Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Láska bude láskou

Martin Pošta účinkoval i v původním nastudováníDivadlo Ta Fantastika změnilo název na Divadlo Lucie Bílé. A kromě nového repertoáru - převážně činoherního - se sem vrátí jeden z původních muzikálů - Láska je láska, v kterém excelovala Lucie Bílá. Zazní v něm známé hity Lucie Bílé - kromě titulní písně "Láska je láska" třeba "Zpíváš mi requiem", "Tenisky", "Novamba", "Trouba", místo některých se však objeví i nové hity, například "Miluji tě", "Protože", "Tenkou nití" nebo "Dobrý kafe" - to si mimochodem můžete vypít třeba o přestávce ve foyer, nebo zakoupit domů v obchůdku Lucie Bílé.

Účinkující muzikálu ''Láska je láska''Světovou premiéru mělo muzikálově-písničkové dílo Láska je láska již 28. února 2005. Diváci ho v Ta Fantastice mohli zhlédnout ve více než stovce repríz, a to až do derniéry v září 2010. Bláznivý příběh divadelní postavy, která není spokojená s tím, jak ji autor napsal, a tak se rozhodne vzít děj do vlastních rukou. Díky triku se ocitne v době mládí svého bohémského tatínka a snaží se ho převychovat, aby ovlivnila svůj osud. Podaří se jí přepsat scénář vlastního života anebo platí, že co se má stát, stane se?

Antonín Procházka tradičně pobavil účinkující i přítomné novináře„Tenhle příběh je příběhem mého tatínka a maminky - tatínek byl bohatý obchodník a vzal si maminku o třicet let mladší. Dceru vrátného z plynárny, chudou holku. Brali se v únoru 1948, tatínek vzápětí o všechno přišel a maminka mu celý život dokazovala, že si tatínka nevzala pro peníze,“ vysvětli autor libreta a režisér muzikálu Antonín Procházka. Hudbu napsal Ondřej Soukup na texty své bývalé ženy Gabriely Osvaldové, choreografii vymyslí Ivana Hannichová a kostýmy navrhuje Michaela Horáčková.

Tereza Hálová v původním nastudování muzikáluObsazení celého muzikálu je zcela nové, pouze dva členové současného castu účinkovali i původní verzi v roce 2009 - a to sice Tereza Hálová a Martin Pošta. Terezu jsme viděli coby Eržiku a Martin se přesune z role tatínka do role Amora (že by i Amora-magora?) Dále (kromě Lucie Bílé, bez alternace) uvidíme Martina Písaříka v roli tatínka, maminkou se stane Markéta Procházková či Markéta Poulíčková, dále uvidíme Bronislava Kotiše, Kateřinu Pechovou, Vendulu Příhodovou, Barboru Munzarovou, Martina Sobotku a další muzikálové umělce.

Dva skvělí stepaři a neméně skvělá Lucie BíláV muzikálu budou také účinkovat Kateřina Marie Fialová a Denny Ratajský - oba jsou držiteli titulu mistra republiky ve stepu, Kateřina je čtyřnásobnou držitelkou, Denny má "pouze" jeden titul, avšak zase své stepařské umění předvedl v mnoha muzikálech (Mary Poppins, Jak se dělá muzikál, a další). Jakmile toto Lucie Bílá zjistila, hned začala vymýšlet, kde by toto umění mohla uplatnit ve svém muzikálu.

Martin Písařík dělal obyčejné fotky neobyčejně„Je v tom laskavý humor a ten je v dnešní době zapotřebí nejvíce,“ uvedla k muzikálu Lucie Bílá, kterou uvidíte v roli s názvem Ona. Zkoušky začnou v únoru příštího roku a budou probíhat až do obnovené premiéry, která se uskuteční 7. dubna 2022, symbolicky na narozeniny Lucie Bílé, která tím pádem dostane nejkrásnější dárek. Avšak již nyní Lucie dárky dostává - každý dostal od Lucie ručně vyrobeného andílka, který bude obdarovaného ochraňovat. A největšího anděla získalo přímo divadlo - Lucii Bílou osobně.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.