Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tři mušketýři bojovali již po třistatřicátétřetí

Tři mušketýři na souboji s d'Artagnanem ...V sobotu 15. dubna odpoledne se v Divadle Broadway konala slavnostní 333. repríza muzikálu Tři mušketýři spojená zároveň s oslavou Velikonoc. Premiéry tohoto díla se konaly 18. a 19. listopadu 2004. Zmíněný počet repríz je tedy z komerčního hlediska v rámci ČR v dnešní době nevídaným úspěchem, zejména uvážíme-li relativně velkou kapacitu Divadla Broadway.

... a po souboji s Královskou gardou jsou již přáteléNa 333. repríze se v sólových rolích představili Tomáš Beroun (d'Artagnan), Josef Vojtek (Athos), Lešek Semelka (Porthos), Juraj Bernáth (Aramis), Tomáš Trapl (kardinál Richelieu), Mylady využívá všechny, zvláště muže, ke svým temným cílůmMonika Absolonová (Mylady de Winter), Pavel Vítek (král Ludvík XIII.), Petra Janů (královna Anna), Martin Skala (Rochefort), Ota Balage (Buckingham), Zuzana Norisová (Constance), Jakub Wehrenberg (Planchet), Zdeněk Dušek (Bonacieux) a Anna Lichtenbergová (chlapec).

Pokud jde o výkony jednotlivých představitelů, musím rozhodně vyzdvihnout Tomáše Trapla. Kardinál Richelieu (Tomáš Trapl) se musí smířit s vítězstvím MušketýrůZa skvěle odzpívané i odehrané představení ho publikum odměnilo bouřlivým potleskem. Ač Tři mušketýři nejsou právě mým šálkem čaje, kardinál Richelieu v podání Tomáše Trapla za vidění určitě stojí. Po písničce Touha znát zazněl největší potlesk na d'Artagnan (T. Beroun) se zamiloval do Constance (Z. Norisová)otevřené scéně za celé odpoledne.

Dále diváci ocenili např. Petru Janů, Josefa Vojtka či Tomáše Berouna. Ač to neříkám ráda, u Tomáše Berouna mi ovace příliš na místě nepřipadaly. Jeho pěvecký výkon v roli d'Artagnana bych označila minimálně za diskutabilní, což je o to větší škoda, Mylady (M. Absolonová) svedla i Buckinghama (O. Balage) a lstí mu zabavila náhrdelník ...že jeho ztvárnění Juana Borgii v baletu Lucrezia Borgia, kde tento mladík debutoval, se mi velmi líbilo. Ale jak jsem zmínila, většina diváků v sále Divadla Broadway asi byla jiného názoru a s d'Artagnanem žádný problém neměla.

... aby nakonec za své hříchy pykalaCelé představení bylo pojaté v podstatě jako obyčejná repríza bez úprav typických pro speciální představení Divadla Broadway. Nicméně produkce nezapomněla na "výjimečnost" 333. reprízy upozornit na oficiálních webových stránkách.

Pouze na závěr děkovačky předstoupil před diváky Athos Josef Vojtek a rozesmál je zprávou, že je pro každého u východu připravený dárek - barvená vajíčka producenta Lichtenberga. J. Vojtek ''vyplácí'' divačky v první řaděSamozřejmě od slepic, jak bylo zdůrazněno. Ale je pravdou, že všechna vajíčka obarvil pan producent osobně s pomocí dalších tří lidí noc před tímto představením.

Dámy v první řadě byly také vyzvány, aby se otočily směrem k ostatním divákům, jelikož je čekala velikonoční výplata pomlázkou. Král Ludvík XIII. (P. Vítek) vyplatil pomlázkou Královnu Annu (P. Janů)O tu se postarali čtyři ze tří mušketýrů, tedy Athos Josef Vojtek, d'Artagnan Tomáš Beroun, Aramis Juraj Bernáth a Porthos Lešek Semelka. Ti poté své pomlázky hodili do publika, takže "vyvolení šťastlivci" mohli odejít domů s milým suvenýrem.

Aby to dámám a slečnám, které neseděly v první řadě, nebylo líto, byly velikonočně "odměněny" i ony mužskou částí personálu u východu z divadla, kde čekala i slíbená barvená vajíčka. A tím také končilo "obyčejné" velikonoční a ještě k tomu 333. představení muzikálu Tři mušketýři.

Fotografie Michal Škvor, text Alena K.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.