Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Léto plné hvězd 2018 láká na zajímavý program

popV těsné blízkosti Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 se o letošních prázdninách koná již 23. ročník tradiční výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Tiché se zajímavým doprovodným programem, ve kterém se představí mimo jiné také oblíbené muzikálové hvězdy. A protože Musicalnet je již tradičně mediálním partnerem této akce, pojďme se na program podívat podrobněji. Na výstavě si můžete nejen prohlédnout originální textilní a dřevěné hračky, společenské hry a kapsáře pro předškoláky, ale protože je výstava interaktivní, děti a dokonce i dospěláci si hračky mohou také vyzkoušet. Najdete tu také spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící, či pro děti s poruchami autistického spektra. Projektu udělil záštitu starosta MČ Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, který výstavu již po osmé osobně zahájil. Projekt podpořila Městská část Praha 1 formou dotace. Dále poděkování patří Nadaci Veolia a firmě Petrof, která na tuto akci tradičně sponzorsky zapůjčuje piano.

popV doprovodném programu letos jako první vystoupí zpěvák, moderátor rádia Junior a nově youtuber Ševa – Petr Ševčík, tentokrát převážně se svou autorskou tvorbou. Lahůdkou a milým překvapením bude jistě koncert Jana a Marušky Křížových. Honza se vrátil po úspěšném angažmá v Německu, tak budeme mít příležitost pořádně ho vyzpovídat. A možná, že se diváci dočkají i nějakého hudebního překvapení v němčině. Jako třetí vystoupí muzikálová zpěvačka a herečka Magda Malá, která se tentokrát představí jako sólistka. Večer bude moderovat jedna z autorek výstavy Olga Černohorská.  Dalším pořadem pro fajnšmekry jistě bude večer plný nejen šansonů, ve kterém na LPH již podruhé představí zpěvačka a herečka Teresa Trnková, na piano ji doprovodí Petr Ožana, nejlepší klavírista roku 2013. Teresa letos také výstavu jako zástupce účinkujících zahájila. Závěrečnou třešničkou na dortu bude koncert Moniky Sommerové a Tomáše Vaňka, kteří na výstavě excelovali již v loňském roce, a to nejen svým duetem z Fantoma opery, kde oba působí. Na piano je doprovodí Kristina Brachtlová.

popKoncerty na výstavě jsou benefiční, autoři projektu dlouhodobě a cílevědomě podporují umělce na autistickém spektru. V loňském roce měla velký úspěch sbírka laků na nehty pro Markétku Rybaříkovou, která s nimi vytváří své originální obrázky. Vypravíte-li se na některý z koncertů, nebo i jen tak na prohlídku výstavy, nezapomeňte se doma podívat po nějakých lahvičkách se zbytky laků, a vezměte se s sebou. Markétce tím uděláte obrovskou radost. Laky se budou předávat na závěrečném koncertě 23. 8. Příležitost na výstavě pravidelně dostávají umělci na autistickém spektru, například patnáctiletý klavírista Denis Szalbot, který „Léto plné hvězd“ zahajuje pravidelně. Své obrazy zde letos vystavují Petra Bobalová, Lucie Vilímková, Markéta Rybaříková, Veronika Jirásek a nově Anna Saxová. Tuto část expozice pravidelně připravuje organizující umělecká agentura Anaháta se spolkem Adventor, který pomáhá rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra a dospělým autistům v zařazení do běžného života.

popVýstava Léto plné hvězd je otevřena v době letních prázdnin od 1. července do 26. srpna 2018, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky večerů doprovodného programu jsou od 18 hod. Ceny vstupenek: 250,- Kč, zlevněné vstupné 150,- Kč (děti do 15ti let, studenti, důchodci a držitelé průkazů ZTP). Podrobný program a informace o výstavě najdete na webu www.anahata.cz , nebo na www.facebook.com/letoplnehvezd . Rezervace míst na koncerty nutno zajistit mailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky na čísle 724 305 737 (10 – 20 hod.). Vstupné na výstavu je dobrovolné, bezbariérový přístup. Musicalnet pro vás připravuje s některými účinkujícími rozhovory.

Doprovodný program výstavy Léto plné hvězd

17. 7. út v 18. hod. – „Večer s autorskými písničkami“ – Petr Ševčík, zpěvák, skladatel a moderátor rádia Junior, youtuber Ševa

19. 7. čt v 18 hod. – „Jak šel Honza do světa“ – Marie Křížová a Jan Kříž, dvojnásobný držitel Ceny Thálie, muzikáloví zpěváci a herci (muzikály Atlantida, Krysař, Vlasy, Srdcový král, Rocky, a Jan Ples upírů v Německu)

26. 7. čt v 18 hod. – „Poetický večer se Samotářkou“ – Magda Malá, zpěvačka a herečka, známá z mnoha muzikálových rolí, ztvárnila například nezapomenutelnou Eponinu v muzikálu Bídníci. Pravidelně koncertuje s Bohušem Matúšem.   

7. 8. út v 18 hod. – „Večer plný nejen šansonů a balad“ – Teresa Trnková, šansoniérka, herečka a Petr Ožana, zpěvák, hudební skladatel a textař, nejlepší klavírista ČR roku 2013.

23. 8. čt v 18 hod. – „Od opery k muzikálu“ – Monika Sommerová a Tomáš Vaněk, představitelé Christine a Raoula v muzikálu Fantom opery; Kristina Brachtlová, piano

 

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.