Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Divadlo Lucie Bílé uvede muzikál Srdeční záležitost

Novináře přivítala osobně principálka divadla a hlavní hvězda muzikálu Srdeční záležitost Lucie BíláPražské Divadlo Lucie Bílé připravuje další muzikálovou premiéru. Po spěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké hudebnice Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž ústředním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici majitelku divadla Lucii Bílou. Hlavní hrdinkou muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) je Annie, žena v domácnosti, která v jeden den slaví čtyřicáté narozeniny i dvacáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o dvacet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci… Zatímco se Annie ohlíží za svým životem a přemýšlí, zda ji jeho naplnění neminulo, je na pokraji objevení nového významu slova štěstí.

Lucie představila režiséra Antonína Procházku a překladatele libreta a autora českých textů Adama NovákaAutorka muzikálu Amanda McBroom se dostala na vrchol popových žebříčků s hitem "The Rose" oceněným mnoha cenami Grammy. Z šestnácti svých písní vytvořila příběh ženy, která stojí tváří v tvář krizi středního věku a s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání“. „Muzikál Heartbeats je jedním z mála, který jsem neviděl. Ale když začala být poptávka po komorních muzikálech, oslovoval jsem spřátelené agentury v New Yorku a v Londýně s žádostí o doporučení. Samozřejmě jsem se musel doslova brodit spoustou titulů, z nichž se většina nehodila pro české publikum. Byly příliš „americké“. V tom sítu mi nakonec uvázly dva tituly: Motherhood – Maminy, které již Divadlo Lucie Bílé s úspěchem uvádí, a Heartbeats – Srdeční záležitost. Oslovilo mě to univerzální téma krize středního věku a únava letitého manželství. A samozřejmě i skvělá hudba Amandy McBroom. Závěrečnou píseň "The Rose", která poprvé zazněla ve stejnojmenném filmu v podání Bette Midler, asi zná většina našich diváků, říká o muzikálu autor překladu libreta a českých textů Adam Novák.

Lucie a alternace manželů Petera Pechu a Dennyho Ratajského a synů Josefa Feča a Martina SchreineraV rámci příprav Srdeční záležitosti vsadila producentka Lucie Bílá na realizační tým osvědčených z předchozích projektů divadla. Ten tvoří režisér Antonín Procházka, choreografka Ivana Hannichová, a kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší. K týmu se stejně jako tomu bylo u předchozího muzikálu Maminy, připojí také světově uznávaný scénograf Petr Hloušek a hudebník Petr Ožana, který se ujme hudebního nastudování celého díla. „Jinak než s humorem se na krize jít nedá. Tolik bych ovšem nelpěl na tom „středního věku“. To jako kdyby po zbytek života panovalo jaro. Po téhle totiž přijde krize pozdního věku, před tím byla krize dospívajícího věku, v pubertě se to krizemi jenom hemží. Celý život si jedna krize podává ruku s druhou. Požehnaný čas bez krizí nastane až v márnici. Nebo jak říká Jan Werich: „Život stál, stojí a bude stát za to, aby ho člověk dožil. Ono se s ní totiž nic dělat nedá.“ Zvesela se vrhejme do všech krizí, protože to znamená, že jsme ještě naživu. A jestli práci na tomto kousku vnímám jako výzvu? Jistě a radostnou, protože muzikál je moje – srdeční záležitost,“ uvedl režisér Antonín Procházka.

Lucie a Denny Ratajský jsou na jevišti sehraní a samá legrace, z hlediště je ostražitě pozoroval Lucky partner Radek FilipiHlavní roli ztvární bez alternace Lucie Bílá. Role jejího manžela Steva se ujme Denny Ratajský, který v Divadle Lucie Bílé již působí v muzikálu Láska je láska, v alternaci s Robertem Jíchou, sólistou muzikálového souboru Městského divadla Brno. V rolích, které symbolizují mladší alter ego ústředního páru, se představí tváře oblíbené z muzikálů Láska je láska i Maminy, a to Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková a Marco Salvadori. Diváci se mohou těšit také na Petera Pechu, který v divadle aktuálně působí v hudební komedii Slaměný klobouk. V dalších rolích se pak objeví například Kateřina Pechová, Tereza Hálová, Josef Fečo nebo Martin Schreiner. „Musím se přiznat, že z muzikálu Srdeční záležitost jsem opravdu nadšená. Bude to zase trochu jiné představení, než naše předchozí komedie Láska je láska a Maminy, ale bude to neméně skvělé. Téma vztahů jedné rodiny bude jistě mnohým blízké. Navíc jsem se opět obklopila úžasným tvůrčím týmem a hereckými kolegy, se kterými je radost pracovat a je nám spolu dobře. Věřím, že se nám podařilo vybrat další báječný muzikál, který se stane srdeční záležitostí nejen pro nás, ale i pro naše diváky,“ těší se na nový projekt majitelka divadla a producentka Lucie Bílá.

Na tiskovce se představily téměř všechny alternaceJako ukázku jsme si poslechli nejslavnější píseň muzikálu „Růže“, již s českým textem a za klavírního doprovodu Petra Ožany, kterou přednesla Lucie Bílá s oběma alternacemi Steva Dennym Ratajským a Peterem Pechou. Postupně se k nim přidávali ostatní zpěváci, závěr písně zpívali už všichni. Každý se potom k muzikálu vyjádřil, všichni se na něj velmi těší a všichni se shodli na tom, že představení Srdeční záležitost vzniká v přátelské, až rodinné atmosféře. Vstupenky jsou již v prodeji na webu Divadla Lucie Bílé.

 

Srdeční záležitost 22. března 2023
Ředitelem divadla je bratr Lucky Karel Zaňák Novináři si mohli poslechnout společný ústřední hit muzikálu Hudebních úprav se ujal Petr Malásek, Petr Ožana bude mít v kompetenci korepetice a nácvik písní V roli nejlepší kamarádky hlavní postavy se budou alternovat Kateřina Pechová a Tereza Hálová
Lucii to na tiskovce velice slušelo, bylo vidět, že muzikál je její „srdeční záležitost“ Markéta Schimmerová Procházková se v Divadle Lucie Bílé cítí jako doma Lucie Bílá zářila jako sluníčko Plakát na představení upoutá pozornost na první pohled

 

Osoby a obsazení
Annie Lucie Bílá
Steve Denny Ratajský / Robert Jícha
Mladší Annie a další role Markéta Poulíčková / Markéta Schimmerová Procházková
Mladší Steve a další role Peter Pecha / Marco Salvadori
Nejlepší kamarádka a další role Tereza Hálová / Kateřina Pechová
Jeff a další role Josef Fečo / Martin Schreiner

 

Tvůrčí tým
Libreto, hudba a texty Amanda McBroom
Vytvořili Amanda McBroom a Bill Castellino
Další hudba Gerald Sternbach, Mochele Brourman, Tom Snow a Craig Safan
Překlad a české texty Adam Novák
Režie Antonín Procházka
Choreografie Ivana Hannichová
Kostýmy Michaela Horáčková Hořejší
Scéna Petr Hloušek
Hudební aranžmá Petr Malásek
Hudební nastudování Petr OžanaKomentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.