Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Na stém představení muzikálu Quasimodo nebyl důvod k oslavě…

Quasimodo a EsmeraldaV pátek 22. listopadu 2013 se konalo na prknech Divadla Hybernia sté představení muzikálu Quasimodo. Hlavní role tentokrát obsadili Tomáš Trapl jako Quasimodo a Markéta Procházková jako Esmeralda. Jako vždy byl jejich výkon skvělý, a mohli jsme zhlédnout výbornou choreografii a akrobatické kousky. Divákům se tajil dech při velice náročných akrobaciích taneční company. Taneční duo členů skupiny Daemen dokonce popírá svými akrobatickými kousky veškeré fyzikální zákony.

Věštění za úplatek...Pozadu nezůstali ani herci, kteří ztvárnili další role jako Roman Vojtek či Lucia Molnárová v roli Lily. Ač záporná role, byl  Marián Vojtko v roli Frolla skvělý a sklidil od diváků veliký potlesk. Na celém představení bylo vidět, že jsou si herci na jevišti naprosto jisti, a po tolika odehraných představeních podávají všichni od hlavních rolí až po company skvělé taneční i pěvecké výkony. Koza Džali na scéně ...Musím říci, že je těžké se držet knižní předlohy, ale v tomto případě se tvůrcům povedlo co nejvíce držet knihy od Victora Huga. Při celém představení je se na co koukat, a dílo nenudí, ba naopak.

Na své si přijdou i milovníci zvířat, při celém představení vás bude bavit nevtíravý humor kozy Džali, která je stále věrně po boku Esmeraldy.

Finální zasloužilý aplaus ovšem vystřídala nešťastná zpráva z úst jednoho hlavního herce tohoto představení.

Roman Vojtek oznamuje smutnou zprávuRoman Vojtek, který ztvárňuje roli kapitána vojsk Phoebuse, přišel po představení na jeviště a oznámil velice smutnou zprávu. Bohužel tento den, kdy se konalo i toto představení, opustil divadelní svět výborný tanečník, kolega, kamarád Daniel Bič. Pro mnohé lidi byl tento člověk ztělesněním boje se zákeřnou nemocí a vystupoval v několika muzikálech. Této nemoci – leukémii nakonec podlehl v obklopení svých přátel a rodiny.

Hlasitý potlesk od kolegůCelé divadlo věnovalo tomuto skvělému tanečníkovi obrovský potlesk ve stoje, a uctili tak jeho památku. Atmosféra v divadle byla velice smutná a ukápla nejedna slza na jevišti i v hledišti. Ostatní diváci neměli k slzám daleko a odnášeli si domů nejen emoce z představení muzikálu, ale i silný emocionální zážitek z atmosféry v divadle. Toto představení bylo sice výjimečné svou jubilejní reprízou, která je úctyhodná, ale bude navždy zapsána jako věnovaná tanečníkovi Danielu Bičovi, nikoliv jako stá repríza.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.