Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

V Hybernii zazářila ABBAcz

ABBA zavítala do HybernieBlíží se konec roku 2023 a brzy budeme hodnotit, zda byl dobrý nebo ne. Věřím ale, že předposlední den roku byl vynikající, pokud jste se nacházeli 30. prosince 2023 ve 20 hodin v Divadle Hybernia, kde se konala předsilvestrovská show skupiny ABBA. Respektive ABBAcz, jedné v současnosti z nejlepších evropských revivalových kapel, která zde zahraje největší hity této legendární skupiny. Návštěvníci, kteří se koncertu zúčastnili, si užili neobyčejný zážitek se strhující atmosférou. V podání krásných zpěvaček zaznělo celkem 21 hitů jako třeba: „Waterloo“, „Money, Money, Money“, „Chiquitita“, „Fernando“ a dokonce prý i nejstarší píseň skupiny ABBA „Ring, Ring, Ring“ z roku 1976. 

Sál se pomalu plní lidmi a začátek koncertu se blíží… Konečně se ozývají první tóny!

Nadšení diváci tančili všudeKoncert začal písní „Waterloo“ a nutno dodat, že to žádné Waterloo rozhodně nebylo. Karolína a Martina zpívaly čistě a z jejich vystoupení čišela obrovská energie, která se přenášela do celého sálu na přítomné diváky. Brzy se tak zaplnily uličky, kde mladí i staří začali do rytmu písní tančit, pořizovaly si selfie, zkrátka se bavili. Zpěvačky často zapojovaly diváky do svých písní, a tak na mou oblíbenou hitovku „SOS“ si zazpívali všichni přítomní v sále, a na píseň „Mamma Mia“ se diváci také podíleli i na originální choreografii této písně.

ABBA & ABBAcz na jednom jevištiDruhou část koncertu zahájila skladba „Happy New Year“, kdy zpěvačky popřály divákům do nového roku zdraví, klid a bezpečí. V tu chvíli se v hledišti rozzářila světýlka na mobilních telefonech diváků s rukama nad hlavou, která tak navodila tu správnou atmosféru. Ta dojala i obě zpěvačky, které úžasnému publiku poděkovaly. V průběhu písně „Honey, Honey“ mě zaujala na pozadí scény projekce fotografií původní skupiny ABBA, a dále dovádějící děti s rodiči na balkóně. Následující hit „Dancing Queen“ byl věnován všem královnám - ženám bez rozdílu věku a stavu, kdy se mikrofonu ujaly vokalistky Zuzka a Kristýna, kterým se podařilo roztleskat přítomné lidičky ve zcela zaplněném sále.

Obrovská energie jde do hledištěPři písni „The Winner Takes It All“ mnoho přítomných vzpomnělo na skvělý stejnojmenný klip z roku 1980, kdy smutná Agnetha zpívá v kontrastu k bavící se skupince lidí, nebo na scénu z filmového muzikálu Mamma Mia“ a prožili si znovu ten smutek, ale vlastně i tak trochu naději, že bude lépe. Poslední skladbou byla píseň „Does your mather her know“, kdy se unešení fanoušci zvedali ze svých sedadel a s rukama nad hlavou se vlnili v celých uličkách ze strany na stranu. A protože se blížil závěr koncertu, v sále to začalo pěkně vřít. Tančili snad úplně všichni přítomní, a dokonce i ti starší odhazovali své berle či hole, aby i oni mohli být součástí tohoto nevšedního zážitku. 

ABBAcz se loučíNastal konec a rozdováděné publikum si hlasitě říkalo o přídavek. Následoval tedy hit „Gimme, Gimme, Gimme“, který obohatily paprsky zelených laserů, upevněných na ruce kytaristy a namířených mezi diváky. Druhý přídavek byla známá píseň „Thank you for the music“, který kapela věnovala všem maminkám. A na úplný závěr se skupina z pódia rozloučila společným focením s diváky s pohledem do nadšeného hlediště, za znějících tónu písně „Dancing Queen“ a písně „Fernando“. Pak už bohužel žádný další přídavek nebyl. Škoda, takovéhle provedení písní ABBY by člověk mohl poslouchat mnohem déle, než byl jen krátce vymezený čas pro tento koncert.

Energie šla ale i od diváků k účinkujícímZ koncertu odcházím příjemně silvestrovsky naladěná, a ještě v MHD si pobrukuji známé melodie. Venku je sice zima a fouká studený vítr, ale v duši se rozlévá letní teplo, které se tam objevilo díky písním skupiny ABBA. Díky patří Agnethě, Björnovi, Bennymu a Anni-Fridě, kteří nás těmi písněmi obohatili. A taky všem účinkujícím ze skupiny ABBAcz, kteří ten večer v Hybernii účinkovali, jmenovitě zpěvačkám Karolíně a Martině, vokalistkám Kristýně a Zuzaně, kytaristům Tomáši a Filipovi, za bicími seděl Jirka a za klavírem Martin.

Konec dobrý, všechno dobré - vlastně i díky tomuto koncertu byl ten rok vlastně (až na pár výjimek) dobrý. Děkuji, že jsem mohla být součástí tohoto zážitku. A pokud někde bude skupina ABBAcz zase vystupovat, mohu rozhodně doporučit takový koncert navštívit. Stojí to za to!

Galerie z koncertu
Zajímavé projekce byly součástí scény Obě zpěvačky zpívaly z plných plic Tančily i balkony Pánové si taky neoddechli
Tančí a zpívá celé hlediště Laserová show Složitá choreografie na píseň „Mamma Mia“ Jejich hudba nenechala nikoho v klidu

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.