rozezněl Divadlo Hybernia (+ video ochutnávka)

Divadlo Hybernia uvedlo v listopadu první sólový koncert Mariána VojtkaV Divadle Hybernia se 18. listopadu 2008 konal první sólový koncert muzikálového a operního zpěváka Mariána Vojtko. V jiném článku byl označen jako "pěvecký Bůh", což je podle nás vyjádření patřící spíše na fanweb. I přesto je nám jasné, že naše videoukázka (a samozřejmě také úplné záznamy) potěší především jeho fanynky a fandy.

Rodák z Bánskej Bystrice si pro diváky připravil výběr ze svého operního i muzikálového repertoáru Marián Vojtko pochází z Bánské Bystrice. Narodil se 20. března 1973. Vystudoval konzervatoř v Žilině a následně operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Vystupoval v mnoha pražských muzikálech například Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, Golem, Jekyll & Hyde. V novém roce se představí v obnoveném muzikálu Dracula (neodolatelný upír) Vedle notoricky známých operních partů se diváci dočkali i kardinálovy ''Touhy'' či Drákulova obviněnía v nově připravovaném muzikálu Mona Lisa a Baron Prášil  ho čeká jedna z hlavních rolí.

Úvodní část koncertu se nesla v duchu operních árií : Ernesto di Curtis: "Non ti scordar di curtis", píseň Carusa, Di Capua "O Sole mio" a dvě písně z repertoáru Joshe Crobana. Operní árie navodily dobu, kdy opera zažívala svůj největší rozkvět. Poté následovala část věnovaná muzikálu, která diváky zanesla do světa, ve kterém ožívají dávno zapomenuté osobnosti, i ty literární. Iveta Bartošová poodhalila roušku tajemství Mony Lisy a zazpívala titulní píseň ''Jako Fénix''Zaznělo Draculovo obvinění "Nespravedlivý Bůh", kardinálova "Touha znát" a "Síla vůle bohů" z Kleopatry. V této muzikálové sérii přivítal Marián svého hosta Ivetu Bartošovu, se kterou si zazpíval duet z připraveného muzikálu Mona Lisa. Po této písni Iveta na Marián představil i titulní píseň původního českého muzikálu Baron Prášiljevišti osaměla a zazpívala píseň "Jako Fénix" opět z muzikálu Mona Lisa.

Další host koncertu Josef Vojtek připomněl svou písní "Láska" muzikál Tři mušketýři. Marián také předvedl zbrusu novou píseň z původního českého muzikálu Baron Prášil pánů Bartáka a Markova, který bude uveden na podzim 2009. S dalším svým hostem Palem Haberou a za účasti Josefa Vojtka si Marián vystřihl krásnou píseň "Svět lásku zná". Na závěr koncertu zazněly písně převzaté a také bonus v podobně písně "Den milování", S Pepou Vojtkem přišel na hybernské jeviště láskou zklamaný hrabě de la Fair alias královský mušketýr Athos...která předznamenává vydání Mariánova CD, které by mělo spatřit světlo světa na podzim roku 2009.

Marián také neopomněl, že se blíží čas adventní a proto zařadil do programu několik vánočních písní, které na chvíli přivolaly do divadla kouzlo Vánoc. Na konec ještě Marián zapěl píseň "To je ta chvíle" Společně s P. Vojtkem a posledním hostem Palem Haberou si Marián Vojtko střihl jímavý tercetz amerického muzikálu Jekyll & Hyde. Při děkovačce předal Marián také ještě prostor Ivetě Bartošové, která opět přednesla píseň z Mony Lisy. Orchestr pod vedením Ivana Zelenky zdatně konkuroval Mariánovu charismatickému hlasu. Diváci aplaudovali ve stoje a děkovačka nebrala konce. Ovace střídala ovaci, První sólové vystoupení zvládl Marián na jedničku diváci podmaněni Mariánovým přednesem jednotlivých písní nechtěli opouštět svá sedadla.

Marián obstál ve svém sólovém koncertu na výbornou. Věrný fanklub odměnil Mariána sladkým překvapením v podobě nazdobeného dortu. Marián se také ztrácel v záplavě kytic, kterými ho obdarovali nadšení fanoušci. Každý z nich odcházel k koncertu z pocitem , že díky Mariánovi zažili koncert, který je Závěrečné standing ovation bylo opravdu zaslouženéodvedl od každodenních starostí. Mariánův koncert byl radostí pro všechny zúčastněné. Přes počáteční ostych hlavního aktéra se celý koncert nesl v přátelském duchu - diváci se snažili svou podporou, aby Marián ztratil svou nervozitu. Dokonce se také stihnul převléct. Směle tak mohl konkurovat svým pěveckým kolegyním.

Atmosféru koncertu si můžete připomenout hned Mezi hosty do hlediště zavítal i rovněž operně-muzikálový zpěvák Dan Hůlkatřikrát: u nás najdete ochutnávku z koncertu v krátkém sestřihu již dnes, dne 26. 12. 2008 v 22:30 na stanici Český rozhlas 2 a druhý den 27. 12. od 20:00 na obrazovce druhého programu České televize. Zde předávám pero svému kolegovi - fotografovi, neb jsem se musela jet domů kurýrovat.Oba budoucí Drákulové pak oslavili úspěch koncertu v divadelním baru

Po koncertě se Marián setkal se svými kamarády v klubu divadla Hybernia, přišel i Daniel Hůlka se kterým se bude alternovat v obnoveném muzikálu Dracula. Zde také spláchl poslední zbytky nervozity ze svého prvního sólového koncertu. Každý mu chtěl potřást rukou a popřát mu, Marián byl stále v jednom kole, že se nestihl věnovat ani rodičům.

