Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Děti ráje budou Nonstop sbírat Céčka

Sagvan Tofi coby dýdžej TomMuzikál Děti ráje má docela dlouhou historii vzniku. Původní konkurs se totiž konal v roce 2006 a na něm zazářila Ester Ládová (zpěvem!) a Kateřina Hrachovcová (svým komediálním pojetím). Tento konkurs si můžete připomenout zde. Pak dlouhou dobu produkce GoJa mlžila, jak přípravy pokračují, až zájem o toto dílo zcela zmizel. Práva pak byla prodána jiné produkci, která nyní muzikál připravuje, čímž se opět vyvola zájem, který trvá stále. Dokonce i někteří autoři písní uváděli, že se na Děti ráje připravuje žaloba.

V okamžiku oznámení konkurzů a začátků příprave se ozvali držitelé práv k písním, kteří mezitím začali připravovat jiný projekt, založený na stejných písničkách. A tím se projekt dostal na přední stránky médií. Sagvan Tofi coby dýdžej TomMy jsme se vydali podívat, jak to vypadá ze zkouškami.

"Tak se všichni připravíme, soustředíme a jedem znovu. Sagi, ty musíš hrát víc na Stanleyho, rozviňte to, kluci..." byla první věta, kterou jme slyšeli v hledišti divadla GoJa Music Hall na pražském Výstavišti. DJ Tom a Stanley a jejich ''vyhlídkový let pro vítěze bez zpátečního lístku''Hlediště i jeviště bylo osvětleno jen "pracákem", účinkující byli v tréninkovém, ale hráli doopravdy.

Právě se zkouší scéna, kde Stanley a Tom ponižují Michala, který se zastal své kamarádky Evy, kterou tajně miluje. Michal si tak vyzkouší, jak vypadá "vyhlídkový let bez zpáteční letenky".

Tereza Vágnerová v akciMartin Novotný tvoří celý příběh s účinkujícími, původní nápad postupně doplňuje a upravuje tak, aby se bavili nejen herci, ale hlavně diváci. A Sagi s Braněm v roli dýdžejů jsou zárukou, že by se dílo mohlo stát svižným příběhem nejen daleké historie, ale také žhavé současnosti.

Sagvan Tofi coby dýdžej TomUvidíme, čím nás Děti ráje na své premiéře 14. listopadu překvapí. Jedno je však jisté už nyní: zazní v něm mnoho známých písní Michala Davida (Decibely lásky, Pár přátel, či Vůně ženy), Františka Janečka (Děti ráje, Céčka, To zas byl den) a Zdenka Bartáka (Non stop, Zůstaň a neodcházej, Nenapovídej), které byli hity již v 70. letech minulého století a v různých remixech a úpravách se stávají hitem i na současných diskotékách.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.