Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Jekyll & Hyde křtil CD i házel koulemi

Martin Pošta a Monika Absolonová křtí CD muzikálu Jekyll & Hyde…Hudební divadlo Karlín po mnoha letech vydalo vlastní projekt na CD. Jeden z nejúspěšnějších světových muzikálů Leslie Bricusse a Franka Wildhorna měl za osobní účasti autorů českou premiéru v březnu.

… a všichni mu svorně připíjí

Se začátkem nové sezony je na trhu i výběrové CD, na kterém 90 % prostoru dostal Dan Hůlka v titulní dvojroli. Ve dvou skladbách si poslechnete ale i jeho alternanta Mariána Vojtka, jenž přitom podle mnoha muzikálových fanoušků i odborníků Dana zejména herecky o třídu překonal. Každopádně i Pak už každý slavil  za sebe, někteří i dohromady.Dan se na desce se svými áriemi popral kvalitně a CD s vynikajícími českými texty Adama Nováka by proto nemělo chybět v žádné sbírce milovníků vysokých tónů.

Solidní výkony vedle obou Jekyllů a Hydeů podávají Kateřina Brožová, Tereza Duchková, Míša Nosková, další operák Tomáš Bartůněk či company, jejíž megahit Někteří si připíjeli a povídali si…Vražda patří k nejlepším sborovým muzikálovým písním všech dob!

Kompakt pokřtila "karlínská" kolegyně z Noci na Karlštejně Monika Absolonová naproti (přes ulici) současnému působišti HDK (Kongresovému centru Praha), v Hotelu Corinthia Towers, restauraci Beer & bowling!… jiní si s chutí zahráli bowling

A to naznačuje, že ten večer se nejen křtilo, ale i hrálo. Bowlingové schopnosti si vyzkoušely hned čtyři týmy - Jekyll, Noc na Karlštejně, Press team, resp. Sponzoři a hosté, přičemž vítězně z toho vyšel právě "čtyřtet" Jekyll & Hyde ve složení Pavel Polák (umělecký ředitel HDK), Míša Nosková (Lucy), Marián Vojtko a Tereza Janoušová (produkční HDK). Vítězný tým bowlingového turnaje a jejich výhraTenhle kvartet zbytek světa s Hůlkou i bez něj doslova smetl a bral za to zasloužený soudek zlatavého moku.

S velkou chutí se ale bowlingových megakoulí chopili a o dobrou náladu na křtu i po něm se postarali také Roman Vojtek, Honzík Urban, Antonín Hardt, Tomáš Bartůněk, Tereza Duchková a celá řada dalších karlínských star…

Fotografie Martin J. Polák, text Roman Janouch

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.