Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Hamlet už umí anglicky

Sebastian zkouší známé hamletovské Být či nebýtDo připravované anglicky mluvící verze muzikálu Hamlet dnes ráno přiletěli představitelé Hamleta a Learta - Sebastian Carlos Arcelus a Cullen Robert Titmas. Ruzyňské letiště tak zažilo další velké uvítání.

Sebastian ztvární roli Hamleta

Oba američtí představitelé nejsou žádní muzikáloví nováčci. Doposud největší rolí Sebastiana Arcela na Broadwayi je role Rogera v muzikálu Rent. Mimoto hraje i na off-Broadway, kde Hamleta zpíval již v roce 2003. Cullen R. Titmas si zahrál například v muzikálu Footloose.

Janek Ledecký říká Richardu Tesaříkovi (Hrobník) jak moc mu to slušíNa letiště jako první paradoxně dorazil efektní náhrobek, jedna z rekvizit muzikálu. A na něm byla "vytesána" jména obou představitelů. Vzápětí dorazil autor Hamleta Janek Ledecký, který si v anglicky mluvící verzi Hamleta zahraje roli zákeřného krále Claudia.

Hlavní uvítací výbor tvořil již zmiňovaný náhrobek a Richard Tesařík v kostýmu hrobníka. Turistická atrakce dnešního rána na letišti: hrobník (R. Tesařík) i s náhrobkem a lebkouTen přitahoval pozornost nejen přítomných novinářů ale i přilétajících turistů, kteří se divili, kdože to přiletěl. Letištní personál, zvyklý již na bouřlivá uvítání hokejistů, byl nejdříve v šoku (náhrobkem zde ještě nikdo nevítal), ale když se ujistili, že z tohohle se žádná bomba nevyklube, přešel to mlčením.

Sebastian (vlevo) a Cullen (vpravo) rychle pochopili kdo je očekáváKdyž už konečně oba zpěváci dorazili na pražské letiště, nezapomněli všechny ujistit, že mají rádi pivo a že se již těší do práce. Sebastian si hned zde vyzkoušel známou Hamletovu repliku: "To be or not to be, that is the question." Spoluautor úprav a režisér, Američan Robert Johanson dorazí během tohoto týdne a pak se již začne pečlivě zkoušet.

Oba američtí umělci odjíždějí do hotelu a zítra už začínají zkoušet.Koncepce Hamleta v angličtině je oproti původní české verzi upravena a pro ty, kteří by měli zájem Hamleta v angličtině vidět a moc jazykem nevládnou je samozřejmě připraveno titulkovací zařízení. Z českých herců si kromě Richarda Tesaříka své role zopakují například Dasha jako Ofélie, Elin Špidlová jako Gertruda nebo Josef Laufer jako Polonius. Janek Ledecký si Hamleta zahraje znovu až v několika představeních v češtině, která se budou hrát po skončení anglické verze. Tak využijte divadelních prázdnin a jděte se podívat do Divadla Kalich.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Břešťanová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.