Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Diváci HDK se mohou těšit na muzikál Anděl Páně

Ondřej Rychlý ztvární anděla Petronela a Marek Lambora čerta UriášeHudební divadlo Karlín připravuje novinku – muzikál Anděl Páně, který je vytvořený podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005. V něm Anděl Petronel – popleta a nebeský outsider putuje v doprovodu škodolibého čerta Uriáše po Zemi, aby dokázal Pánu Bohu, jak lehké je napravovat hříšníky, a tím se zároveň sám nedostat do pekla. V pozemském světě způsobí spoustu zmatků, ale síla lidské lásky, pevná naděje a všichni svatí nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil. Nakonec se smí i vrátit na nebesa, protože na poslední chvíli jednoho hříšníka napraví – sám sebe! Anděl Páně je muzikálová komedie pro celou rodinu nejen v čase předvánočním. Na tiskové konferenci, která se konala 3. dubna 2023, se představili jak tvůrci muzikálu, tak i někteří herci, a tak vám o připravovaném díle přinášíme první informace.

Autorem hudby je Ondřej Gregor Brzobohatý„Nápad na muzikálovou adaptaci dnes už kultovní pohádky Anděl Páně vznikl v jednu dobu v hlavě mé i Lucie Konášové, autorky scénáře, nezávisle na sobě. Aniž bychom se předtím znali“, říká autor hudby a písňových textů Ondřej G. Brzobohatý. „Přesně v období, kdy jsme s ředitelem divadla Egonem Kulhánkem tuhle možnost probírali, poslala Lucie Egonovi upravené libreto podle jejího vlastního scénáře. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že to asi nebude náhoda a mělo by se to stát. S Lucií jsme se ihned propojili, dali hlavy dohromady a dotáhli muzikálovou verzi do podoby, která ctí jak svůj žánr, tak vše, co původní pohádku dělalo a dělá tak jedinečnou. Humor i poetiku jsme zachovali a přidali spoustu dalšího, aby si diváci užili muzikál v tom nejryzejším významu slova a nejen repliku filmu. Do tvůrčího týmu jsme navíc přizvali nekonvenčního režiséra Martina Čičváka, který svým originálním smyslem pro divadlo bezesporu přispěje k atraktivitě naší muzikálové verze tohoto, jak on rád říká, národního pokladu.“

Vedení divadla představilo tvůrčí tým a některé herce muzikálu Anděl PáněAnděl Páně je Svatý Grál mezi pohádkami pro děti i dospělé. Myslím, že se nám povedlo postavit naprosto skvělý team pro přípravu v každém detailu vizuálně a akusticky působivé inscenace, abychom naše děti nezklamali – protože naše děti jsou konsekventní a přísné - rychle odhalí faleš, nebo kompromis - nic z toho nechceme a nesmíme dopustit“ dodává režisér Martin Čičvák. „Nerad bych se dostal do situace, že mi mé děti řeknou – “Tati, takhle to ale není!“ Čeká nás úžasně vzrušující práce, ve které žádné ex-post vysvětlující argumenty nezaberou. Jenom krystalicky čisté sdělení – prostě Svatý Grál.“

Sára Bukovská prozradila, že korepetice písní už probíhajíA jak se těší na společné dílo Lucie Konášová, autorka původního filmového námětu a scénáře a nyní i autorka libreta k muzikálu, který je pro ni novou disciplínou: „Pro mě byl tento muzikál doslova vstup do nové řeky. Přišlo to jako nápad shůry, kdy jsem napsala Egonu Kulhánkovi, řediteli Hudebního divadla Karlín, jestli by neměl zájem převést filmovou pohádku Anděl Páně do muzikálové formy. Musím říct, že to okamžitě zazvonilo. Egon Kulhánek mě hned propojil s Ondrou Brzobohatým, který si zrovna s podobným nápadem pohrával. Šla jsem se podívat na Legendu jménem Holmes, abych viděla, jak pracuje, a byla jsem naprosto nadšená. Královsky jsem se bavila. Takže jsem neměla nejmenších pochyb, že Ondra je ten pravý, s kým chci spolupracovat. Moc se těším!“

