Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kostýmy muzikálu Golem změní herce k nepoznání

Z Domu U Hybernů se stává Divadlo HyberniaVe zbrusu novém Divadle Hybernia se měsíc před premiérou představili v nádherných kostýmech Romana Šolce hlavní představitelé původního českého muzikálu Golem, autorů Karla Svobody (hudba), Lou Fanánka Hagena a Zdeňka Zelenky (scénář, libreto). A aby se nezapomnělo i na další složku, byly představeny i nové písně z tohoto muzikálu.

Alan Bastien - nová moderátorská hvězda (vpravo), se své role chopil s gráciíAlan Bastien na chvíli zapomněl na zpěv a ujal se moderování celé akce. Nutno podotknout, že v této roli obstál. Byl pohotový a vtipný. Nejdříve představil všechny autory. Chyběl jen choreograf Richard Hes a loutkař Michael Curry, který je mimo jiné autorem výpravy muzikálu Eltona Johna Lví král. Mordechaj (J. Korn) se zřejmě řídí heslem skautů - být vždy připravenNásledovala ukázka jednotlivých kostýmů a současně s tím i představení alternací jednotlivých rolí.

Asi největší proměnou prošli pánové Jiří Korn (role Mordechje), Petr Muk (role Rabína Löwa) a Vlastimil Zavřel (role císaře Rudolfa II.). Myslím si, že pro mnohé diváky bude velmi těžké zjistit, kdo se v kostýmu skrývá. Autor scénáře Lou Fanánek Hagen s postavou, jež dala muzikálu jménoSvého kolegu Vlastimila Zavřela nepoznali ani jeho kolegové! Přesto se mu klaněli, jak vyžadoval jeho majestát.

Roman Šolc, který navrhl kostýmy se inspiroval hlavně rudolfínskou dobou 16. století. Dámy budou mít korzety, široké sukně. Petr Kolář alias Vojtěch (již v kostýmu) si střihl na konec akce jednu ze svých písníPro pány budou typické punčochy, nabírané košile a krátké kasané kalhoty. I zde se tedy bude na co dívat.

Byla zde představena i maska Golema. Jak uvedl Filip Renč, tento Golem nebude mít nic společného s tím, jak vypadal ve filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Maska působí velmi moderně. Připomíná spíš mimozemšťana než středověké monstrum. Uvidíme, jak se bude nakonec v kontextu celého muzikálu vyjímat.

Ač vidíme Golema, nachází se pod ní jeden z rabínů... kdo pozná který?Na závěr akce Petr Kolář jako bonus zazpíval muzikálovou píseň "Já náruč prázdnou mám", jednalo se o její takzvanou radio verzi, a sklidil velké ovace od všech přítomných. Karel Svoboda napsal krásnou hudbu, které so do tohoto prostoru velmi hodí a bude jistě důstojným začátkem nové historie tohoto porstoru.

V současné době přípravy muzikálu finišují a režisér Filip Renč má plno práce s herci. Stále se zkouší, předělává, kromě stavění scény se staví i choreografie, vše je tedy na nejlepší cestě k premiéře. Hudba Karla Svobody je již hotová a máte se opět na co těšit!

Producent O. Lichtenberg a režisér F. Renč dohlížejí na hladký průběh přípravV hlavních rolích se alternují:
Vojtěch: Petr Kolář, Kamil Střihavka, Josef Vojtek
Rebeka: Lucia Šoralová, Dasha, Zdenka Trvalcová
Rabín Löw: Petr Muk, Martin Pošta, Dušan Kollár
Mordechaj: Jiří Korn, Vilém Čok, Tomáš Trapl
Štěpán Skotnica: Bohouš Josef, Zbyněk Fric, Marián Vojtko
Rozina: Petra Janů, Ilona Csáková, Hanka KřížkováDokonalá proměna - Vlastimil Zavřel je v kostýmu panovníka opravdu přesvědčivý
Rudolf II.: Petr Štěpánek, Vlastimil Zavřel, Ivan Vyskočil
Mariana: Linda Finková, Olga Lounová, Martina Michalcová
Golem: Jiří Škorpík, Jiří Březík
Samuel: Tomáš Savka, Bedřich Levý, Jaromír Holub
Jakob: Alan Bastien, Jan Šmikmátor, Pavel Polák
Hubert: Jan Fiala, Jan Hudec, Martin Skala
Rozárka: Kristina Kloubková, Johanka Skrčeská

Téměř kompletní osazenstvo muzikálu Golem v kostýmech i v civilu

Fotografie Michal Škvor, text Petra Gregorová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.