Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Monika Sommerová si nostalgicky zavzpomínala

popUž jste někdy navštívili nějaký koncert Moniky Sommerové? Pokud ne, pak vězte, že přicházíte o hodně. Tentokrát se nesl koncert zpěvačky (známé hlavně jako Christine z Fantoma Opery) v duchu vzpomínek na velké hity, které zpěvačka milovala v období dospívání. Každý koncert této sympatické zpěvačky je plný překvapení jak hudebních, tak i vizuálních. A věřte nebo ne, tentokrát jste zde mohli potkat i obživlého Pokémona, ale k tomu se vrátíme až později.

Monika Sommerová v akciMonika si svůj koncert Monika Sommerová going retro při příležitosti svých třicátých narozenin naplánovala hned dvojmo. První koncert se odehrál již odpoledne 15. 10. 2017 a druhý teméř totožný večer téhož dne. Oba koncerty proběhly ve velmi příjemném prostředí Theatre Cinema Cafe Royal. A jelikož prostory tohoto sálu nejsou nijak obrovské, a také proto, že Monika má vždy svoje koncerty vyprodané do posledního místečka dlouho před koncertem, možná to byl ten důvod, proč tentokrát naplánovala koncerty hned dva. A byl to dobrý nápad. Jen hosté se malinko lišili.

Jeden z hostů Leona GyöngyösiKoncert začal pohledem do muzikálového světa a sice dvěma áriemi z díla Bourlesque, a následně pak ještě milou vzpomínkou na Limonádového Joea. Kdo však předpokládal, že se Monika zaměří pouze muzikálovým směrem, ten se zmýlil. Zazněl tu opravdu velmi rozmanitý materiál. Mimo jiné například velké hity skupiny Roxette - „Listen to your heart“ a „It must have been love“. U posledně jmenovaného songu se Monika zmínila, že ho zazpívala jako velmi mladičká v soutěži Superstar a neprošla , a proto si ho nyní zazpíva na truc. A mluvíme-li o hitech, pak nemohla chybět píseň Whitney Houston - „I have nothing“ známá z filmu Osobní strážce, „Dancing queen“ od švédské skupiny ABBA, a z českých skvostů pak nemohla chybět skladba „Byl by hřích“ nebo „Já budu chodit po špičkách“.

Když se dáma octne mezi dvěma muži (Monika, Tomáš Vaněk a Bohuš Matuš)Po krátké přestávce pak výčet hitů pokračoval, namátkou třeba skladba „Once upon a time“, doprovázená fotoprezentací ze života zpěvačky, nádherná árie z muzikálu Kočky – „Memory“ a další muzikálové pecky tentokráte z Pomády, následně pak píseň „Stín katedrál“ nebo „Lady Karneval“. Na večerním koncertě jste mohli potkat Bohuše Matuše, gospelovou zpěvačku Leonu Gyöngyösi, Tomáše Vaňka a velmi mladičkou, ale nesmírně talentovanou Adélku Řehořovou, o které Monika Sommerová pěla velmi pochvalné komentáře. Spolu také zazpívaly obě dámy například známou píseň „Scarborough Fair“ (mnozí z vás ji znají v podání Sarah Brightman). Nutno přiznat, že desetiletá Adélka svým talentem mnohým skutečně vyrazila dech.

Mladičká ale talentovaná Adélka ŘehořováS každým z hostů si Monika zazpívala duet a dala samořejmě prostor i samostatnému projevu. Zcela specifickým hudebním kouskem byl song, který si vybral Tomáš Vaněk. Kdo Tomáše zná, ten ví, že je to takový filuta. A jelikož mu Monika dala naprosto volnou ruku při výběru skladby, zhostil se Tomáš této výzvy po svém. A tak až na výjimky poněkud odrostlému publiku zazpíval song „Pokémon“. Na pódiu ho pak tanečním partem doprovodil jeden živý zářivě žlutý pokémon, ze kterého se ve finále po odmaskování vyklubala samotná Monika. Oba si zjevně svůj výstup velmi užili. Ale protože vše krásné jednou skončí , závěrečné minuty korunovaly nesmrtelné tóny z Muzikálu Fantom opery. Sama za sebe musim přiznat, že pro mne byla Monika jako křehká a mezi dvěma muži zmítaná Christine nezapomenutelná. Za Musicalnet jí  tedy přejeme do dalších dekád stejně krásné role a hodně uspěchů v pracovním i osobním životě.

tn MS17C-011233 Monika a Tomáš v romantickém duetu Ani druhý představitel Raula - Bohuš, se nenechal zahanbit A možná přijde i Pokémon
Monika se svou doprovodnou company Ještě nezbytná výměna garderóby Ovace ve stoje Hurá na after party za Zdeňkem Bartákem

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.