Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Muzikál Juno a Avos pojede do Ruska

Hrabě Rezanov - Martin ŠebestíkPraha - Juno a Avos pojedou do Ruska - pěvecké oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze nastudovalo v roce 1999 muzikál Juno a Avos jako ryze absolventský projekt. Představení se však hrálo dál pro širokou veřejnost. V listopadu tohoto roku by měli studenti se svým nastudováním vycestovat do Moskvy a odehrát zde dvě představení tohoto původem ruského muzikálu. V čem tedy tkví výjmečnost tohoto počinu?

Autor hudby Alexej Rybnikov nedal svolení k nastudování mimo soubor Moskevského Bohorodička - Olga Škrancovádivadla leninského komsomolu. Jedinou výjimku učinil v případě nastudování na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Skoro celá konzervatoř se podílela na spolupráci a tak během několika měsíců vzniklo toto nastudování.

Byl to první ucelený jevištní projekt pěveckého oddělení, který měl předjímat tranformaci z pěveckého na muzikálové oddělení.

M. Tarant, M. Kafková, D. Vašut, M. ŠebestíkPremiéra byla 15.10.1999 v divadle U Hasičů a představení mělo obrovský úspěch. V závěrečné děkovačce si spolu s M. Šebestíkem (hrabě Rezanov) zazpíval i Daniel Vašut, a s publikem se rozlučil slovy:

 

Sibiřský sbor
"Řekneš mi s úsvitem na viděnou,
vyjdeš mě provázet bosonohá.
Nikdy tě nemůžu zapomenout,
nikdy tě nemůžu vidět
znova."

Bohužel, bylo to jeho poslední vystoupení, neboť několik dní nato podlehl v boji s rakovinou. Tento "školní muzikál" však překročil práh konzervatoře, a dále se hrál pro širokou veřejnost v tomto divadle po celou divadelní sezonu v několika desítkách repríz.

Conchita - Martina KafkováA v následující sezoně se hrál znovu - a stále byl o něj zájem. Několik představení bylo odehráno i v jiných divadlech. Magistrát Hl. města prahy přispěl grantem na příští sezonu, aby mohl být reprízován - a to už něco znamená!

A pokud vše dobře dopadne, tak budou moci v Moskvě studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka představit své pojetí tohoto nevšedního muzikálu, který vychází plně z tradic toho nejlepšího, co v Rusku bylo a je.

Text a fotografie Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.