Po koncertě přichystal Mariánův fanklub afterparty v restauraci JávaO afterparty pro Mariána v kavárně Jáva, kterou připravilo a zorganizovalo jádro jeho fanklubu, jsem se dozvěděl až v zákulisí. Na pozvání jedné nepřehlédnutelné členky jeho fanklubu Tam už na slovenského idola kromě fanynek čekala i sladká odměnajsem se zašel podívat jak taková akce po akci vypadá. Neboť o ní nevěděli novináři, byl jsem tak jediný, kdo na ní mohl fotit. I když ne úplně... dlouhou dobu čekal na Mariána i další fotograf, který ovšem s půlnocí musel odejít (stejně jako někteří další členové). Druhým kolegou fotografem byl Radek Janda řečený Hugo, dvorní fotograf fanklubu Mariána, který však ten večer nechal fotoaparát odpočívat.

Jak jinak, před Jádro fanklubu Mariána Vojtka tvoří výrazné typy dívek...půlnocí první patro restaurace Jáva praskalo ve švech, všechny fanynky netrpělivě vyhlížely ke schodišti, kdy se objeví jejich idol. Šel jsem se podívat na dort, který členové fanklubu nechali pro Mariána udělat a při té příležitosti jsem udělal pár fotek. Jelikož Marián nebyl stále přítomen, začal jsem si povídat (a samozřejmě i fotit) s několika opravdu výraznými typy dívek, které - jak jsem Oslavenec dlouho nepřicházel a tak se krájení dortu chopila sama tvůrkyně Eva a fotograf fanklubu Hugopozději zjistil - tvoří zdravé jádro fanklubu. Většina členek totiž seděla a vyhlížela Mariána, ale mě zaujaly právě ty, které se uměly bavit i bez "pěveckého Boha".

Bylo zajímavé sledovat jak se tato akce vyvíjí s pokročilou hodinou. Jelikož mezi členkami bylo hodně mimopražských a Marián s blížící se půlnocí stále Marián dorazil až po půlnoci a s doprovodem - ředitelem divadla Broadway Petrem Dodalem...nešel, tak se mnoho fanynek muselo zvednou a odebrat se do svých domovů. Krájení dortu tak zbylo na dvou členech klubu - Evě Řehořové, která ho nechala vyrobit a Hugovi -aspoň ostatní uvidí, jak vypadá na fotkách :-). Oba se toho statečně ujali a zbylí členové konečně ochutnali. Byl opravdu výborný, jako znalec mohu potvrdit....a oba se pustili do již nakrojeného dortíku

Marián nakonec dorazil... sice  o půl jedné druhého dne, ale zato s humorem sobě vlastním a Petrem Dodalem, takže o zábavu bylo postaráno. Nakonec i on si mohl ukrojit ze svého dortu, že je k jídlu potvrdil i Petr Dodal.Nálada na party byla výborná, k úžasu oslavence si přítomní dokonce střihli píseň ''Touha znát''...

K výborné náladě všech přítomných se začala pouštět muzikálová tvorba a ta se stala inspirací pro zpěv i ostatních. Pan ředitel se zdravým jádrem v čele s Barborou ("která je výrazná NEJEN na diskusi") si střihl píseň "Touha Vedle dortu dostal Marián od fanklubu i originální tričko...znát" z čehož byl Marián úplně mimo (ten si toto vystoupení nenechal ujít jako divák, který vše točil na mobilní telefon), nedokázal totiž pochopit, že ty výšky na konci vyzpívali!

Po hudební vložce byl Marián obdarován tričkem, které si ihned vyzkoušel. ...které si k radosti všech zúčastněných dam rovnou převléklPohled na jeho statnou postavu bez košile přivodil několika fanynkám srdeční kolaps. Vždyť ne každé se poštěstí vidět svůj idol do půl těla obnažený. Pro ty, které vydržely, se Mariánův "striptýz" stal pravděpodobně vrcholem večera. Vzhledem k nadstandardním vztahům s Mariánem mohu představit i tuto fotografii.

Mariánův večer se vydařil a fanynky si z něj odnesly jistě spoustu zajímavých zážitků...Afterparty se protáhla dlouho do noci, bylo vidět, že se zbývající osazenstvo Jávy umí hodně dobře bavit, Marián se věnoval všem a nutno dodat, byl na roztrhání. Byl nerad, když někdo odcházel, a tak přemlouval, aby zůstali. Šárka si dala říci, a proto následovala speciální odměna: Marián si s ní připil sklenkou dobrého moku z jejích ňader. Spokojeně pak vypadali oba :-) Když jsem kolem třetí ráno odcházel, zábava stále pokračovala a fanklub tak bude mít možnost detailně probrat události oné noci. Tolik krásných žen na tak malém prostoru... někdy si říkám: nebylo by špatné mít svůj fanklub...

 

Marián Vojtko rozezněl Hybernii

 

Zpočátku koncertu byl Marián trochu svázaný nervozitou... ...která z něj ale v průběhu večera opadla... ... a na afterparty už byl uvolněný a samý úsměv

Fotografie Michal Škvor a Neso Matic (Mariánův portrét), text Libuše Váňová a Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.