Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikálový Jack Rozparovač se chystá na prkna Divadla Kalich

Herci a realizační tým při prvním představení muzikáluDivadlo Kalich představilo 1.června na tiskové konferenci svůj nový projekt - muzikál Jack Rozparovač. Přítomní novináři si také mohli poslechnout pilotní singl tohoto díla "O něčem sním" v podání Daniely Šinkorové a Vašo Patejdla. Zároveň byl otevřen předprodej vstupenek, ačkoli premiéra je naplánována až na konec února příštího roku.

Michal Hrdinka je autorem ideje (stejně jako v případě nerealizovaného muzikálu Hříšný tanec)S myšlenkou inscenovat právě muzikál o sériovém vrahovi, jehož identita je obestřena tajemstvím, přišel Martin Hrdinka, který si pro napsání libreta zvolil Ivana Hejnu. O texty se postaral Eduard Krečmar. Hudba vyšla z pera slovenského muzikanta a člena skupiny Elán Vašo Patejdla. Na tiskovce byli přítomni členové inscenačního týmu i herciTen již spolupracoval na více projektech s muzikálovým zaměřením, ale v České republice bude Jack Rozparovač jeho prvním počinem tohoto druhu.

Tvůrčí tým doplňují špičkový muzikálový režisér Petr Novotný (např. Les Misérables či Miss Saigon), scénograf Šimon Caban (např. Hamlet, Galileo či Candide), choreograf Pavel Strouhal (např. Cats, Miluji tě ale) a kostýmní výtvarnice Simona Rybáková (např. Galileo).

D. Šinkorová (Glorie), S. Laurinová (Polly) a R. Vojtek (Anderson)  aneb Vojtek si myslí na ŠinkorovouObsazení jednotlivých rolí je do značné míry obestřeno tajemstvím. Produkce zatím zveřejnila pouze čtyři jména. Titulní postavu si zahraje Jiří Langmajer (Jack Rozparovač), kromě něj se na scéně objeví Daniela Šinkorová (Glorie), Roman Vojtek (Anderson) či Sabina Laurinová (Polly).

D. Šinkorová (Glorie) a Roman Vojtek (policista Anderson), který Glorii milujeDalší účinkující budou veřejnosti představeni postupně. Zatím lze pouze prozradit, že nevzešli z konkurzů, ale byli oslovováni individuálně. Podle vyjádření vedení divadla vyžaduje práce na muzikálu Jack Rozparovač stoprocentní nasazení jednotlivých aktérů. Ti by se proto měli, pokud možno, v dané době objevovat na muzikálové scéně exkluzivně právě v tomto díle. Nejde prý však o zákaz přijímání jiných pracovních nabídek.

Vašo Patejdl (hudba) a Petr Novotný (režie)Již delší dobu se spekulovalo o uvedení Jacka Rozparovače v budově Státní opery Praha, ale nabídka Divadla Kalich byla výhodnější. Režisér Petr Novotný vyjádřil názor, že komorní prostředí v Kalichu je pro toto dílo velmi vhodné a osobně ho rozhodně upřednostňuje před SOP.

Ivan Hejna (libreto)Divadlo Kalich i nadále pracuje na uvedení dalšího muzikálu a to Dona Juana autora Richarda Müllera. Toto dílo však zatím není dodělané, a proto nyní dostal prostor Jack Rozparovač jakožto hotový a pro divadlo velmi atraktivní titul. Na scéně Divadla Kalich tak nahradí muzikál Tajemství od Daniela Landy, jehož derniéra je plánována na konec letošního roku.

Muzikál Jack Rozparovač by se měl pohybovat na hranici psychothrilleru a hororu. Režisér Petr Novotný uvedl, že mu jde především o pocity lidí v extrémních životních situacích, ne tolik o prolitou krev.

Emeritní policejní rada Dočekal působí jako odborný kriminalistický poradce a trochu osvětlil nedávno zveřejněné skutečnosti o totožnosti Jacka RozparovačeScénárista Ivan Hejna by se rád tímto dílem vymezil vůči jiným dnešním českým muzikálům, které jsou dle jeho slov spíše písničkovými leporely. Jack Rozparovač by měl být dílem, jehož děj pevně drží pohromadě. Účinkující se samozřejmě dle svých slov na práci velmi těší. Podle Daniely Šinkorové bude nutno skloubit skvělé herecké, taneční i pěvecké výkony.

Diváci se budou moci o výsledcích práce celého tvůrčího týmu přesvědčit od 27. února 2007, kdy by měl být Jack Rozparovač uveden slavnostní premiérou.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.