Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Do Prahy se vrátil kabaret - je to Irma

Anton a jeho virtuální strojKabaret Irma, uváděný v Lucerna Music baru, má netradiční původ vzniku. Je totiž dárkem autora hudby i libreta Pavla Karase ke 40. narozeninám jeho manželky, Věry Karasové, která také účinkuje v titulní roli Irmy. Režisérem je Peter Gábor (po zaneprázdněném Romanu Štolpovi), hudbu a texty písní napsal Pavel Karas, spolu s Romanem Kopřivíkem napsali libreto. Kostýmy navrhla Marie Krejčová, choreograf je Martin Pacek. Hudebně nastudoval Zdeněk Vřešťál, pěvecky vše ohlídal Vít Sázavský.

Irma a JanIrma je provdána za úspěšného podnikatele Romana. Ten stále není doma a Irma je i přes přepych nespokojena se životem. Roman v den Irminých narozenin odjíždí na služební cestu. Irma zůstává doma sama a v okolí se potuluje vrah. A Irma ani nedostala dárek.

Manuál a holky VirtuálkyDo domu přichází Rus Anton, kterého Irma zezačátku považuje za vraha. Posléze Irmu přesvědčí, že jí nese pouze dárek - stroj na virtuální sny. Po Antonově odchodu do domu přijde Jan, který je právě tím vrahem, který si potuluje po okolí. Irma si však myslí, že je jejím prvním virtuálním objektem. Průvodcem po virtuálním světě je Manuál, který se spolu se svými asistentkami, Viky, Emou a Ditou, snaží získat Irmin elektronický podpis - je to novodobý ďábel. Pak by se její sny staly skutečností. Holky Virtuálky přesvědčují JanaIrma odmítne a Manuál se zaměří na Jana. Ten si kvůli dluhům jeho nabídku promýšlí. Roman se vrací domů a zjišťuje, že Irma stále žije.

Situace se vyjasňuje a Irma začíná chápat, jakou hru kdo hrál. Její manžel si najal Jana jako jejího vraha. Janovi za to slíbil odpuštění všech dluhů, které u něj má. Věra Kasrasová jako IrmaJan je však slaboch, který milou Irmu nemůže zabít. Když to Irmě dojde, rozhodne se, že Roman musí odpustit všechny dluhy Janovi a ještě mu zrekonstruovat kavárnu Savoy, kterou dostal Jan zpět v restituci v dezolátním stavu. Zde se osudy všech hrdinů protínají. A nakonec si skoro všichni splní svůj sen. Irma nebude  jen ženou úspěšného podnikatele, ale bude zpívat v kabaretu, který ponese její jméno. Manuál je vykázán zpět do virtuální říše, holky Virtuálky mají padla a začínají žít normálně.

Irma řeší problémy všech radikálněVedle zkušených herců a zpěváků se v rolích Manuálových asistentek a v tanečních rolích představí tzv. mladá krev. A Vladimír Čech si svou roli svůdce a pokušitele Manuála -vysloveně užívá. Jeho kostým svým pojetím připomíná kultovní Matrix. V choreografii se objevuje směsice různých tanců, od moderního pojetí po ruské častušky. Nechybí vtip ani romantika.

Irma zpívá ve svém kabaretuIrma slibuje i zajímavé obsazení. V roli Irmy se střídají Věra Karasová, Michaela Dolinová a Ljuba Krbová, Manuálem se stává Vladimír Čech a Daniel Rous. V dalších rolích pak Lucie Černíková, Betka Stanková, Mojmír Maděrič a další. Na internetových stránkách www.kabaretirma.cz se dozvíte víc a dokonce si můžete stáhnout pět písní ve formátu mp3.

Holky Virtuálky v jiné sestavěKabaret Irma není klasický muzikál, ale odpočinková show s tanečními a pěveckými čísly, zajímavou choreografií a kostýmy. Také Vám nikdo nebude zakazovat jíst, pít a kouřit jako na klasickém divadelním nebo muzikálovém představení. To vše u stolečků kolem pódia. Kabaret Irma se snaží navázat na tradici pražských kabaretů, kam se lidé chodili bavit po práci. A to se autorům a interpretům daří.

Fotografie Michal Škvor, text Veronika Břešťanová

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.