Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Kabaret v Plzni ukončil sezónu

Daniela Šinkorová jako Sally v šatněNaposledy v této divadelní sezóně se měli diváci plzeňského Divadla J. K. Tyla možnost ocitnout alespoň na pár chvil v Berlíně třicátých let minulého století. 5. června se zde totiž odehrálo poslední představení muzikálu Kabaret před divadelními prázdninami.

Naše děti…Přesto, že Kabaret nevypráví příběh nikterak veselý, celé představení probíhalo v žertovném duchu. Roli Kabaretiéra opět skvěle zvládl Vlastimil Korec, který tentokrát musel čelit i řadě vtípků ze strany svých kolegů. Na konci první části byl například nucen několikrát přivolávat "naše děti", Život je holt kabaret…aby se nakonec asi po třetí výzvě se smíchem na rtech objevily na jevišti. Ale to by nebyl Vlastík, aby tento žert nevyužil ve svůj prospěch. Na oplátku nechal dětem dělat "vpravo v bok - vlevo v bok" až už nevěděly, jestli to na jevišti nebudou dělat až do prázdnin.

Sally a její Cliff (D. Šinkorová a B. Kotiš)Neméně vynikající výkon podala i všestranná muzikálová herečka Daniela Šinkorová, která exceluje v roli Sally Bowles. Výkon, který předvedla i nyní diváky rozhodně musel přesvědčit o tom, že cenu Thálie získanou právě za roli v Kabaretu obdržela více než právem. Opomíjet ale nelze ani představitele dalších rolí tohoto skvělého představení. Pan Schultz je paní Schneiderové oporou (F. Dvořák, S. Topinková-Fořtová)Bronislav Kotiš se dokáže zcela vžít do role mladého amerického spisovatele Cliffa Bradshawa, Stanislava Topinková-Fořtová na jevišti prožívá nelehké rozhodování mezi city a rozumem společně s postavou paní Schneiderové a rovnocenným partnerem jí zde je František Dvořák v roli staršího Němce pana Schulze.Kabaret, ou jé…

Pokud jste ještě plzeňský Kabaret nenavštívili, určitě se na něj po divadelních prázdninách přijeďte do Divadla J. K. Tyla podívat. Rozhodně nebudete litovat. Kabaret totiž patří mezi nejlepší muzikálová díla, plná skvělých hereckých, pěveckých i tanečních výkonů, která jsou u nás momentálně uváděny. Snad vyjma pražských Cats.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Stehnová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.