Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Galileo se představuje - unikátní videozáběry

Kardinálové Mojmír Maděrič a Ivan VodochodskýV pátek 10. 1. 2003 připravilo divadlo Kalich tiskovou konferenci s názvem Show: muzikál Galileo se představuje. Na této show byly představeny některé úryvky z muzikálu a posléze se konala módní účinkujících v kostýmech. Slavnostně se také pokřtilo CD muzikálu za tónů závěrečné písně "Nikdy to nevzdám".

Janek Ledecký pod dohledem KardinálůJanek Ledecký v rozhovoru pro náš server řekl, že je spokojen s hudbou i aranžemi, a zdůraznil opět, že si tímto muzikálem tak trochu vyřizuje účty s katolickou církví, která stále váhá s rehabilitací některých učenců, které zlikvidovala. "V Galileovi jsem vycítil šanci říci natvrdo svůj názor. Názor, který určitě na mnoha stranách nebude vítaný. Ale na to se těším, tak to má bejt."

Kateřina Brožová jako MiaKateřina Brožová (Mia) byla překvapená: "Janek mi těsně před porodem poslal textovku, že se plány mění, že nyní dělá Galilea a jestli si nechci zahrát Boha. Já jsem mu odpověděla, že už jsem hrála ďábla, ale Boha ne. A dost mi to vrtalo hlavou: všichni si Boha představujeme jako starého a moudrého kmeta. Když jsem si přečetla scénář, tak se mi to začínalo líbit. Ale stejně to není jednoznačné: kdo je Mia - je to lehká děva nebo Bůh? To Janek nechává na divákovi, aby si to přebral jak chce.”

Jelikož zde bylo možno fotografovat i natáčet, máte možnost si zde stáhnout videoukázky z této show, nebo si prohlédnout fotografie.

Sestřih ukázek z muzikálu a módní přehlídky

Sestřih rozhovorů s některými umělci

Průřezová ukázka nového muzikálu

 

 

Kardinál Pavel Zedníček v negližé Cosimo II. Medicejský v podání Michala Kavalčíka a Michal Pleskota Marie v podání Petry Janů a Jany Feriové Galileo Galilei bude Janek Ledecký, Filip Blažek a Petr Muk
Mia bude Sabina Laurinová, Kateřina Broľová, Dasha a Michaela Horká Zlým otcem Inchoferem bude Josef Vojtek a Tomáš Trapl Papež Urban VIII. Dušan Kollár v doprovodu Kardinálů Mojmíra Maděriče a Ivana Vodochodského Slavnostní finále celé show

 

Text, foto a zpracování videa: Michal Škvor

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.