Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Přejímání fotografií a článků - pro periodika

Pokud jste na tomto webu nalezli fotografie nebo články, které byste chtěli použít ve svých novinách, stačí mailem kontaktovat autora a předložit požadavek.


Přejímání fotografií

Stačí splnit tři jednoduché podmínky:

1) informujete e-mailem autora publikované fotografie, kde a pro jaký účel byste ji chtěli použít (maily najdete v sekci Kontakty).
Uveďte prosím: do předmětu - Užití fotografie(í), do zprávy - Vaše jméno a příjmení, název periodika, region, typ a název článku, ke kterému mají být fotografie užity a kdy má článek vyjít. Dále prosím uveďte přesný název našeho článku včetně datumu a čísla fotografií (zrychlí to dohledání) a termín, do kdy fotografie potřebujete.

2) autor fotografie Vám zašle e-mailem, v případě větších objemů dat přes datové sklady (např. uschovna.cz). Po jejich obdržení je lépe potvrdit, že jste fotografie obdrželi. Kontaktní informace autora jsou uvedeny v zaslaném mailu.

3) fotografie se dodává v rozlišení 10x15cm/ 300 DPI bez vloženého textu. V případě publikování je třeba uvést autora fotografie, zaplatit mu obvyklý honorář a zaslat jeden výtisk periodika s použitou fotografií (fotografiemi).

POZNÁMKA: Fotografie je poskytnuta k jednorázovému užití ke konkrétnému článku v daném regionu, není určena pro jakékoliv archivování a nesmí být vydávána za "archiv autora" článku. V případě opakovaného užití je třeba získat opětovný souhlas.

Bez splnění těchto bodů je na zveřejnění pohlíženo jako na krádež! (viz Autorský zákon).

 

Přejímaní článků

Zde platí stejná pravidla jako pro fotografie, navíc musíte mít souhlas redaktora(ů) i šéfredaktora webu. Citace částí článků je možná, pokud tyto nevytvoří stejný článek, pouze v jiném pořadí odstavců. Při citaci nesmí být text měněn, a musí obsahovat jméno autora a zdroj citace (např. "Marcela Lávičková, Musicalnet.cz")

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.