Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Pět let hudební scény Městského divadla Brno

Fotografie brněnské hudební scény MDB2. října uběhne pět let od slavnostního otevření jedné z nejmodernějších divadelních budov na našem území. Hudební scéna Městského divadla Brno se poprvé otevřela premiérou kultovního muzikálu Hair v režii Dodo Gombára.

Muzikál Hair v BrněZa dobu existence nové budovy s kapacitou 680 sedadel se na jejích prknech odehrálo 29 inscenací a jubilejní třicátou premiérou se pak 3. a 4. října stane muzikál Mozart! z tvůrčí dílny Kunze - Levay.

Na prknech Hudební scény bylo uvedeno 884 repríz, které navštívil 550.471 divák. Očekávaný jubilejní návštěvník s číslem 555 555 pak získá zájezd do evropské muzikálové metropole - Londýna.

Pohled na interiér hudební scényMěstské divadlo Brno si pro muzikálové fanoušky do sezony 2009/2010 připravilo dvě naprosté novinky na českém poli - české premiéry muzikálu Mozart a Spring Awakening (Probuzení jara) a další novou adaptaci dnes již kultovního muzikálu Hello Dolly!

Kromě toho se připravují i české muzikály a to "šansonový muzikál" Nahá můza, na kterém se podílela se Zdeňkem Mertou i Zora Jandová. Obnovenou premiéru pak zažije první inscenace, která svedla dohromady Zdeňka Mertu a Stanislava Mošu - Ptákoviny podle Aristofana.

text: Veronika Břešťanová na základě tiskové zprávy, foto:Michal Škvor a MdB

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.