Autorka námětu a libreta Lucie Konášová a ředitel divadla Egon Kulhánek představili novinářům plány s muzikálemJak nás informovala sbormistryně Sára Bukovská, která se tiskové konference také osobně zúčastnila, v současné době byly zahájeny korepetice a nacvičují se písně muzikálu. Zkoušky začnou během letních prázdnin. Průběžně vám budeme na našich webových stránkách přinášet informace, jak jsou přípravy na muzikál daleko, a možná se dočkáme i nějaké ukázky, jak nám slíbil ředitel divadla Egon Kulhánek. Muzikál Anděl Páně bude mít slavnostní premiéru v Hudebním divadle Karlín ve čtvrtek 26. října 2023. Předprodej vstupenek včetně on-line prodeje na hdk.cz byl právě zahájen, takže pokud máte tuto pohádku rádi, zajstěte si vstupenky včas. Třeba se vám to bude hodit jako krásný předvánoční dárek. A aby vám čekání na vánoční pohádku lépe utíkalo, připravili jsme pro vás jako bonus i fotogalerii z konkurzu na tento muzikál, který se konal 8. ledna 2023.

 

Tisková konference k muzikálu Anděl Páně 3. dubna 2023
Veronika Khek Kubařová se představí v roli Panny Marie Jan Sklenář se bude alternovat s Markem Lamborou v roli čerta Uriáše, Ondřej Rychlý bude alternovat s Filipem Hořejšem v roli anděla Petronela Choreografka Ivana Hannichová už vymýšlí choreografie Všichni herci se na práci na muzikálu velmi těší
V roli anděla Petronela se budou střídat Filip Hořejš a Ondřej Rychlý Petr Vaněk ztvární správce, alternovat se bude s Viktorem Javoříkem V roli Ježíška se budou střídat Filip Procházka, Tobiáš Skružný a Prokop Křenek Dorotku ztvární Kateřina Marie Fialová, alternovat ji budou Kristýna Daňhelová a Ines Ben Ahmed

 

Fotogalerie z konkurzu na muzikál Anděl Páně 8. ledna 2023
Autor hudby Ondřej G. Brzobohatý Na konkurz přišel i Přemysl Pálek O roli se ucházel i Tomáš Trapl Porota sledovala všechny výkony uchazečů s velkým zaujetím
Na řadu přišli také adepti na malého Ježíška Zájemci o role zaplnili celý foyer divadla Porota se skládala z tvůrců muzikálu a vedení divadla Nervozitu tlumil každý po svém...
Ines už v HDK účinkovala v Času růží, bude i v muzikálu Anděl Páně? Uchazeči se opravdu snažili Každý uchazeč dostal své číslo, pod kterým vystoupil Copak asi Ondřeje Brzobohatého tak překvapilo?
Souběžně proběhl i konkurz do taneční company Každý trpělivě čekal, až na něj přijde řada, čekání bylo dlouhé Ježíšků se sešla celá řada, ale uspět mohli pouze tři z nich O role se ucházeli také Filip Antonio a jeho maminka Dita Hořínková

 

 

 Koho v muzikálu nakonec uvidíte, se můžete podívat zde
Petronel Ondřej Rychlý / Filip Hořejš
Uriáš Marek Lambora / Jan Sklenář
Dorotka Kateřina Marie Fialová / Kristýna Daňhelová / Ines Ben Ahmed
Pán Bůh / Rychtář Jiří Korn
Hrabě Lukáš Janota / Roman Tomeš
Správce Viktor Javořík / Petr Vaněk
Klíčnice Anna Fialová / Karolína Vágnerová
Panna Marie Veronika Khek Kubařová / Radka Coufalová
Ježíšek Filip Procházka / Tobiáš Skružný / Prokop Křenek

 

Tvůrčí tým
Námět a libreto Lucie Konášová
Hudba a texty Ondřej Gregor Brzobohatý
Režie Martin Čičvák
Choreografie Ivanka Hannichová
Hudební nastudování Kryštof Marek
Sbormistr Sára Bukovská
Scéna Petr Hloušek
Kostýmy Linda Boráros
Světelný design Pavel Dautovský
Zvukový design Petr Ackermann

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.