Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Producenti finišují

Karlínští představili na tiskovce světový hit - ProducentyJiž 12. října Hudební divadlo Karlín zahájí 61. sezónu a vrátí se do svého starého působiště, které v roce 2002 poškodila povodeň. Z pro muzikály nepříliš vhodných prostor Kongresového centra Praha se tak do zrekonstruované budovy v Karlíně přestěhují stávající muzikálové tituly Noc na Karlštejně, Zpívání v dešti, West Side Story, Jekyll & Hyde a opereta Netopýr.

Dalšími plánovanými projekty HDK jsou známá K nim se přidá v premiéře dlouho očekávaný muzikál Mela Brookse a Thomase Meehana Producenti. V průběhu sezóny přibude také původní český muzikál Limonádový Joe opět v režii Antonína Procházky (premiéra pravděpodobně v dubnu 2007). V září 2007 se pak milovníci operety mohou těšit na Čardášovou princeznu v koprodukci s budapešťským divadlem.

Zrekonstruaovaná budova Hudebního divadla KarlínRekonstrukce budovy HDK představovala investici ve výši 630 milionů Kč. Byla zahájena na počátku jara 2005 a trvala 19 měsíců. Výsledkem je zmodernizovaný divadelní sál s klimatizací a kapacitou hlediště 921 míst. K vidění zde je největší točna v ČR s průměrem 11,8 metru.

Producenti jsou světovým hitem. Ředitel HDK Egon Kulhánek, umělecký šéf Pavel Polák a režisér  představení Antonín Procházka doufají, že se Producenti budou publiku  líbitV roce 2002 byl tento muzikál oceněn 12 broadwayskými cenami Tony ze 14 možných. Ani v Hudebním divadle Karlín neponechali nic náhodě, a v tvůrčím týmu proto můžeme najít jména, která jsou zárukou kvality. Režie se ujal Antonín Procházka, překlad a české texty písní jsou dílem dramaturga HDK Adama Nováka, kostýmy pocházejí z dílny Lucie Loosové. Dalšími členy týmu jsou dirigenti Ota Balage a Kryštof Marek, Helena Brousková (choreografie), Martin Černý (scéna), Petr Košař (zvuková režie) a Pavel Dautovský (světelná režie).

Hlavní aktéři Producentů (M. Pošta, M. Sobotka, A. Háma, P. Štěpánek, T. Duchková a R. Vojtek) se těšili zájmu novinářůUvedení Producentů v Praze bylo přáním ředitele HDK Egona Kulhánka. Karlínské divadlo si tak připsalo jeden významný primát: získalo v roce 2003 licenci na tento muzikál pro ČR jako první zemi mimo Severní Ameriku. Ovšem vinou nuceného působení HDK v náhradních prostorách dochází k realizaci až nyní. Zkoušky nového titulu navíc musely i tak přes léto probíhat v Divadle pod Palmovkou a až v konečné fázi je bylo možné přesunout do zrekonstruované budovy.

Politruk (B. Matuš) a Drž mě, hlaď mě (S. Nálepková)Vzhledem k velkému zájmu proběhnou dvě premiéry, které jsou dle slov ředitele Egona Kulhánka zcela rovnocenné. Na prvním premiérovém představení 12. října mohou diváci vidět např. Petra Štěpánka (Max Bialystock), Romana Vojtka (Leo Bloom), Terezu Duchkovou (Ulla), Jaromíra Dulavu (Franz Liebkind), Martina Poštu (Roger de Bris), Rudolfa Kubíka (Carmen Ghía), Bohuše Matuše (Politruk) nebo Světlanu Nálepkovou (Drž mě, hlaď mě).

Druhopremiéroví Max Bialystock (M. Sobotka) a Leo Bloom (A. Háma)Na druhé premiéře by se měli objevit Martin Sobotka (Max Bialystock), Aleš Háma (Leo Bloom), Ivana Chýlková (Ulla), Lumír Olšovský (Roger de Bris), Mojmír Maděrič (Carmen Ghía) nebo Tomáš Savka (Politruk). Překvapením je nový představitel role nacisty Liebkinda, jenž se objeví právě na druhé premiéře. Touto alternací Martina Dejdara, Jaromíra Dulavy a Romana Škody je sám režisér Producentů Antonín Procházka. Další změnou oproti dříve zveřejněnému obsazení je nová alternace role Drž mě, hlaď mě Tereza Zelinková. Běžné reprízy Producentů budou v HDK k vidění od 17. října.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.