Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Proběhlo první kolo konkurzů do muzikálu Fantom opery

Kdo nakonec získá Fantomovu masku a kdo se bude na jevišti bát jeho přítomnosti?Světoznámý muzikál Fantom opery je již nějakou dobu ve stádiu příprav. A k přípravám samozřejmě neodmyslitelně patří i konkurzy. První kolo konkurzů se konalo od 6. do 10. října a své štěstí přišla zkusit spousta známých i neznámých tváří – účastnilo se několik stovek účastníků.

Kristina Brachtlová a Petra ParvoničováPro účastníky si tvůrčí tým každý den vyhradil přibližně osm hodin, a to od desíti ráno. Musicalnet konkurz sledoval 7. října od začátku do patnácti hodin, krátce zavítal také na konkurz den poté. Při našem příchodu do hlediště byly již na jevišti nastoupeny baletky s choreografkou Petrou Parvoničovou, která jim zadávala různorodé taneční pozice a prvky, aby byly baletky dobře rozehřáté a připravené na cvičení baletní choreografie. Hudební doprovod zastávala korepetitorka Kristina Brachtlová. Baletky nezískaly nic zadarmo. Ještě než přišlo na řadu samotné předvádění nacvičené choreografie, byly baletky poměrně utahané a zmožené – snažily se ze sebe vydat to nejlepší.

Jedno ze cvičení, které Petra baletkám zadalaPo hodinové rozcvičce baletek se do hlediště dostavil Petr Novotný, který bude představení režírovat, producent Dr. František Janeček, Martin Novotný a další. Baletky výslednou choreografii předváděly po skupinkách, a když poslední účastnice měla zůstat jako poslední na jevišti bez „partnerky“, tuto úlohu zastoupila sama Petra Parvoničová. Baletní číslo bylo předváděno na reprodukovanou hudbu z Fantoma opery, přesněji na píseň „Masquerade“. Z názvu písně je jasné, že během tohoto čísla se dění na jevišti točí kolem maškarního plesu.

Choreografie pro uchazeče o role mimo baletní companyPoté přišla řada na uchazeče o hlavní či vedlejší role, popřípadě zpívající sbor. Do hlediště zájemci „nastoupili“ ve skupinkách kolem deseti lidí a byli po jednom vyvoláváni před mikrofon na jeviště. Několik baletek se ještě vrátilo zazpívat a zkusit tak štěstí mimo taneční soubor. Někdy inscenačnímu týmu stačilo dotyčného slyšet jednou, jindy museli někteří zpěváci na své interpretaci skladby něco poupravit či doplnit. Párkrát se také stalo, že bylo účastníkovi doporučeno nastudovat si píseň jiné role.

Lucie Juránková při svém ztvárňování žabího kváknutíNejvíce účastníků se 7. října přišlo pokusit získat roli s písněmi operní divy Carlotty Giudicelli, v závěsu následovaly písně Christine Daaé. Zpěváci měli možnost vybrat si vždy z několika skladeb a tak jsme mohli slyšet Carlottina „Hanniballa“, „Vzpomínej“ („Think of Me“), Il Muto či Dona Juana. Uchazečky o tuto roli zároveň musely při zpěvu předvést „žabí“ kváknutí. V představení totiž v jedné scéně začne díky Fantomovi Carlotta při zpěvu vydávat zvuky podobné žábě a tak se na konkurzu zjišťovalo, zda toho jsou účastnice schopny. Všechny si s tím poradily a ještě k tomu dokázaly přítomné rozesmát. Z repertoáru písní Christine Daaé bylo zpíváno „Vzpomínej“, „Anděl hudby“ a „O nic víc tě nežádám“. Uchazeči o roli Fantoma byli čtyři, o postavu Raoula tři. Z dalších rolí zde byl jeden uchazeč o roli Ubalda Piangiho, jeden o roli jednoho z manažerů divadla Richarda Firmina či Andrého Gillese.

Další z baletních výrazových prostředkůI účastníci o sólové role museli po svých pěveckých výkonech podstoupit nácvik taneční choreografie, opět na skladbu „Masquerade“ – „Maškarní ples“. Choreografie však byla tentokrát upravena na „nebaletní“. Ze známých jmen přítomných na konkurzu můžeme vyjmenovat Michaelu Gemrotovou, Víta Bečváře, Lucii Černíkovou, Markétu Mátlovou, Jakuba Hybnera, Vendulu Příhodovou, Pavla Rudolfa Plascheho a Františka Pytlouna.

Kdo z účastníků konkurzu postoupí do druhého kola můžeme jen hádat. Dál pro vás budeme shánět novinky a informace. Pokud se ptáte, kdy bude zahájen předprodej vstupenek na toto velmi dlouho očekávané dílo, stane se tak už velmi brzo - v listopadu.

Eliška Černohlávková při baletní části konkurzu Markéta Mátlová a Jakub Hubner Vít Bečvář zazpíval Hudbu noci Tomáš Savka
Martin Dobíšek se ucházel o roli Raoula Choreografka Petra Parvoničová Patricia Janečková zazpívala ústřední melodii z Fantoma opery Masquerade!
Dobře secvičená choreografie může vyrazit dech. Povede se to někomu z těchto lidí v baletní company muzikálu? Efektní baletní prvek Eliška Grabcové Kamil Střihavka Lucie Černíková zapěla Vzpomínej

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.