Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Martina Barta po návratu z New Yorku koncertovala v Jazz Docku

Soutěž o hlavní role v muzikálu Robin Hood vyhráli v roce 2010 Martina Bártová a Jan KřížNad temnými vodami Vltavy se v klubu Jazz Dock v pátek 27. května 2022 ve 22 hodin konal výjimečný koncert zpěvačky Martiny Barta. Čeští diváci si Martinu, tehdy ještě Bártovou, budou pamatovat z televizní reality show Robin Hood – cesta ke slávě z roku 2010. Na reportáž z finálového večera se můžete podívat zde. Pro vítěze této show byly trofejemi hlavní role v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich. Martina soutěž vyhrála společně s Janem Křížem a mohli jste je oba vidět v tomto muzikálu v roce 2010. Poté Martina reprezentovala Českou republiku v roce 2017 v písňové soutěži Eurovize.

Martina dává do zpěvu opravdu všeOd té doby urazila Martina dlouhou cestu, a tak bylo setkání v Jazz Docku pro nás milým a trochu nečekaným překvapením. Martina momentálně žije v Berlíně, kde se jí podařilo i v obrovské konkurenci prosadit na hudební scéně. Do Německa však Martina primárně neodjela za prací, ale za novým životem. Od puberty se totiž potýkala s anorexií, v nejhorším období vážila 35 kilo a dokonce skončila na psychiatrické klinice. Nemoc u ní propukla v dospívání a v době rodinné nepohody, jak svěřila ve 13. komnatě České televize. Toto období má Martina naštěstí zdárně za sebou. V Berlíně se dostala na prestižní školu a začala se věnovat jazzovému zpěvu. V Německu se z ní stala úspěšná zpěvačka, vystupující v jazzových klubech, na festivalech nebo s prestižní Berlínskou filharmonií.

Na bicí hrál Marek UrbánekZ Berlína Martina vyjíždí koncertovat po celém světě, kam je často zvána. Školu Jazz Institut Berlin Universität der Künste absolvovala v roce 2016 a získala stipendium DAAD, které dostávají nejlepší studenti této školy, za což je velmi vděčná a na koncertě za to nezapomněla poděkovat. Díky tomuto stipendiu má právě za sebou první ročník na Manhattan School of Music v New Yorku. Martina tedy využila konce semestru a blížících se prázdnin a zamířila do Evropy, kde ji čeká celá řada koncertů. Důvodem byla samozřejmě i návštěva rodiny v Praze, její sestře Kristině se narodila holčička Marlenka, na kterou se Martina moc těšila. A tak, když jsme se dozvěděli, že Martina bude koncertovat v Jazz Docku, neodolali jsme a museli jsme se na tuto muzikantskou lahůdku zajít podívat.

Kristina Barta předvedla své umění za pianemV Jazz Docku Martinu doprovodilo jazzové trio její sestry, ve složení Kristina Barta Urbánková – piano, Marek Urbánek – bicí a Peter Korman – kontrabas. Autorkou většiny skladeb je Kristina, texty si píše v angličtině Martina. Koncert si uváděla samozřejmě česky. Martina během koncertu vyprávěla i o svých zážitcích z USA, mimo jiné i o svém splněném velkém snu, o koncertě s názvem „Sound Undern“ v legendární Carnegie Hall. Se svou sestrou Kristinou připravují již druhé společné autorské CD. Koncert v Jazz Docku měl skvělou atmosféru, sál praskal ve švech nadšenými jazzovými fandy a fanoušky Martiny. Kromě vlastních původních skladeb zaznělo i pár světoznámých hitů a na závěr jsme si poslechli i vytleskaný přídavek: „Modlitbu pro Martu“ v originální jazzové úpravě Kristiny, byla to vlastně jediná skladba, která zazněla v češtině.

Kapele to skvěle šlapaloBylo velmi příjemné vidět, že se Martině daří, a že se z ní pomalu ale jistě stává hvězda na světové úrovni. Je jisté, že o ní jistě v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Chvályhodné je, že se ráda vrací domů do Čech a že zůstává stále skromná a milá. Našla si chvilku i na krátké popovídání s námi a na pár vzpomínek ze společných akcí před více než deseti lety, kdy jsme se během reality show „Robin Hood – cesta ke slávě“ poznaly. Popřejme tedy Martině hodně štěstí do dalšího uměleckého života, zdárné studium na Manhattanu School of Music, hodně úspěchů na světových pódiích a hlavně také co nejhojnější šťastné návraty na hudební domácí půdu, abychom si mohli opět vychutnat, jaké pokroky Martina zase udělala a co nového si pro nás se sestrou Kristinou připravily. Teď se budeme těšit na nové CD.

Martina Bárta - koncert v Jazz Docku
Ve výlohách Jazz Docku se odrážel celý bar jak v zrcadle Martina na sobě udělala od dob Robina Hooda neuvěřitelný pokrok Martina dávala vyniknout také jazzovým sólům jednotlivých muzikantů Kristina s Martinou jsou sehraná dvojka
Za kontrabasem se představil Peter Korman Doufejme, že kapelu s Martinou uvidíme a hlavně uslyšíme naživo v Praze častěji Kristina je také zkušenou skladatelkou Publikum odměnilo kapelu dlouhým nadšeným potleskem

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.