Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Cats odmňoukaly konec pražské sezóny

Grizabelly - Yvetta Blanarovičová a Dita Hořínková26. června se odehrálo poslední představení muzikálu Cats této sezóny. I přes letní počasí a vydýchaný sál jsme byli svědky výjimečného zážitku. Atmosféra byla vynikající i díky tomu, že po dlouhé době bylo hlediště téměř plné.

Abraka Máryfuk, Šimbal Klimbal, Tingl-tangl, Demetera, Moura, Jémine, Starobyl Vznešený

Jako každé poslední představení bylo i toto výjimečné. Jen málokdo si všiml, že se během představení stačily vyměnit obě alternace - Bengálského moura si střihl Pavel Kaucký místo Tomáše Böhama. Kateřinu Hovorkovou v roli Jeminé na stepovou sekvenci v písni o Mouře, kočce domácí, Demetra (Daniela Šinkorová) a Bombalerína (Zuzana Kryštofová-Kolářová) a jejich píseň o Mc Dlouhém drápovia na Kočičím bále alternovala Bára Houbová. Nejpatrnější změnou bylo ovšem bleskurychlé naskočení Kateřiny Šildové jako Demetery na Kočičí bál místo Daniely Šinkorové. Jelikož toto byla nejpatrnější změna, ti co si jí všimli se divili co že se to stalo a jestli si Danka zase něco neudělala s nohou. Ovšem vše se záhy vysvětlilo, když Danka opět v druhé půli opět hrála a svojí absenci vysvětlila tím, že nechtěla celou slávu Demetery na poslední repríze strhávat na sebe.

Grizabella se opravdu krásně lísáCelé představení mělo vynikající atmosféru, účinkující se vžili do rolí koček a lísali se s publikem v prvních řadách. Každé číslo bylo provázeno mohutným aplausem. Tradičně vřele ocenili diváci dvojici kočičích zlodějů Mungojerry a Tingl-Tangl v podaní Filipa Grögera a Gabriely Jemelíkové, Můz (Josef Zíma) a Dželína (Lucie Ždárská)jejichž akrobatické kousky vždy okouzlí každého diváka.

Jako Grizabella se představila Yvetta Blanarovičová, děvčata jak v kočičí kůži tak v publiku okouzloval Rambajz tágo Roman Říčař, ospalou a mazlivou Mouru si zahrála Linda Stránská, o kočičího kmeta Múze Josefa Zímu pečovala Dželína Lucie Ždárská a na všechny dohlížel Starobyl Vznešený Zdeněk Plech.Sličná kost a Tygří hněv

Romantiku i vtip opět nepostrádala píseň o pirátovi jménem Tygří hněv i s písničkou o papouškovi Billym a barmance Lilly. Stejně jako ostatní scény byla i tato oceněna bouřlivým potleskem.

Starobyl Vznešený a jeho ošetřovatelkaV představení samozřejmě nemohly chybět vtípky a tím asi nejviditelnějším byl Starobyl Vznešený ve slunečních brýlích, kterého takhle vrátil od McDlouhého Drápa (Martin Pešek) čaroděj Abraka Máryfuk (Jurij Slipič). Celou situaci okomentoval Rambajz tágo: "to je fakt nářez". Za což oba sklidili velký potlesk celého divadla.

Výkon všech koček a kocourů ocenili diváci velkým potleskem…A píseň o Abraka Marýfukovi si zpívalo pomalu celé divadlo. Stejně jako Abraka Máryfuk nadchl publikum i Šimbal Klimbal, nádražní kocour, kterého netradičně hrál Petr Novotný, který obvykle hraje Darmošlapa. Tuto roli hrál její další představitel Jan Révai v sehrané dvojici s Kňourou Mžourou… někteří dokonce potleskem ve stoje Zuzanou Herényiovou.

Vynikající představení nabité energií ocenili diváci potleskem a standing ovation. Ani po dvou přídavcích se nikomu nechtělo domů a tak se účinkující museli přijít několikrát klanět. A pak je ještě diváci mohli spatřit na malém občerstvení ve foyer, tentokrát již v civilu. Kočky jak je neznáte: tentokrát v civiluI zde byl o všechny účinkující velký zájem a oslava se protáhla až do rána.

Pražské Kočky zakončily sezónu ve velkém stylu a potvrdily, že jsou muzikálem vynikající úrovně. Pokud jste toto výjimečné představení ještě neviděli, neváhejte a vypravte se do pražského divadla Milénium na začátku nové sezóny.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Břešťanová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.