Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hádka o kvalitu?

B. Basiková při líčení v muzikálu KleopatraPoté, co 1. prosince začal předprodej vstupenek na nový muzikál Michala Pavlíčka Obraz Doriana Graye v Divadle Ta Fantastika, došlo k incidentu ohledně obsazení. Bára Basiková totiž odmítla účinkovat spolu s vítězem reality show VyVolení Vladimírem Dobrovodským. Ředitel divadla Petr Kratochvíl zareagoval nečekaně, dal přednost Dobrovodskému.

Své rozhodnutí okomentoval slovy: "Logicky dávám přednost panu Vladkovi před paní Bárou. Vladko Dobrovodský v Dorianu Grayovi nemá zpívat, má tam hrát a především tančit. P. Kratochvíl (vedle J. Fištejna)Jsem přesvědčen, že se pro tu svoji dramatickou roli dokonale hodí. Otevřeně se hlásí k homosexualitě a Dorian je představení hlavně o této problematice. Navíc, Vladkovo angažmá by mohlo pomoci prosadit registrované partnerství."

L. Bílá na tiskovceIncident se bohužel rozrostl poté, co se Petr Kratochvíl podivil nad uměleckými zásadami Báry konstatováním, že tedy nechápe, "jak mohla někdy stát po boku Michala Davida" (Bára Basiková alternovala v hlavní roli Davidova muzikálu Kleopatra). Následovala slovní přestřelka, protože Michal David si nedal nic líbit a své projekty v Divadle Broadway začal nekompromisně hájit.P. Poláček jako d´Artagnan

Je pravda, že i Michal David sáhl po marketingovém tahu, když obsadil do role d´Artagnana ve Třech mušketýrech finalistu soutěže SuperStar Petra Poláčka, který ovšem v hlavní roli sklízí pozitivní ohlasy. Zároveň Michal David nezávazně jednal o účinkování Petry Pudové a Michala Hudčeka (také ze SuperStar) v připravovaném muzikálu Angelika (předpokládané uvedení v roce 2007).

M. David, B. Basiková a M. Pošta v zákulisí BroadwayeVše se však nakonec vyřešilo samo. V lednu totiž sám Vladimír Dobrovodský odmítl nabídku na své účinkování v muzikálu Obraz Doriana Greye. Důvodem bylo to, že si nevěřil v tom, že by výkon zvládl (měl tam zpívat i jednu píseň). Bára Basiková tedy nakonec opravdu ztvární hlavní ženskou roli - Dorianovu matku. Premiéra se uskuteční 18.2.

Brzy na našem serveru naleznete informace ze zákulisí zkoušek muzikálu Obraz Doriana Graye.

 

Fotografie Michal Škvor, text Roman Janouch

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.