Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Vánoční hvězdy zazáří v kostele sv. Rodiny u Boromejek

Vánoční hvězdy – plakát Přinášíme vám pozvánku výjimečný koncert „Vánoční hvězdy“, který se bude konat 17. 12. 2019 v 19 hod. Vystoupí na něm zpěváci Soňa Jungová, Marian Vojtko a Jakub Hübner, doprovodí je živý orchestr Collegium Modern Prague Orchestra pod dirigentskými taktovkami Michala Macourka a Petra Jiříkovského. Jako host se představí Kühnuv dětský pěvecký sbor. Můžeme prozradit, že na diváky čeká také jedno velké vánoční hudební překvapení. Koncert se bude konat v kostele sv. Rodiny v Domově sv. Karla Boromejského,  Šancím 50/6, 163 00 Praha 6 – Řepy.

Michal Macourek s Jakubem Hübnerem na zkoušce v kostele sv. RodinyOrchestr Collegium Modern Prague vznikl z popudu dvou spolupracovníků, kteří se blíže poznali při přípravě muzikálu Ples upírů – tedy dirigenta Michala Macourka a překladatele libreta Michaela Prostějovského. Vzápětí vstoupil do příprav nového orchestru také dirigent a klavírista Petr Jiříkovský, dlouholetý kamarád a spolužák Michala Macourka. Základní myšlenkou bylo vytvořit těleso se stálými členy, které by bylo schopné hrát hudbu muzikálovou, filmovou, ale i vážnou.

Nakonec se podařilo dát dohromady špičkové umělce, kteří se dobře znají již z předcházejících projektů, kteří si rozumí nejen profesně, ale i lidsky. Složení orchestru odpovídá běžnému divadelnímu obsazení, je ovšem také značně variabilní.

Michaela Gemrotová a Marian Vojtko při zkoušce zahajovacího koncertu CMPO v květnu 2019Collegium Modern Prague Orchestra je tím pádem schopen koncertovat jak samostatně, tak třeba i jako doprovodná složka bez omezení žánrů, či nástrojových skupin. Díky spolupráci s předními muzikálovými zpěváky (Michaela Gemrotová, Pavel Vítek, Marián Vojtko, Jakub Hübner a Soňa Jungová) byly od počátku vytvořeny interpretační předpoklady pro nevšední koncerty na jedinečné úrovni.

Vstupenky rychle mizí, tak dlouho neváhejte! Seženete je zde

Aktuální informace na www.cmpo.cz

Fotografie z přípravy, zkoušek, koncertů orchestru a dalších akcí
Michal Macourek, Soňa Jungová, Jakub Hübner a Petr Jiříkovský Jakub Hübner při zkoušce s Michalem Macourkem Duo Dacapo – Michal Macourek a Kateřina Hlaváčová Macourková Přípravy na vánoční koncert vrcholí
Ondřej Macourek, který také vystoupí ve vánočním koncertu, je hvězdou představení Kouzelná flétna ve Stavovském divadle, kde ztvárňuje malého Mozarta

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.