Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Daniel Landa osobně doprovodí své Tajemství do finále

Autor Tajemství Dan Landa se po letech vrátil na divadelní prknaMuzikál Daniela Landy Tajemství vstoupil do své třetí a zároveň poslední sezony. Na repertoáru Divadla Kalich bude již jen do konce tohoto kalendářního roku, kdy se odehraje asi 50 posledních představení. V únoru 2007 ho potom vystřídá nový muzikál slovenského hitmakera Vašo Patejdla Jack Rozparovač.

Diváci, kteří se vypraví na Tajemství, mají od září také zcela unikátní možnost vidět na scéně samotného autora Daniela Landu v roli Temného. Zkouška v plném prouduDaniel Landa se tak na divadelní prkna vrací po několika letech. Předzvěstí jeho účinkování bylo speciální představení v květnu, které sklidilo velký ohlas. Výtěžek ze vstupného byl určen na charitativní účely. Nyní lze tedy Daniela Landu "chytit" i na běžných reprízách, ovšem jeho přítomnost je podle divadla překvapením a není (na rozdíl od představitelů ostatních rolí) nikdy předem zveřejněno, zda bude v daný den účinkovat.

Dan Landa jde na zkouškách hercům příkladem"Vypovídáme především o obrovské síle mít život ve vlastních rukou. Většina lidí o takové síle ani neví. My hrajeme o tom, jak rozdílné je být hráčem a být hrán. Nechci-li být hrán, musím se chopit opratí. Jde o úplně průzračnou myšlenku, která je ale dnešnímu myšlení poměrně vzdálená. Neustále hledáme kolem sebe důvody, proč jsme na tom tak, jak na tom jsme, Míša Kuklová pilně zkoušía po vlastních chybách přitom nepátráme anebo si je uvědomíme až zbytečně pozdě," říká o svém díle sám Daniel Landa.

Muzikál Tajemství měl premiéru v březnu 2005 a na svém kontě má přes sto tisíc diváků. Písničky z představení si zájemci mohou koupit na CD, M. Kuklová pod bedlivým dohledem samotného autora Dana Landykteré přesáhlo hranici pro udělení Zlaté desky dokonce před vlastním oficiálním křtem.

Tajemství samozřejmě nesází jen na svou novou hvězdu a autora v jedné osobě Daniela Landu. Kromě něj v muzikálu hrají a zpívají v režii Landovy manželky Miriam např. Lucie Vondráčková, Zuzana Norisová, Michaela Kuklová, Jiří Langmajer, Lucia Šoralová, Martin Dejdar, Filip Blažek, Henrich Šiška, Vladimír Marek, Tomáš Trapl, Ivan Vodochodský a další.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.